Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Klasy sportowe

Co to jest klasa sportowa ?

Uczniowie z predyspozycjami sportowymi, którzy zainteresowani są profesjonalnym uprawianiem sportu mogą rozwijać swoje umiejętności, pasje i utrzymywać wysoką sprawność fizyczną dzięki nauce w klasach sportowych działających w szkołach na terenie Gminy Lublin. Szkolenie w klasach sportowych prowadzone jest na wszystkich poziomach kształcenia.

Głównym celem klas sportowych jest zapewnienie wszechstronnego przygotowania sprawnościowego, doskonalenie poziomu wytrenowania, organizacja systematycznej pracy wychowawczej, uwzględniającej zasady moralne, wpajanie nawyków przestrzegania etyki sportowej, dyscypliny, wzmocnienie zdrowia oraz systematyczne uczestnictwo w zawodach sportowych.

Zajęcia z wychowania fizycznego w klasie sportowej realizowane są w wymiarze 10 godzin tygodniowo, 4 godz. zgodnie z planem nauczania oraz 6 godzin specjalistycznych z wybranej dyscypliny sportu.

W lubelskich szkołach szkolenie w ramach klas sportowych prowadzone jest  w dyscyplinach: koszykówka, piłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna, szybownictwo, lekkoatletyka, zapasy oraz pływanie. Łącznie w roku szkolnym 2017/2018 będzie funkcjonowało 29 klas sportowych w 13 placówkach oświatowych.

Do pobrania

klasy_sportowe 2017-2018.pdf
klasy_sportowe 2017-2018.pdf

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)