W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Klasy sportowe

Co to jest klasa sportowa?

Uczniowie z predyspozycjami sportowymi, którzy zainteresowani są profesjonalnym uprawianiem sportu mogą rozwijać swoje umiejętności, pasje i utrzymywać wysoką sprawność fizyczną dzięki nauce w klasach sportowych działających w szkołach na terenie Gminy Lublin. Szkolenie w klasach sportowych prowadzone jest na wszystkich poziomach kształcenia.

Głównym celem klas sportowych jest zapewnienie wszechstronnego przygotowania sprawnościowego, doskonalenie poziomu wytrenowania, organizacja systematycznej pracy wychowawczej, uwzględniającej zasady moralne, wpajanie nawyków przestrzegania etyki sportowej, dyscypliny, wzmocnienie zdrowia oraz systematyczne uczestnictwo w zawodach sportowych.

Zajęcia z wychowania fizycznego w klasie sportowej realizowane są w wymiarze 10 godzin tygodniowo, 4 godz. zgodnie z planem nauczania oraz 6 godzin specjalistycznych z wybranej dyscypliny sportu.

W lubelskich szkołach szkolenie w ramach klas sportowych prowadzone jest  w dyscyplinach: piłka nożna, piłka ręczna, szybownictwo, lekka atletyka, zapasy oraz pływanie. Łącznie w roku szkolnym 2020/2021 funkcjonuje 18 klas sportowych w 5 placówkach oświatowych.