W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kocham, Lublin, Szanuję w Teatrze Starym

Kocham, Lublin, Szanuję w Teatrze Starym
10.03.201710:41

Z okazji jubileuszu 5-lecia Teatru, który zbiegł się w czasie z wyjątkową, bo 700-ną rocznicą lokacji Lublina, widzowie mogą wyruszyć w podróż – refleksję, podróż – poszukiwanie nieuchwytnego genius loci naszego miasta. Kocham, Lublin, Szanuję to muzyczno – filmowa impresja na temat rodzinnego miasta autora projektu, Bartka Wąsika. Najpierw był film – realizowany przez ponad rok we współpracy z Agatą Grzybowską i Robertem Migasem w różnych zakamarkach Lublina. Obrazowi towarzyszy muzyka, którą pianista skomponował i wykona na scenie. Premiera 11 marca o godz. 19.00 w Teatrze Starym w Lublinie.

Życzyłbym sobie, by słuchając i oglądając Kocham, Lublin, Szanuję, widzowie na nowo odnaleźli w sobie empatię i miłość do tego miasta. Ten projekt jest moją wizją, ale przecież każdy z nas nosi w sercu „swój” Lublin- mówi
Bartek Wąsik

Bartek Wąsik – pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu międzynarodowych konkursów oraz Paszportu Polityki 2014, Gwarancji Kultury przyznawanej przez TVP Kultura i zdobywca tytułu Polak z Werwą.

Agata Grzybowska - fotoreporterka, mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka fotografii Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi.

Robert Migas - absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.