W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wicemistrzyni Europy w szkole!

14.03.201909:55

Niezwykły gość odwiedził dzisiaj uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie. Dzień rozpoczął się od spotkania z Sofią Ennaoui, lekkoatletką specjalizującą się w biegach średnich i długich, zawodniczką KU AZS UMCS Lublin, złotą medalistką na dystansie 1500 metrów 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lublinie 2018, srebrną medalistką Mistrzostw Europy w Berlinie 2018, halową wicemistrzynią Europy z Glasgow 2019. Rozmowa i osobisty kontakt z tak utytułowaną sportsmenką dostarczył dzieciom ogromnych emocji i motywacji do wytrwałości w treningach. Był czas na pytania i selfie z gwiazdą.

Zainteresowanie lekkoatletyką można rozwijać uczestnicząc w programie Lekkoatletyka dla każdego! realizowanym w lubelskich szkołach pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. O założeniach programu opowiedziała podczas spotkania koordynator Urszula Jaros - trener II klasy Lekkiej Atletyki, wielokrotna reprezentantka Polski, uczestniczka Pucharu Europy Londynie w 1983 r., Pucharu Europy w Moskwie i Pucharu Europy w Szkocji.

Program skierowany jest do dzieci szkół podstawowych, z kontynuacją dla najbardziej utalentowanych dzieci na kolejnym etapie nauki. W lubelskim ośrodku lekkiej atletyki (OLA) do programu przystąpiły następujące szkoły: SP 3, SP 5, SP 11, SP 16, SP 18, SP 19, SP 21, SP 30, SP 38, SP 39, SP 43, SP 45, SP 46, SP 50, SP 57. W ramach programu od maja do września br. będą organizowane na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie otwarte zawody lekkoatletyczne dla uczniów klas IV – VI oraz klas VII-VIII. Nabór do programu trwa cały rok, z wyłączeniem wakacji. Szczegółowe informacje na temat programu i możliwości uczestnictwa w treningach dostępne są na stronie: www.lekkoatletykadlakazdego.pl.

Powiązana galeria: