W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Test Coopera dla wszystkich!

Data rozpoczęcia 2019-10-05
Godzina rozpoczęcia 10:00
Data zakończenia 2019-10-05
Godzina zakończenia 16:00
Miejsce Stadion Lekkoatletyczny w Lublinie
Udział Bezpłatny

Wielki Test Coopera bez względu na wiek! Wszyscy, którzy wezmą udział w teście otrzymają butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat, a na pierwszych uczestników będą czekały tradycyjnie pamiątkowe gadżety. Pierwszy start godz. 10:00, kolejne co 30 minut, w grupach 20 osobowych. Udział w Teście jest bezpłatny.

Na czym polega Test Coopera?
Jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.