W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelski Test Coopera dla Wszystkich

Lubelski Test Coopera dla Wszystkich
Data rozpoczęcia 2022-09-30
Godzina rozpoczęcia 09:00
Data zakończenia 2022-10-01
Godzina zakończenia 19:30
Miejsce stadion lekkoatletyczny, Aleja Piłsudskiego 22, Lublin
Organizator AZS UMCS Lublin
Udział Bezpłatny

Wszyscy, którzy wezmą udział w teście otrzymają butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat, a na pierwszych 100 uczestników będą czekały tradycyjnie pamiątkowe gadżety. Kolejne biegi odbywać się będą co 30 minut, w grupach 20 osobowych.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

WYDARZENIA POLECANE