W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bohaterowie Walczącego Lublina - Władysław Jurgo

Bohaterowie Walczącego Lublina - Władysław Jurgo
29.07.202012:15
Zachęcamy do zapoznania się z historią Władysława Jurgo ps. "Sławek" (1920-1944) - jednego z bohaterów „Lublina walczącego”, członka tajnych organizacji niepodległościowych – Narodowej Organizacji Wojskowej (NOW) i Armii Krajowej (AK), Kawalera Srebrnego Krzyża Orderu Virtuti Militari, w 76-tą rocznicę jego bohaterskiej śmierci, bitwy o Lublin i wyzwolenia Miasta Lublina z rąk niemieckich.
 
Autorem wspomnień jest Pan Adam Podkowa - „Przewodnik Inspiracji” UML, turystyczny przewodnik miejski po Mieście Lublinie, przewodnik po Państwowym Muzeum na Majdanku w Lublinie, Partner 8-mej edycji Sezonu Lublin 2019 r.
 
Zainteresowanych historią zapraszamy także na spacery w ramach miejskiego programu „Przewodnik Inspiracji”, w których wspominany jest Władysław Jurgo: