W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 1-3 lutego

31.01.201919:41

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ten weekend!

Spektakle, seanse
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Teatr Tańca GRAWITAN zapraszają na niezwykłe wydarzenie taneczno-akrobatyczne. Przez 80 minut spędzonych na niezwykłej Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur widzowie zostaną przeniesieni do dawnej, barwnej Hiszpanii dzięki sztuce "Don Kichot".

Kino Bajka zaprasza na premierowe pokazy filmu "Anioł". Film oparty jest na prawdziwej historii seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci” i jest argentyńskim kandydatem do Oscara 2019 wyprodukowanym przez Pedro Almodovara i twórców "Dzikich historii".

Teatr Stary zaprasza na transmisję "Carmen" Georgesa Bizeta. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” wielki operowy przebój. Tym razem polscy widzowie zapewne wyjątkowo skoncentrują swoją uwagę nie na postaci tytułowej, ale na Micaëli i Don Josém, w których role wcieli się operowe małżeństwo: Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna.

Zespół Konfrontacje Teatralne zaprasza do Centrum Kultury na filmy:

  • "Mój piękny syn" Film to opowieść o rodzinie, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.
  • "Sny wędrownych ptaków" - zachwycającą wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązana z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu.
  • "Romę", wizualny majstersztyk, który od chwili światowej premiery na festiwalu filmowym w Wenecji zdobywa najważniejsze filmowe laury i entuzjastyczne recenzje krytyków.
  • "Dwie Ireny" - dwie trzynastolatki o tym samym imieniu odkrywają swoją obecność w tym samym mieście. Do czego doprowadzi ich znajomość?

Centrum Kultury zaprasza na wieczór z Kieleckim Teatrem Tańca - pierwszy spektakl Polskiej Sieci Tańca w roku 2019. To wyjątkowa okazja by zobaczyć w zestawieniu najnowszy spektakl zespołu “Cudowny Mandaryn” Grzegorza Pańtaka z jednym z najstarszych spektakli, obchodzących swoje 20-lecie, “Stół bez szczęścia” w chor. Elżbiety Szlufik-Pańtak.

Wystawy
Galeria Labirynt zaprasza na wystawę prac ze swojej kolekcji. Wartością kolekcji jest zachowanie ważnych dzieł neoawangardowego dziedzictwa, bez którego nie byłyby możliwe wypowiedzi artystów/artystek następnych dekad, a także obecnego, najmłodszego pokolenia twórców. Kolekcja reprezentowana jest przez dzieła najważniejszych artystów/artystek sztuki współczesnej w Polsce i jest systematycznie powiększana i uzupełniana o dzieła, które wpisują się w założenia programowe Galerii Labirynt.

Koncerty
W Klubie30 wystąpi zespół "Łąki Łan" znany z niesamowicie energetycznych występów . Performance Paprodziada i nietuzinkowy sposób prowadzenia koncertów Mega Motyla dopełniają całości tego muzycznego show. Niech nie zmyli was nazwa lokalu – tym razem wstęp dla osób 16+.

Już w najbliższą sobotę weterani będą mogli powspominać, młodzi, być może dołączyć po raz pierwszy, a wszyscy bez wyjątku posłuchać dobrej muzyki i skosztować poczęstunku przez bramą Zamku Lubelskiego podczas dziewiątej edycji Died Moroz Convention.

Od szesnastu lat zespół Cisza Jak Ta jest w nieustannej trasie koncertowej liczącej już ponad tysiąc koncertów, przemierzając kraj wzdłuż i wszerz, wszędzie współtworząc muzyczne chwile z publicznością, którą traktuje jak przyjaciół zespołu. W niedzielę zespół zawita do Lublina.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert „Piosenka jest dobra na wszystko”. W repertuarze najpiękniejszych i najpopularniejszych piosenek, m.in. z okresu 20-lecia międzywojennego, ale też z lat 60. i 70. ubiegłego wieku, wystąpią uczestnicy Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przy towarzyszeniu orkiestry studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pod dyrekcją Zuzanny Falkowskiej.

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na niezwykły koncert pod tytułem "Przy Tobie", podczas którego będzie można usłyszeć piosenki Mariusza Bogdanowicza do tekstów między innymi Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Wołka Marka Gaszyńskiego czy Justyny Holm i Marii Przybysz. Do udziału w tym projekcie lider zaprosił młode wokalistki wywodzące się z Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

Warsztaty, spotkania
Po 1,5 roku przerwy powraca TEDxLublin z kolejną edycją konferencji, która od 2013 roku zainspirowała do działania już ponad 1000 lublinian (oraz prawie 2 mln ludzi online). Spotkanie odbędzie się pod hasłem WE ARE BACK.

I LO im. Stanisława Staszica zaprasza na "Noc filozoficzną". Program spotkania obejmuje wykłady profesorów lubleskich uczelni (KUL i UMCS), eksperymenty kognitywistyczne, inscenizację jaskini Platona, kinozfofię czyli projekcję filmu z dyskusją i seminarium z analizą tekstów Nietzschego.

Restauracja Hades Szeroka zaprasza na spotkanie "Koń a sprawa polska". Podczas wieczoru w tym intrygującym temacie zostaną poruszone kwestie występowania konia między innymi w filozofii, dyplomacji czy poezji. Pośród gości znajdą się takie osoby jak poeta ks. prof. Andrzej Szostek, amb. Andrzej Jaroszyński, ks. prof. Alfred Wierzbicki czy prof. Lechosław Lameński.

Teatr Stary zaprasza na debatę "Ponad granicami. Ambasador u trzech papieży". Gośćmi będą ambasadorowie prof. Hanna Suchocka, dr Andrzej Brytt oraz Andrzej Jaroszyński, a rozmowę poprowadzi o. Tomasz Dostatni op. Rozmowa połączona będzie z promocją książki Hanny Suchockiej "Ambasador u trzech papieży". Publikację można będzie kupić w foyer teatru przed spotkaniem i po nim.

Warsztaty Kultury zapraszają na warsztat "Odbitki stykowe - fotografia wielkoformatowa". Uczestnicy wspólnie wykonają portrety w jednej z najstarszych technik - talbotypii, które będą wyjątkową pamiątką. Poznają także podstawowe zasady obsługi sprzętu, kompozycji i stylizacji.

Chatka Żaka zaprasza na spotkanie "Trekking w Himalajach bez tajemnic". Na spotkanie zaproszeni są wszystcy, którzy pragną nacieszyć oko obrazami górskich przestrzeni i którym marzy się wyjazd w Himalaje Nepalu. O swoich wędrówkach opowiedzą Dariusz Wierzbicki, pracownik CKF UMCS oraz gość specjalny – Magda Jończyk.

Dla dzieci
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na na dni otwarte Aerial Kids. Uczestnicy będą odkrywać aerialowe rekwizyty, takie jak hamak i chusta. To doskonały sposób wsparcia całościowego rozwoju dziecka – jego naturalnej kreatywności ale też poprawy kondycji fizycznej.

Teatr Stary zaprasza na zajęcia dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat pod tytułem "Mała muzyka". To cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie uczestniczą w koncercie, którego podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. Muzyczną przygodę dla najmłodszych w roku 2019 rozpoczniemy od spotkania z najmniejszym i największym instrumentem smyczkowym: skrzypcami i kontrabasem.

Teatr zaprasza również na spektakl dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat w reżyserii Leszka Mądzika pod tytułem "Skarb". Bohaterami przedstawienia stają się najmłodsi widzowie. Zakładając wciąż nowe kolorowe maski, spotykają różne przygody, które doprowadzą ich do szczęśliwego końca.

Galeria Labirynt zaprasza również na warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zajęcia łączą twórcze wyzwania z przyswajaniem podstaw języka angielskiego. Uczestnicy i uczestniczki wykonają prace plastyczne, poznając przy tym podstawowe słownictwo w języku angielskim.

Filharmonia zaprasza na "Filharmonię malucha: Zima, zima, zima” w nowej odsłonie koncertów-warsztatów opartych na pedagogice muzycznej Edwina E. Gordona – uznanego muzyka, pedagoga oraz psychologa muzyki, autora wielu publikacji z zakresu edukacji muzycznej. Artystami, którzy zaproszą dzieci w świat muzyki będą wokaliści – instruktorzy programu „Muzyczne Kroczki” oraz instrumentaliści Filharmonii Lubelskiej.

Sport
Zachęcamy do udziału w tegorocznej CAVALIADZIE. Od czwartku do niedzieli kibice będą mogli zobaczyć najlepszych zawodników z Polski i Europy, a zmagania rozgrywać się będą w czterech konkurencjach jeździeckich: skokach przez przeszkody, WKKW, ujeżdżeniu i powożeniu. Nie zabraknie uwielbianych przez publiczność widowiskowych konkursów, jak niezwykle szybki i muzyczny Speed&Music, Potęga Skoku, a także Venus vs Mars, gdzie amazonki rywalizują przeciwko jeźdźcom. CAVALIADA Lublin CSI2* to wielkie święto jeździectwa - wyjątkowe emocje i piękno sportowych zmagań.

Dom Żołnierza zaprasza na Aerialowe treningi otwarte. Dla chętnych będzie poporowadzona rozgrzewka połączona z treningiem kondycyjnym.

Lubelscy Tytani zapraszają na wspólne ogladanie Super Bowl.

Inne
Teatr im. Juliusza Osterwy zachęca do włączenia się w akcję zbiórki na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie. Zbierane będą niepotrzebne koce, ręczniki, kołdry itp. oraz karma w każdej ilości. Rzeczy można przynosić na portiernię Teatru Osterwy od 29 stycznia do 18 lutego.

Próba Cafe zaprasza na "Powtórkę z historii" - improwizowane show inspirowane kalendarium z danego dnia. W myśl zasady #improuczy organizatorzy proponują cofnięcie się w czasie o kilka, kilkadziesiąt, kilkaset lat i eksplorację przyczyny oraz alternatywnych skutków decyzji i działań.

Centrum Kultury zaprasza na giełdę płyt i wydawnictw muzycznych. Zaproszeni są wszyscy miłośnicy różnych gatunków muzyki, kolekcjonerzy, entuzjaści płyt winylowych i cyfrowych w każdym wieku.

Aplikacja Turystyczny Lublin

 

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.