W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Paweł Fajdek w Lublinie
22.11.201814:48

Marzył o tym, by zostać piłkarzem, ale zamiast zdobywać bramki dla reprezentacji, zdołał jedynie zadebiutować w B-klasie. Jego ojciec z kolei chciał zrobić z niego kolarza, ale on jeżdżenie na rowerze uznawał za katorgę. Zamiast dwóch kółek wybrał jedno duże koło – to na stadionie lekkoatletycznym. Czymkolwiek by się nie zajął, świat prędzej czy później by o nim usłyszał. Życie Pawła Fajdka – najmłodszego trzykrotnego Mistrza Świata w rzucie młotem, Mistrza Europy i dwukrotnego Vice-Mistrza Europy, olimpijczyka z Londynu i Rio de Janeiro od początku było pełne przygód.
Opowiada o nich w pełnej anegdot i humoru książce „Petarda. Historie z młotem w tle” (Wyd. SQN), którą napisał wspólnie z dziennikarzami sportowymi: Pawłem Hochstimem i Pawłem Skrabą. Jak zapowiada sam autor, na autobiografię przyjdzie jeszcze czas, więc teraz dostarcza świetnej rozrywki, odsłaniając nieco kulis zza lekkoatletycznej kurtyny.

Na pytania czytelników Paweł Fajdek odpowie osobiście 26 listopada o godzinie 12:00, podczas autorskiego spotkania w Auli Instytutu Informatyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. które poprowadzi komentator TVP Sport - Tomasz Jasina. Wstęp wolny. Zapraszamy!