W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 1-3 marca

28.02.201918:52

Koncerty
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert pod szyldem “Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” - wystąpi SCREAM INC. jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie. Towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna ‘Hardy’. Na koncercie usłyszymy największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak jak na słynnej płycie “Metallica S&M”.
oraz na II Międzynarodowy Konkurs Wokalny. Na scenie Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur zaprezentują się najlepsi młodzi śpiewacy z Polski i całego świata, wykonując arie operowe najwybitniejszych światowych kompozytorów (min. Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Wolfgang Amadeusz Mozart, Gioacchino Rossini, Richard Strauss, Stanisław Moniuszko) oraz utwory kompozytorów współczesnych (min. Charles Ives, Aaron Copeland, Samuel Barber).

Lublin Jazz zaprasza na QUEEN OF HEARTS czyli najnowsza EP duetu SMOLIK//KEV FOX, na która składają się 4 utwory, to efekt sesji nagraniowej, która miała miejsce w lutym 2017 w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel.

W sobotę w Klubie30 wystąpi rockowy zespół Luxtorpeda. Zachęcamy do udziału wszystkich fanów mocnego brzmienia!

Filharmonia zaprasza na pełne pozytywnej energii koncertowe show w takt melodii wygrywanych przez charyzmatycznego wirtuoza Waldemara Malickiego - Filharmonię Dowcipu.

a także na Urodziny Chopina - recital fortepianowy Uczniów Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie.

Wystawy
Galeria Labirynt zaprasza na “Wernisaż, którego nie było”. Rozpocznie się od zwiedzania wystawy "11/944". O prezentowanych eksponatach opowiedzą kuratorki Galerii Labirynt. W programie przewidziane są też projekcje filmów: "Z mojego okna" Józefa Robakowskiego oraz "Serce Miłości" w reżyserii Łukasza Rondudy z muzyką Wojciecha Bąkowskiego.

Wystawa "Zanurz się" jest pierwszą indywidualną prezentacją studentki 3 roku edukacji artystycznej UMCS Katarzyny Bielak w przestrzeni galerii. Autorka wcieliła się w rolę badaczki. Bez dostępu do światła na Ziemi żyją organizmy, o których ludziom może się tylko śnić. Projekt jest próbą odzwierciedlenia tego, czego nie widzimy i nie spotykamy na co dzień, a co istnieje obok, niewidoczne, lecz na takich samych warunkach.Na wydarzenia zaprasza Piękno Panie.

Do 15 kwietnia możecie podziwiać ekspozycję pt. "Plus Koncepcja" przygotowaną przez Project Art Gallery. W zaprezentowanych pracach lubelscy artyści, za pomocą różnych technik, dzielą się swoją własną wizją świata i sposobem postrzegania otaczającej rzeczywistości. Wystawa znajduje się na pierwszym piętrze i czynna jest w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Spotkania, warsztaty
Centrum Kultury zaprasza na spotkania w ramach Festiwalu Globtrotterów Dookoła Świata pod tytułem: Jordania - w pogoni za jednorożcem. Dlaczego Jordania hipnotyzuje, powoduje łzy wzruszenia, wdzięczności i radości opowie Dorota Zaniuk.
Korea Południowa – poskromić żywioły - to propozycja spotkania z Tomaszem Zawadzkim o kraju, który łączy skrajności prawie idealnie zespolone w całość. Najnowocześniejsze technologie w parze z tradycją.
A także na spotkanie z himalaistą z Lublina Piotrem Tomalą pod tytułem “Z Lublina na K2”.
oraz Australia - gdzie kwiaty rodzą się z ognia – spotkanie z Markiem Tomalikiem - fascynacje piątym kontynentem zamknięte w drugim wydaniu bestsellerowej książki.

Treścią 21. spotkania w ramach cyklu Wieczne Czytanie będzie twórczość Anny Świrszczyńskiej. Jej utwory przeczyta Anna Seniuk. Spotkanie odbędzie się w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin.

Fundacja Szpilka zaprasza na pierwsze warsztaty z cyklu „Lublin do odkrycia”. Podczas warsztatów stworzymy zegary przenoszące nas w czasie i przestrzeni, a konkretnie do ulicy Niecałej w Lublinie.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza miłośników różnych gatunków muzyki, kolekcjonerów, entuzjastów płyt winylowych i cyfrowych w każdym wieku na Giełdę płyt i wydawnictw muzycznych.

Seanse, spektakle
W ramach Festiwalu Globtrotterów Dookoła Świata Centrum Kultury zaprasza na projekcję “Dzikiej drogi” - bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed. Nagrodzona Oscarem Reese Witherspoon w roli kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach i wyrusza na samotną wyprawę przez całe Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.
oraz projekcję filmu “Sól ziemi”. Film pokazuje życie Sebastiao Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie.

Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza na premierę spektaklu o pajacyku, który ożywa - Pinokiu.

Filharmonia Lubelska zaprasza na artystyczną podróż do świata lodu, czarów i magii - Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”. Artystka zaprezentuje nową odsłonę interpretacji tej ponadczasowej historii, opowiedzianej śniegiem, piaskiem i światłem.

Dla dzieci
Chatka Żaka zaprasza na warsztaty gitarowe, czyli naukę gry na gitarze akustycznej, klasycznej, elektrycznej i basowej na wszystkich poziomach zaawansowania.

Teatr im. H. Ch. Andresena zaprasza na Zwierzęta Doktora Dolittle. W spektaklu aż roi się od wpadających w ucho melodii, które wyszczekane, wyćwierkane i wykwakane przez towarzyszy Dolittla prowadzą nas przez lądy i morza ze spokojnego angielskiego Puddelby wprost do serca afrykańskiej dżungli. Bo przecież powszechnie wiadomo, że dużo raźniej podróżuje się z piosenką na ustach, dziobie czy paszczy.

Sport
To będzie już ich czwarty mecz na Hali MOSiR w 2019 roku. Tym razem Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zmierzą się z ENEA AZS Poznań! Zapraszamy wszystkich już w niedzielę 3 marca na godzinę 17:00.

2 marca LHT LUBLIN oraz lodowisko Icemania będą gospodarzami kolejnego turnieju 2 Ligi hokeja.

MKS Perła Lublin zmierzy się z liderem rozgrywek - Metraco Zagłębiem Lubin! Starcie tych drużyn będzie można zobaczyć w sobotę, 2 marca o godzinie 18 w hali Globus.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.