W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przed Pszczółkami bardzo ważne spotkanie

Przed Pszczółkami bardzo ważne spotkanie
19.01.202114:16

W najbliższą środę, 20 stycznia o godzinie 18:00 koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagrają u siebie z ekipą CCC Polkowice.

Godzinę wcześniej na klubowym Facebooku wystartuje studio przedmeczowe. Tematów do rozmów na pewno nie zabraknie, bo to starcie zapowiada się niezwykle ciekawie. Trudno wskazać faworyta środowego pojedynku, który pierwotnie miał odbyć się pod koniec zeszłego roku.

W meczu pierwszej rundy triumfowały podopieczne trenera Karola Kowalewskiego (90-74). Pomarańczowe w obecnym sezonie radzą sobie świetnie. Z bilansem 12-1 zajmują obecnie 2. miejsce w stawce. Uległy tylko raz, w starciu z Arką. Najgroźniejszą bronią CCC jest Keisha Hampton. Skrzydłowa rzuca średnio 20 punktów na spotkanie.

Jednak Pszczółki powinny zawalczyć z Polkowicami o pełną pulę. Wygrana po dogrywce z Gorzowem wyraźnie uskrzydliła akademiczki, które w miniony weekend ograły na wyjeździe Politechnikę Gdańską. Zielono-białe mają duże szanse na nawet 3. miejsce przed fazą play-off. Wszystko leży w ich rękach. Spotkanie z CCC nie będzie kluczowe w tym aspekcie, bo prawdopodobnie zdecyduje pojedynek z Bydgoszczą, ale waga środowego meczu i tak jest ogromna. Przede wszystkim w kontekście mentalnym oraz sprawdzenia, na co tak naprawdę stać lublinianki w trwającym sezonie.

Spotkanie można będzie obejrzeć na stronie TVCOM.
 

źródło: azs.umcs.pl