Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF MKS Selgros zwycięża z beniaminkiem PGNiG Superligi

13.02.201718:59

Ten wynik mówi sam za siebie: KPR Gminy Kobierzyce nie miał najmniejszych szans w starciu z mistrzyniami Polski. Przyjezdne zdołały rzucić ledwie 12 bramek i straciły ich aż 35. Od początku do końca było to spotkanie do jednej bramki, w którym jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa MKS Selgros.

Na uwagę zasługują w tym meczu przede wszystkim dwie rzeczy. Pierwsza: każda z zawodniczek z pola MKS, która pojawiła się na boisku, zapisała się na lisćie strzelców. Druga: w spotkaniu nasze zawodniczki zdecydowanie poprawiły element, o którym po ostatnich starciach było najwięcej mowy i co do którego było najwięcej zastrzeżeń, czyli obronę.

Znakomicie spisywały się nasze bramkarki: Weronika Gawlik i Aleksandra Januchta. Ta druga obroniła nawet dwa karne.

- Często to te łatwe rzuty są najtrudniejsze do obrony. Uczciwie trzeba powiedzieć, że rzuty w tym meczu nie były jednak ciężkie do odbicia - przyznaje Ola.

Warto odnotować, że w sobotnim starciu padła bramka numer 500 w tym sezonie dla MKS. Jej autorką była, podobnie, jak w przypadku trafienia numer 400 Małgorzata Rola.

Po serii spotkań z mniej wymagającymi rywalami, nasze piłkarki ręczne czeka teraz większe wyzwanie. Już za tydzień grają z odwiecznym rywalem, Metraco Zagłęgiem Lubin i to na jego terenie, a kolejnej rundzie spotkań podejmują zespół z którym walczyły w zeszłym sezonie o złoto w finale play-off, Pogoń Balticę Szczecin.

MKS Selgros Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 35:12 (17:5)
MKS: Gawlik, Januchta – Rola 6, Nocuń 5, Bożović 3, Charzyńska 3, Drabik 3, Kowalska 3, Kozimur 3, Mihdaliova 2, Rosiak 2, Uzar 2, Gęga 1, Matuszczyk 1, Skrzyniarz 1. Kary: 8 min.
KPR: Demiańczuk, Słota – Daszkiewicz 3, Jakubowska 3, Wojda 2, Linkowska 2, Łuczkowska 1, Szymańska 1, Janczak, Bartkowska, Kaźmierska, Walczak. Kary: 4 min.

Źródło: www.mks.lublin.pl

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)