W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin zaprasza wszystkich mieszkańców Lublina, przede wszystkim studentów oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, do współpracy w charakterze wolontariuszy. Wolontariat sportowy jest bowiem doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, szczególnie dla aktywnych i głodnych wyzwań osób, które pasjonują się sportem i chcą przeżyć niezapomnianą przygodę, biorąc udział w organizacji wydarzeń sportowych na terenie Miasta Lublin.

O Centrum

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin wspiera lubelskie kluby i organizacje sportowe w zakresie efektywnej koordynacji działań wolontariuszy podczas wydarzeń sportowych, organizowanych na terenie Miasta Lublin. Centrum rekrutuje wolontariuszy i przygotowuje do pracy, poprzez wyposażenie ich w niezbędny zasób wiedzy, a następnie deleguje do pomocy przy wydarzeniach sportowych. Centrum promuje ideę wolontariatu sportowego i pozytywne zachowania w sporcie, organizując akcje informacyjno – promocyjne w szkołach oraz spotkania ze znanymi sportowcami, przyczyniając się w ten sposób do integracji środowiska sportowego z mieszkańcami Miasta Lublin. Jednym z zadań Centrum było współdziałanie w przygotowaniu grupy wolontariuszy na UEFA EURO U21 Polska 2017. Dzięki Centrum, swoje siły dla obopólnej korzyści mogą połączyć organizatorzy imprez sportowych w Mieście Lublin oraz miłośnicy sportu, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać doświadczenie, pracując jako wolontariusze sportowi.

Oferta dla wolontariuszy

Swoim wolontariuszom, Centrum oferuje przede wszystkim możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz nowych umiejętności, poprzez uczestnictwo w profesjonalnych szkoleniach z zakresu podstaw bezpieczeństwa i współpracy w grupie, a także z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wolontariusze, współpracujący z Klubami Sportowymi, będącymi partnerami Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin, otrzymają tzw. pakiety wolontariusza, zaświadczenia potwierdzające udział w wolontariacie sportowym oraz zniżki na różnego rodzaju zajęcia sportowe. Ponadto, będą mogli również brać udział w wyjazdach szkoleniowo – integracyjnych dla wolontariuszy i spotkaniach ze sportowcami, nawiązać nowe znajomości i kontakty oraz realizować własne, nie tylko sportowe, pasje.

Jak zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem sportowym może zostać każdy, jednak w zależności od predyspozycji, musi być to wolontariat w stosownym zakresie. Centrum poszukuje osób sumiennych i odpowiedzialnych, posiadających zdolności komunikacyjne i nie obawiających się wyzwań. Aby zostać wolontariuszem, należy wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny oraz klauzulę Rodo.

Więcej informacji o Centrum i aktualne oferty wydarzeń, w których można wziąć udział, znajdują się również na Facebooku.

Koordynatorem Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin jest Lubelska Unia Sportu.

Kontakt:
Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin
nr tel.: 571 352 342
e-mail: 

Pasja do sportu i coś więcej

Zobacz czym zajmuje się CWSML.

Do pobrania

Wolontariat w pigułce

W zamieszczonym poniżej materiale znajdziecie wszystko, co należy wiedzieć o CWSML.

Do pobrania