W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Klasy sportowe

Uczniowie z predyspozycjami sportowymi, którzy zainteresowani są profesjonalnym uprawianiem sportu mogą rozwijać swoje umiejętności, pasje i utrzymywać wysoką sprawność fizyczną dzięki nauce w oddziałach sportowych, oddziałach mistrzostwa sportowego i  oddziałach ze zwiększoną liczbą wychowania fizycznego  funkcjonujących w szkołach na terenie Gminy Lublin. Szkolenie prowadzone jest na wszystkich poziomach kształcenia, a głównym jego celem jest zapewnienie wszechstronnego przygotowania sprawnościowego, doskonalenie poziomu wytrenowania, organizacja systematycznej pracy wychowawczej, uwzględniającej zasady moralne, wpajanie nawyków przestrzegania etyki sportowej, dyscypliny, wzmocnienie zdrowia oraz systematyczne uczestnictwo w zawodach sportowych.

Zajęcia z wychowania fizycznego w oddziałach sportowych, oddziałach mistrzostwa sportowego i oddziałach ze zwiększoną liczbą wychowania fizycznego realizowane są w zwiększonym wymiarze godzin, na który składają się godziny przydzielone zgodnie z planem nauczania oraz dodatkowe specjalistyczne z wybranej dyscypliny sportu.

Szkolenie realizowane jest w pięciu lubelskich szkołach, w dwudziestu oddziałach sportowych,  mistrzostwa sportowego i ze zwiększoną liczbą godzin wychowania fizycznego, w następujących dyscyplinach: piłka nożna, piłka siatkowa, lekkoatletyka oraz pływanie.