W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 05-07 lipca

04.07.201918:59

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ten weekend!

Koncerty
W dniach 5-7 lipca zapraszamy na „Festiwal Dwojga Narodów”. Z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej. Zespół Pieśni i Tańca “Lublin” im. Wandy Kaniorowej- Folk Dance Ensemble zaprosił do wspólnego świętowania zespoły z Litwy, Białorusi i Ukrainy. W ramach Festiwalu odbędą się koncerty w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim oraz wieczory przy muzyce na Placu Litewskim.

Lublin Jazz zaprasza na koncert zespołu Rdzeń. Projekt swoją genezą sięga wozu teatralnego, kina objazdowego, muzycznego taboru, zbudowanego wkoło Autobusu-Galerii-Pracowni - żywej rzeźby, która od kilkunastu lat scala we wspólnych działaniach artystów, muzyków, malarzy i poetów. Powstaje bardzo energetyczna wypowiedź przenikających się gatunków muzycznych od jazzu, bluesa, rocka poprzez klasykę i folk, ujętych w performatywno-happeningowej formie spektaklu i melorecytacji.

“Tablao flamenco” to koncert inspirowany formułą tradycyjnych tablaos, czyli lokali ze śpiewem, tańcem i gitarą flamenco, rozpowszechnionych w Andaluzji, w południowym regionie Hiszpanii.

Most Kultury zaprasza na koncert zespołu Ayarise.

Spektakle, seanse
Zapraszamy na Pikniki Teatralne na dzielnicach. Wyjątkowe święto teatralne dla całych rodzin – pełne radości, emocji i opowieści o współczesnym świecie. Spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych pojawią się w dzielnicach Lublina:  6 lipca na Kalinowszczyźnie, 13 lipca na LSM, 20 lipca na Czechowie.

Lubelski Festiwal Filmowy zaprasza na przegląd składający się z filmów sferycznych oraz cinematic VR – wirtualna rzeczywistość. Po pokazie przewidziana krótka dyskusja o nowym medium.

 "Midsommar. W biały dzień" to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh, Will Poulter oraz Jack Reynor.

Spotkania, spacery
Dosłowna i Centrum Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim, który opowie o swojej najnowszej książce „Dwie główne rzeki”.

Lubelskie Stare Miasto ma długą i ciekawą historię, niepowtarzalną atmosferę oraz kryje wiele tajemnic. PTTK zaprasza na zwiedzanie Starego Miasta wieczorową porą . Poznacie najstarszy widok Lublina, ,,korzeń miasta”, ukryte fragmenty oryginalnych murów miejskich, seminarium duchowne, nieukończony klasztor, zamtuz i sanatorium. Odwiedzicie podwórka, punkty widokowe i zaułki zachwycające mieszkańców, turystów i filmowców.  PTTK zaprasza także na spacer “Tajemnice i legendy Starego Miasta”.

"Rośliny przyprawowe i używki roślinne"  to kolejny w tym sezonie spacer, na jaki zaprasza  Ogród Botaniczny UMCS.

Potańcówka w skansenie jest swoistym muzycznym wehikułem czasu przenoszącym uczestników do lat międzywojennych. Podczas tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem będzie można posłuchać przedwojennych piosenek i pouczyć się zapomnianych tańców takich jak fokstrot czy polka. Na wszystkich uczestników tradycyjnie już będą czekały zabawy, śpiewy i walczyk kotylionowy. Chętni będą mieli szansę zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotoramce.Jak co roku w lubelskim skansenie zagrają dwa zaprzyjaźnione zespoły Hańszczanie oraz Kapela spod Lublina, których muzyka jest gwarancją niezapomnianej zabawy.

Spotkanie, na którym możecie żonglować, hulać czy chodzić po taśmie. Ale to nie tylko trening! Weźcie swój kocyk, dobry humor i coś do jedzenia. Będziecie mogli się odstresować, zregenerować siły i korzystać z uroków lata! W ramach wakacyjnych jamów Fundacja Inside Out zaprasza na Cyrkowy Jam w Lublinie, na które obowiązują wcześniejsze zapisy.

