W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie
24.05.202314:59

Lublin jako Miasto aktualnych Mistrzyń Polski Energa Basket Ligi Kobiet oraz Europejska Stolica Młodzieży będzie w dniach 25-28 maja areną walki o złote medale Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce. Oficjalne otwarcie mistrzostw odbędzie się w najbliższy czwartek o godz.19:00 przed lubelskim Ratuszem.

Do walki o najwyższe laury przystąpią trzydzieści dwa zespoły, a poziom rywalizacji z pewnością podniosą sportowcy z doświadczeniem ekstraklasowym.  Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej będą reprezentowały zawodniczki, które w barwach Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin sięgnęły po mistrzostwo kraju. Wydarzenie jest doskonałą okazją do promocji Lublina wśród studentów i studentek z całej Polski , którzy przez trzy dni zmagań poznają bliżej miasto - Europejską Stolicę Młodzieży 2023. Panie rozegrają spotkanie w hali sportowej Centrum Kultury Fizycznej UMCS oraz hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego. Z kolei panowie przystąpią do zmagań w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli oraz w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego. Finały kobiet i mężczyzn odbędą się w niedzielę w Hali MOSiR im. Zdzisław Niedzieli.