Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin zaprasza wszystkich mieszkańców Lublina, przede wszystkim studentów oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, do współpracy w charakterze wolontariuszy. Wolontariat sportowy jest bowiem doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, szczególnie dla aktywnych i głodnych wyzwań osób, które pasjonują się sportem i chcą przeżyć niezapomnianą przygodę, biorąc udział w organizacji wydarzeń sportowych na terenie Miasta Lublin.

O Centrum

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin wspiera lubelskie kluby i organizacje sportowe w zakresie efektywnej koordynacji działań wolontariuszy podczas wydarzeń sportowych, organizowanych na terenie Miasta Lublin. Centrum rekrutuje wolontariuszy i przygotowuje do pracy, poprzez wyposażenie ich w niezbędny zasób wiedzy, a następnie deleguje do pomocy przy wydarzeniach sportowych. Centrum promuje ideę wolontariatu sportowego i pozytywne zachowania w sporcie, organizując akcje informacyjno – promocyjne w szkołach oraz spotkania ze znanymi sportowcami, przyczyniając się w ten sposób do integracji środowiska sportowego z mieszkańcami Miasta Lublin. Jednym z zadań Centrum było współdziałanie w przygotowaniu grupy wolontariuszy na UEFA EURO U21 Polska 2017. Dzięki Centrum, swoje siły dla obopólnej korzyści mogą połączyć organizatorzy imprez sportowych w Mieście Lublin oraz miłośnicy sportu, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać doświadczenie, pracując jako wolontariusze sportowi.

Oferta dla wolontariuszy

Swoim wolontariuszom, Centrum oferuje przede wszystkim możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz nowych umiejętności, poprzez uczestnictwo w profesjonalnych szkoleniach z zakresu podstaw bezpieczeństwa i współpracy w grupie, a także z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wolontariusze, współpracujący z Klubami Sportowymi, będącymi partnerami Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin, otrzymają tzw. pakiety wolontariusza, zaświadczenia potwierdzające udział w wolontariacie sportowym oraz zniżki na różnego rodzaju zajęcia sportowe. Ponadto, będą mogli również brać udział w wyjazdach szkoleniowo – integracyjnych dla wolontariuszy i spotkaniach ze sportowcami, nawiązać nowe znajomości i kontakty oraz realizować własne, nie tylko sportowe, pasje.

Jak zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem sportowym może zostać każdy, jednak w zależności od predyspozycji, musi być to wolontariat w stosownym zakresie. Centrum poszukuje osób sumiennych i odpowiedzialnych, posiadających zdolności komunikacyjne i nie obawiających się wyzwań. Aby zostać wolontariuszem, należy wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny, dostępny na stronie: www.wolontariatsportowy.com/lublin

Więcej informacji o Centrum i aktualne oferty wydarzeń, w których można wziąć udział, znajdują się również na Facebooku: www.facebook.com/CentrumWolontariatuSportowegoMiastaLublin

Koordynatorem Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin jest Fundacja Absolwentów UMCS.

Kontakt:
Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin
nr tel.: (81) 822 85 54
e-mail:

 

 

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)