W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dziękujemy Malwina!
09.08.202114:53

W poniedziałek przed pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem brązowej medalistki niedawno zakończonych igrzysk olimpijskich w Tokio – Malwiny Kopron. Podczas spotkania listy gratulacyjne i kwiaty przekazała zawodniczce i jej trenerowi Witoldowi Kopronowi, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak - Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji. 

Bardzo wszystkim dziękuję za przybycie. Jest mi niezmiernie miło, że możemy się tu dzisiaj spotkać. Dopiero w kraju tak naprawdę zaczynam świętowanie tego medalu. A ten medal to coś wspaniałego. Niesamowite uczucie! Jednak chcę zaznaczyć, że nie byłoby mnie w tym miejscu gdyby: Miasto we mnie nie zainwestowało, gdyby Klub się mną nie zainteresował, gdyby Województwo Lubelskie mnie nie wspierało. Także za tym sukcesem stai bardzo wiele osób. Choćby mój kochany trener, dziadzio – mówiła Malwina Kopron.

Malwina Kopron zdobyła brązowy medal w Tokio podczas finału w rzucie młotem. Rzut na wagę medalu zawodniczka AZS UMCS Lublin wykonała w piątej serii konkursowej. Kopron uzyskała w niej 75.49 metra, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie.

fot. M. Piłat
źródło: azs.umcs.pl