Podziękowania za zdobycie tytułu Mistrzyń Polski!

04.08.202015:06

W dniach 1-2 sierpnia br. w Lublinie został rozegrany Finał Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Zdobycie złotego medalu i mistrzowskiego tytułu to ogromny sukces zawodniczek Towarzystwa Piłki Siatkowej AZS UMCS LublinZuzanny Bielak i Nicole Jochym. Z tej okazji podczas spotkania w Ratuszu w dniu 4 sierpnia br., Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji Beata Stepaniuk - Kuśmierzak wręczyła listy gratulacyjne. Podziękowania zostały wręczone również trenerowi zawodniczek – Jackowi Rutkowskiemu.

Zuzanna Bielak jest zawodniczką TPS AZS UMCS Lublin. Mistrzowski tytuł to jej kolejny wielki sukces w siatkówce plażowej: w 2019 roku zdobyła Mistrzostwo Polski Kadetek w tej dyscyplinie.

Pozostała sukcesy zawodniczki:

IX miejsce w Mistrzostwach Europy do lat 18 w 2019 roku

I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2019 roku

XIII miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w 2019 roku

Nicole Jochym w rozgrywkach plażowych również reprezentuje barwy klubu TPS AZS UMCS Lublin. Zawodniczka nie pierwszy raz odniosła sukcesy na boiskach plażowych: w 2019 roku zdobyła Wicemistrzostwo Polski Juniorek w siatkówce plażowej.

Obie nasze reprezentantki są uczennicami SMS PZPS Spała, w ubiegłym roku w zawodach międzynarodowych jako reprezentantki Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Jacek Rutkowski jest trenerem z ponad 40 letnim doświadczeniem, w swojej karierze wychował kilka pokoleń siatkarek, wśród nich wiele reprezentantek Polski w różnych kategoriach wiekowych. Zawodniczkami, które osiągnęły największe sukcesy są: Kinga Kołosińska (obecnie Wojtasik) wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy, dziewiąta zawodniczka IO w Rio de Janeiro w 2016, wielokrotna Mistrzyni Polski Seniorek, Izabela Żebrowska (obecnie Kowalińska) wielokrotna reprezentantka Polski, zdobywczyni medali w młodzieżowych i seniorskich Mistrzostwach Europy.