W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Klasy profilowane

Turniej klas profilowanych 2019

Uczniowie lubelskich szkół podstawowych i gimnazjalnych po raz kolejny rywalizowali w zorganizowanym na przełomie maja i czerwca br. Turnieju klas profilowanych. Rozgrywki odbywały się w następujących dyscyplinach: koszykówka, siatkówka, pływanie i zapasy.

Turniej Klas Profilowanych

Pod koniec roku szkolnego uczniowie klas profilowanych ze wszystkich szkół mierzą się w konkurencjach sportowych podczas Turnieju Klas Profilowanych. Dzięki temu dzieci i młodzież mogą sprawdzić swoje umiejętności sportowe, jakie zdobyli w czasie lekcji.

Powiązane galerie:

Funkcjonowanie klas profilowanych

Szkolenie w ramach klas profilowanych prowadzone jest przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, dzięki temu zajęcia w szkole mają charakter profesjonalnego treningu, ponadto uczniowie równolegle objęci są szkoleniem klubowym. W celu określenia zakresu  współpracy pomiędzy Klubami patronującym klasom a szkołami, w których funkcjonują zostały zawarte porozumienia określające jasne i klarowne zasady dotyczące każdej ze stron.

Działalność klas profilowanych w całości finansowana jest ze środków budżetu Gminy Lublin, dzięki czemu uczniowie nie ponoszą kosztów szkolenia. W ramach przyznanych dotacji kluby, które patronują klasom, zakupiły niezbędny do prowadzenia szkolenia sprzęt sportowy. Zajęcia szkoleniowe w ramach klas profilowanych odbywają się w szkolnych obiektach sportowych. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, wynikających ze specyfiki dyscypliny, zajęcia które realizowane są poza obiektami szkolnymi zostały dopasowane do planu lekcji uczniów w sposób niekolidujący z zajęciami dydaktycznymi.

Zapraszamy do obejrzenia filmów i spotów promujących klasy profilowane, znajdujących się w zakładce Multimedia.

Na stronie www.sportszkolny.lublin.eu znajduje się aktualny harmonogram zajęć realizowanych w ramach klas sportowych i profilowanych oraz pozalekcyjnych zajęć sportowych w szkołach na terenie Gminy Lublin.

Edukacja przyszłości

 

WYDARZENIA POLECANE