Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Klasy sportowe

Co to jest klasa sportowa ?

Uczniowie z predyspozycjami sportowymi, którzy zainteresowani są profesjonalnym uprawianiem sportu mogą rozwijać swoje umiejętności, pasje i utrzymywać wysoką sprawność fizyczną dzięki nauce w klasach sportowych działających w szkołach na terenie Gminy Lublin.

Szkolenie w klasach sportowych prowadzone jest na poziomie szkół podstawowych, gimnazjalnych jak również ponadgimnazjalnych.

Głównym celem klas sportowych jest zapewnienie wszechstronnego przygotowania sprawnościowego, doskonalenie poziomu wytrenowania, organizacja systematycznej pracy wychowawczej, uwzględniającej zasady moralne, wpajanie nawyków przestrzegania etyki sportowej, dyscypliny, wzmocnienie zdrowia oraz systematyczne uczestnictwo w zawodach sportowych.

Zajęcia z wychowania fizycznego w klasie sportowej realizowane są w wymiarze 10 godzin tygodniowo, 4 godz. zgodnie z planem nauczania oraz 6 godzin specjalistycznych z wybranej dyscypliny sportu.

W lubelskich szkołach szkolenie w ramach klas sportowych prowadzone jest  w dyscyplinach: koszykówka, piłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna, szybownictwo, lekkoatletyka oraz pływanie. Łącznie w roku szkolnym 2015/2016 funkcjonuje 37 klas sportowych w 12 placówkach oświatowych na wszystkich poziomach nauczania.

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)