W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Karolina Kołeczek szósta w finale

10.08.201809:02

Karolina Kołeczek zajęła szóste miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki podczas 24. Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Berlinie. W finałowym starcie osiągnęła czas 13.11 sekundy.

Jestem bardzo zadowolona, bo w końcu wystąpiłam w finale mistrzostw Europy. To spełnienie marzeń – powiedziała Karolina Kołeczek.

Już sam udział w finale jest dobrym wynikiem dla zawodniczki AZS UMCS Lublin. To jej trzecie Mistrzostwa Europy. W dwóch poprzednich kończyła zmagania na półfinałach. Zawody w Berlinie okazały się w tym względzie przełomowe. Przez eliminacje pochodząca z Sandomierza płotkarka przeszła uzyskując wynik 12.96 sekundy. Rezultat był jej najlepszym jak dotychczas w sezonie. Karolina Kołeczek jeszcze lepiej spisała się biegu półfinałowym. W swojej serii dobiegła do mety jako trzecia (12.94 sekundy). Aż cztery sprinterki spośrod trzech serii finiszowały w takim czasie. Jako szczęśliwe przegrane awansować mogły dwie. Decydowały tysięczne części sekundy. Zawodniczka AZS UMCS Lublin znalazła się w finale.

W nim pobiegła nieco gorzej. 13.11 sekundy starczyło na zajęcie szóstej pozycji. Złoty medal trafił w ręce Elviry Herman z Białorusi (12.67 sekundy). Srebro i brąz wywalczyły Niemki: Pamela Dutkiewicz (12.72 sekundy) i Cindy Roleder (12.77 sekundy).

Po trzech dniach zmagań Polska prowadzi w klasyfikacji medalowej z trzema złotymi i dwoma brązowymi medalami.

źródło:azs.umcs.pl