Informacja turystyczna w Lublinie i Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza w każdą sobotę i niedzielę wakacji na weekendowe spacery z przewodnikiem “Lublin w samo południe”

Warsztaty
Fundacja Szpilka zaprasza na warsztaty ceramiki. Niezwykłe połączenie Lublina, mięty i japońskiej techniki wypału ceramiki raku, a to wszystko w niezwykłym miejscu, w którym panuje bardzo twórcza atmosfera. Warsztaty poprowadzą Joanna Kowalska-Wolszczak i Luiza Fijałkowska.

Weź udział w muzycznych warsztatach ukulele! Uku-wydarzenie to połączenie nauki, zabawy i wspólnego muzykowania! Zapraszamy wszystkich którzy na ukulele wcześniej nie grali, jak i tych, którzy uku już znają, a szukają dodatkowych materiałów, wskazówek i/lub chcą pograć w grupie. Na warsztaty zapraszają Ukuleland - ukulele school i Centrum Szkoleń i Innowacji.

Lubelski Klub Szachowy zaprasza na warsztaty połączone z cyklem Turniejów Szachowych dla wszystkich chętnych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności, a także sprawdzić się podczas walki na żywo z różnymi przeciwnikami. Zapraszamy dzieci, młodzież ale także i dorosłych – chcemy udowodnić, że szachy łączą pokolenia i są ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Wystawy
Galeria Biała i Centrum Kultury zaprasza na wystawę Piotr Lutyński "Wielowymiarowość". “Zjawisko wielowymiarowości stanowi istotę tajemnicy, w jakiej my ludzie, zatopieni w materii, stoimy wobec Wszechświata.

Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby Andrzeja Szarka "Widzę otaczającą mnie rzeczywistość w objęciach emocji i pożądliwości. Poprzez sztukę ogarniam tych, którzy świadomość siebie mają ponad wszystko. Dokonują zatem wyboru między konsumpcją a duchowością. Rzeźba i każde działanie twórcze mają podobne założenia. Poprzez sztukę zadaję pytania, prowokuję do wymiany myśli. Dokładam cegiełkę do wolno rozwijającej się strefy człowieczeństwa. Moja przestrzeń osobista zbudowana jest z fantazji i potrzeby istnienia w obszarze wielokulturowej wspólnoty – w myśli i czynie". 

Sport
Porozumienie Rowerowe zaprasza w wakacyjne weekendy czerwca, lipca i sierpnia na niedzielne, Letnie Przejażdżki Rowerowe. Wycieczki będą odbywać się rekreacyjnym tempem, z ekspertami od edukacji rowerowej, z zabezpieczeniem przejazdu. Każda z tras rowerowych pokieruje  w przyrodniczo cenne miejsca Lubelszczyzny.

Dla dzieci
Centrum Kultury zaprasza na Lato na placu Litewskim: Festiwal Dzieci! Kreatywne warsztaty na Placu Litewskim, co tydzień będą miały inny motyw przewodni: Teatr, Muzyka i Lublin – magiczne miasto.

Wystawa "Peekaboo" w Warsztatach Kultury w Lublinie to zaproszenie do magicznego świata ilustracji książkowej i niepowtarzalna okazja stania się jego częścią. W zakamarkach pięknej staromiejskiej kamienicy będzie można spotkać wielkoformatowych bohaterów, ukrytych na co dzień na niewielkich kartach książek. Będzie też okazja by tworzyć własne zakończenia dobrze znanych historii, a dzięki nowoczesnym technologiom samodzielnie wejść do krainy literackiej i stać się jednym z jej bohaterów.

Galeria Labirynt zaprasza na warsztaty Arty Detectives są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Sztuka niejedno ma imię! Art Detectives to nowa propozycja dla najmłodszych odbiorców, która łączy twórcze wyzwania plastyczne z przyswajaniem podstaw języka angielskiego. Podczas cyklu zajęć uczestnicy będą wykonywali dzieła w technikach pracy wybranych twórców współczesnych, realizując własne nawet najbardziej szalone pomysły plastyczne i poznając przy tym podstawowe słownictwo w języku angielskim.

Galeria zaprasza także na zajęcia Look Book. Zajęcia są inspirowane ciekawymi, starannie zaprojektowanymi i niebanalnymi książkami dla najmłodszych.
Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.