W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podsumowanie Roku Sportowego 2019

Podsumowanie Roku Sportowego 2019
13.01.202009:45

Zawodnicy, trenerzy, prezesi klubów, przedstawiciele władz, działacze i sympatycy lubelskiego sportu spotkali się 10 stycznia br. na uroczystej gali. Podsumowanie Roku Sportowego organizowane przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Lublin to coroczne, uroczyste spotkanie poświęcone sukcesom naszych zawodników i drużyn oraz wydarzeniom sportowym, których byliśmy świadkami podczas ubiegłego roku. Spotkanie odbyło się w hali Targów Lublin i było okazją do podziękowania sportowcom za codzienny trud oraz wyróżnienia tych, którzy w znaczącym stopniu przyczynili się do rozwoju i popularyzacji kultury fizycznej, a także promocji Miasta Lublin na arenach krajowych i międzynarodowych w 2019 r.

Podczas gali nagrodzonych zostało 267 zawodników trenujących na co dzień w lubelskich klubach sportowych, którzy w ubiegłym sezonie osiągnęli wysokie wyniki. Wśród nich znajdują się medaliści olimpijscy, medaliści Mistrzostw Świata i Europy, a także wielokrotni Mistrzowie Polski. Ponadto wręczone zostały nagrody specjalne w następujących kategoriach:

  • NOWATORSKIE PODEJŚCIE DO ZADANIA PUBLICZNEGO

Krzysztof Majerski - Lubelskie Towarzystwo Kajakowe FALA

  • AWANS ROKU 2019

Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki

  • DYREKTOR PRZYJAZNY SPORTOWI

Tomasz Szabłowski - Dyrektor XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lubline

  • WYDARZENIE ROKU

5 Mistrzostwa Świata w koszykówce głuchych

  • JUNIORSKIE ODKRYCIE ROKU 2019

Julia Dragan

  • SPORTOWY SUKCES ROKU 2019

Aleksandra Mirosław

  • TRENER ROKU 2019

Piotr Kasperek

  • WOLONTARIUSZ ROKU 2019

Jakub Major

oraz nagrody dla finalistów projektu "SPORTOWY TALENT".

Podczas gali odbyła się również projekcja filmu podsumowującego najważniejsze chwile lubelskiego sportu w roku 2019.

fot. Iwona Burdzanowska

Pliki do pobrania

WYDARZENIA POLECANE