W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W kwietniu najlepsi pływacy przyjadą do Lublina

W kwietniu najlepsi pływacy przyjadą do Lublina
29.03.202410:25

Aqua Lublin w dniach 25-28 kwietnia br. będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców (19-23 lat). To już czwarty raz, gdy impreza tej rangi zawita do Lublina. Jest to owoc świetnej współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Pływackim a Miastem Lublin.

Wydarzenie zostało zapowiedziane podczas specjalnej konferencji zapowiadającej nadchodzącą imprezę. Udział w niej wzięli Beata Stepaniuk-Kuśmierzak Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Zbigniew Wojciechowski Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Otylia Jędrzejczak Prezes Polskiego Związku Pływackiego, Mariusz Siembida Członek Zarządu Polskiego Związku Pływackiego, Rafał Walczyk Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin oraz Klara Kowalska uczestniczka programu Mistrzyń Junior, a zarazem pływaczka AZS-u UMCS Lublin.

Cieszę się, że Lublin jest po raz kolejny gospodarzem tej imprezy. To jest ostatnia szansa na uzyskanie kwalifikacji przez zawodników do igrzysk olimpijskich. Mam nadzieję, że tak jak zawsze Lublin był szybki dla naszych zawodników, tak tutaj pływalnia okaże się niesamowicie szybka i dostępna. Mam nadzieję też, że kibice będą obecni na trybunach, bo wsparcie jest zawsze niezwykle istotne, a obiekt w Lublinie jest pojemny, więc może jak najbardziej liczyć na to. Cieszę się bardzo, że Miasto Lublin jak zawsze z nami współpracuje i otwarcie nas przyjmuje do tego, żebyśmy mogli najważniejsze imprezy realizować – tymi słowami otworzyła konferencję Otylia Jędrzejczak, Prezes Polskiego Związku Pływackiego.

Przed organizatorami nie lada wyzwanie, szczególnie jak ogromna jest ranga tegorocznej edycji. Odbędzie się ona tuż przed najważniejszą sportową imprezą, jaką są igrzyska olimpijskie.

Szanowni Państwo, myślę, że skład osobowy na dzisiejszej konferencji w pełni oddaje to, jak budujemy pozycję Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego jako bardzo silnego ośrodka sportowego [...]. Jesteśmy na obiekcie, który rzeczywiście wielu zawodnikom po prostu sprzyja. Tworzymy jako Miasto Lublin świetny klimat w świetle tego, że za chwilę impreza, na której będzie można uzyskać także kwalifikacje olimpijskie. Trzymamy kciuki, żeby jak największa grupa młodych sportowców takie wyniki osiągnęła – mówiła Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Za tę wzorową współpracę pomiędzy Miastem Lublin a Polskim Związkiem Pływackim prezes Otylia Jędrzejczak w imieniu zarządu PZP przekazała odznakę ,,Aktywny Samorządowiec” dla Krzysztofa Żuka Prezydenta Miasta Lublin oraz Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak Zastępcy Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Jesteśmy gotowi do tej imprezy w 100%. Na pewno różne mogą być sytuacje, które są nie do przewidzenia, ale ze swojej strony oraz zarząd spółki miejskiej MOSiR będziemy chcieli pokazać, że nadal funkcjonujemy, jesteśmy najlepszym ośrodkiem pływackim i mamy najlepszą bazę pływacką w Polsce – zapewnia Mariusz Siembida, Członek Zarządu Polskiego Związku Pływackiego.

Sekcja pływania jest chlubą AZS-u UMCS Lublin, który będzie gospodarzem mistrzostw. W swoich szeregach posiada wielu utalentowanych pływaków, jak choćby grzbiecistki Adelę Piskorską i Laurę Bernat, które już zapewniły sobie start na igrzyskach w Paryżu. Lubelscy pływacy co roku są w gronie faworytów do triumfu w klasyfikacji drużynowej.

Do rozpoczęcia Mistrzostw Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców (19-23 lat) pozostało już niewiele czasu. Liczymy na ogromne emocje i jak najwięcej kwalifikacji na igrzyska olimpijskie.

źródło: azs.umcs.pl
fot. Elbrus Studio