W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 1-3 listopada

Lublin na weekend 1-3 listopada
04.11.201909:01

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino
W weekend filmowa uczta z Van Goghiem. Film "Van Gogh. U Bram Wieczności" można zobaczyć w Centrum Kultury i Centrum Spotkania Kultur. Ale to nie koniec filmowych wrażeń. Centrum Kultury wraz z zespołem Konfrontacji Teatralnych zaprasza na seans filmu "Ostatnia Góra". Akcja “Ostatniej góry” rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugiego najwyższego szczytu Ziemi.

W Teatrze Osterwy kolejna premiera! Po latach starań teatr reaktywuje małą scenę: REDUTĘ! Pierwszą premierą jaką zaplanowali organizatorzy na nowej scenie będą "Emigranci" Sławomira Mrożka.

Koncerty
Koncertem w Lublinie zespół Marca Ribota otwiera europejską trasę. Quartet tworzą muzycy (Marc Ribot, Jay Rodriguez, Nick Dunston, Chad Taylor) świetnie znający siebie nawzajem. W ciągu czterdziestoletniej kariery Ribot wydał dwadzieścia pięć albumów pod własnym nazwiskiem i był drogowskazem na nowojorskiej scenie muzyki downtown i eksperymentalnej.

Koncert Wodecki Twist to najlepsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego zaprezentowane przez, m.in. Monikę Brodkę, Kubę Badacha, Melę Koteluk, Gabę Kulkę, Andrzej Lamperta, Alicję Majewską, Anię Rusowicz, Sławka Uniatowskiego i innych.

W 2019 roku gwiazdy polskiego jazzu: Marcin Wasilewski, Sławek Kurkiewicz i Michał Miskiewicz, razem tworzący Marcin Wasilewski Trio obchodzą 25-lecie artystycznej współpracy. Z tej okazji zapraszamy do Filharmonii Lubelskiej na niezwykły koncert.

Wystawy
W Centrum Spotkania Kultur trwa wystawa "Społeczeństwo", która prezentuje przykłady architektury i projektowania miasta po 1956 roku, które wpłynęły na tożsamość współczesnego Lublina. A w Warsztatatch Kultury nadal można zobaczyć pokonkursową wystawę plakatu cyrkowego. W 2019 roku przypadł jubileusz 10-lecia Carnavalu Sztukmistrzów. Z tej okazji organizator festiwalu, zaprosił artystów do udziału w konkursie na plakat. Konkurs zakończył się w lipcu. Obecnie na wystawie eksponowanej ulicy Grodzkiej 7 można zobaczyć 25 najciekawszych prac konkursowych.

W imieniu organizatorów zapraszamy również do Galerii Labirynt na wystawę "Trzy plagi", czyli zbiorową ekspozycję, która wpisuje się w działania ogólnopolskiego, nieformalnego porozumienia osób, instytucji, ruchów społecznych, samodzielnych kolektywów oraz indywidualnych aktywistek i artystów wspólnie pracujących nad stworzeniem dużej sieci antyfaszystowskich i antywojennych wydarzeń kulturalnych i działań społecznych związanych z Rokiem Antyfaszystowskim.

Warsztaty
W ramach obchodów Unii Lubelskiej, Fundacja Atoli zaprasza do Klubu Osiedlowego ODEON na warsztaty śpiewacze, gdzie uczestnicy zapoznają się z tajnikami pieśni tradycyjnych polskich i litewskich.

Spotkania
"Z perspektywy lat. Ludzie i wydarzenia - spotkania z zabytkami" to jubileuszowa wystawa podsumowująca 40 lat Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem". Ekspozycja jest próbą ukazania genezy powołania instytucji oraz prowadzonej przez placówkę działalności. Zapraszamy na opowieści o zabytkach prezentowanych na wystawie. W każdą sobotę opowiemy Wam o innym eksponacie ze zbiorów muzeum.

Sport
Propozycja dla aktywnych. W Ogrodzie Saskim po raz 14 odbędzie się sobotni parkrun. Będzie to pierwsze bieganie w listopadzie.

W ramach czwartej kolejki prestiżowych rozgrywek DELO Women’s EHF Champions League MKS Perła Lublin zmierzy się z drużyną CSM Bukareszt. Nie zabraknie sportowych emocji!

Dla dzieci
Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie prezentuje cykl audycji dla najmłodszych – "Filharmonia dla malucha". Koncerty-warsztaty oparte są na pedagogice muzycznej Edwina E. Gordona – uznanego muzyka, pedagoga oraz psychologa muzyki, autora wielu publikacji z zakresu edukacji muzycznej. W ten weekend "Deszcze niespokojne".

W Teatrze Starym trwa filmowa niedziela: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", czyli seans dla najmłodszych. Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?

Różne
W centrum Kultury gratka dla melomanów: Giełda Płyt i Wydawnictw Muzycznych. Giełda cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na stoiskach będzie można wybierać z ponad 5000 sztuk winyli, kaset, płyt CD oraz czasopism.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.