W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Miał być jeden, a są dwa!
10.08.202116:06

Złota, w sztafecie mieszanej 4x400 metrów i srebrna medalistka w sztafecie kobiet 4x400 metrów Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, zawodniczka AZS UMCS i studentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS, Małgorzata Hołub-Kowalik spotkała się w Lublinie z przedstawicielami władz, środowiska sportowego i kibicami. W imieniu Miasta Lublin podziękowania za wspaniałe sukcesy złożyła na ręce zawodniczki Beata Stepaniuk-Kuśmierzak - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Dziękuję! Jest mi bardzo miło, że tak licznie mnie wszyscy tutaj powitaliście. Sama nadal jestem jeszcze w szoku w związku z tym, co się wydarzyło na igrzyskach. Wylatując do Japonii, po cichu z dziewczynami myślałyśmy o zdobyciu jednego i to brązowego medalu. A to, co stało się w Tokio, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Najpierw złoto ze sztafetą mieszaną 4×400 metrów, następnie srebro w sztafecie damskiej. Nigdy bym się nie spodziewała, że mogę spełnić swoje marzenie i przywieźć do domu medal igrzysk olimpijskich. Chcę podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Przede wszystkim trenerowi Zbigniewowi Maksymiukowi, z którym pracuję 17 lat. Nie mogę nie wspomnieć o Mieście Lublin i Województwie Lubelskim. Szczególnie ubiegły rok był ciężki, a ja cały czas mogłam liczyć na ich wsparcie. Za to bardzo dziękuję. Dziękuję również Uczelni, że mogę łączyć naukę ze sportem – mówiła Małgorzata Hołub-Kowalik.

W spotkaniu uczestniczyli również: Zdzisław Szwed - Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Urszula Jaros - Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, Dominik Małys - Wiceprezes AZS UMCS, Arkadiusz Bereza - Prorektor ds. ogólnych,  Stanisław Michałowski - były Rektor UMCS oraz Radosław Dobrowolski - obecny Rektor UMCS.

źródło: azs.umcs.pl
fot. M. Piłat, B. Wójtowicz