Doskonała inauguracja sezonu!

22.09.201710:20

W meczu 1. kolejki rozgrywek Basket Ligi Kobiet sezonu 2017/2018 Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała na wyjeździe brązowe medalistki z ubiegłego roku, drużynę CCC Polkowice! Nasze koszykarki jadąc do Polkowic, nie były stawiane w roli faworytek. Jednak dobra gra w turniejach przedsezonowych (zwycięstwa w Krakowie i Łodzi) pozwalała liczyć na korzystny wynik.

W początkowej fazie meczu, to gospodynie objęły kilkupunktowe prowadzenie, jednak zawodniczki z Lublina szybko odrobiły straty. Spotkanie stało na wyrównanym poziomie. Po końcowej syrenie pierwszej kwarty na tablicy wyników widniał rezultat 17-18 na korzyść podopiecznych Wojciecha Szawarskiego.

Kolejna odsłona podobnie jak wcześniejsza, była bardzo zacięta. Obie drużyny walczyły z jednakową pasją i zaangażowaniem o każdy punkt. Jednak na koniec drugiej kwarty, po raz kolejny to koszykarki z Lublina zdobyły o jedno oczko więcej (16-17) i po pierwszej połowie prowadziły 33-35. Zwycięstwo zaczęło być coraz bardziej realne.

Po przerwie na parkiecie niewiele się zmieniło. Walka punkt za punkt, ale tym razem to CCC Polkowice okazało się minimalnie lepsze, wygrywając tę partię 18-17. Przed decydującym fragmentem spotkania lublinianki miały punkt przewagi nad rywalkami..

Ostatnie dziesięć miało rozstrzygnąć, do kogo powędrują 2 punkty za zwycięstwo. Pomimo chęci i determinacji gospodyń, to Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin okazała się lepsza. Kluczowe były trafienia Uju Ugoki i Kateryny Dorogobuzowej w końcówce batalii. 19-24 - takim wynikiem zakończyła się czwarta kwarta, a całe spotkanie 70-76!

Najwięcej punktów w całym spotkaniu (23 oczka) zdobyła F. Fitzgerald. Do tego dołożyła 7 zbiórek i 6 asyst!

Kolejny mecz koszykarki z Lublina rozegrają u siebie, 1 października o godzinie 19. Ich rywalem będzie Basket 90 Gdynia.

Zachęcamy także do kupna karnetów na mecze w Lublinie. Więcej informacji w aktualności: Karnety na mecze Pszczółek już w sprzedaży.