W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Budujemy Lublin w Muzeum Wsi Lubelskiej

07.02.201814:20

Dzieci z rodzicami, młodzież i wszystkie pokolenia mieszkańców zapraszamy w niedzielę 11 lutego w godz. 12.00-14.30 do gry - zabawy Budujemy Lublin w ratuszu z Głuska w miasteczku Muzeum Wsi Lubelskiej.

W programie 30 zagadek dotyczących rozwoju cywilizacyjnego miejsca, na którym zbudowano Lublin i z życia codziennego Miasta. Wiele z nich to sceniczne instalacje umożliwiające pełne wyobrażenie uczestnikom gry sytuacji historycznych, a nawet pradziejowych. Na dzieci będą czekały rekwizyty i elementy kostiumów z epoki. Posłużą do odgrywania ról i wspólnego budowania scenek z epoki. By łatwiej i przyjemniej rozwiązywało się zagadki, niektóre z nich kustosz przedstawi w formie narracyjnych wierszy napisanych specjalnie dla najmłodszych. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Miliszkiewicz – w ubiorze z epoki. Sala w której zostanie rozegrany pojedynek z historią życia codziennego jest ogrzewana i posiada miejsca siedzące. Można więc grać albo kibicować. Obowiązują bilety wstępu do Muzeum.