W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 10-12 maja

10.05.201910:01

Po aktywnej majówce nie zwalniamy tempa. Zobaczcie co będzie działo się w Lublinie w ten weekend!

Juwenalia
Juwenalia, Kozienalia, Feliniada, Kulturalia oraz  Medykalia z WySPĄ i WSSP. Będzie się działo…..W tym tygodniu rozpoczęły się tradycyjnie Dni Kultury Studenckiej. Korowód przeszedł już ulicami Lublina a studenci otrzymali symboliczne klucze do miasta. Jak co roku czekają na was rozmaite koncerty oraz towarzyszące im wydarzenia. Każdy powinien odnaleźć coś dla siebie. Zapraszamy!

Spektakle, seanse
"Zobacz, czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie" to hasło tegorocznego festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Festiwal startuje 10 maja pokazem filmu „Kraina miodu”. Festiwal i potrwa do 19 maja. To największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Jako jedyny odbywa się równolegle w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie, Bydgoszczy i Katowicach. Przed nami 30 pokazów wyjątkowych i inspirujących filmów. Nie może Was zabraknąć w Centrum Spotkania Kultur.

Centrum Kultury w Lublinie wraz z “Poławiacze Pereł" Improv Teatr zapraszają na comiesięczne spotkania z improwizacją różnymi formami. Skecze, etiudy, komedie, farsy, dramaty, otwarte czytania. W rolach głównych wystąpią aktorzy, improwizatorzy oraz Publiczność. Również w Centrum Kultury aktorzy Teatru Seniora zinterpretują  teksty Edgara Lee Mastersa „Umarli ze Spoon River” - jedno z czołowych osiągnięć poezji amerykańskiej XX wieku, podziwiane za niezwykłą wnikliwość w obserwacji świata i niebanalną prostotę formy. Jeżeli natomiast  macie ochotę na seans filmowy, CK zaprasza na projekcję filmu ,,Faworyta” w reżyserii Jorgosa Lantimosa. Przekonajcie się, że kino kostiumowe potrafi być intrygujące i ciekawe.

Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza na majówkę dla seniorów. Osoby powyżej 60 roku życia będą miały okazję zakupić bilety na spektakl w obniżonej cenie. Zarezerwujcie miejsca i zabierzcie swoich Dziadków na francuską komedię "Prawda"!

Koncerty
Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY jest najważniejszym, cyklicznym przedsięwzięciem organizowanym przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" oraz jednym z najbardziej oryginalnych wydarzeń w Polsce. Planowane w tym roku koncerty muzyczne rekonstruować będą zróżnicowany krajobraz muzyczny jaki przywołuje metafora Wieży Babel - i napięcia między tym, co globalne a lokalne, między centrum a peryferiami, kulturowym mainstreamem a estetycznymi mniejszościami.

Filharmonia Lubelska zaprasza na niezwykły koncert symfoniczny: G. Dąbrowski/ M. Wroniszewski, podczas którego prym wiódł będzie fagot. Solistą tego wieczoru będzie Grzegorz Dąbrowski – pedagog, muzyk współpracujący z wieloma orkiestrami w kraju i zagranicą, a Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej poprowadzi Marek Wroniszewski – laureat m. in. nagród dla najlepszego polskiego uczestnika na X Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. G. Fitelberga, stale współpracujący z Orkiestrą Symfoniczną Sinfonia Iuventus. W programie znajdą się utwory XIX-wiecznych mistrzów: Carla Marii von Webera oraz Antonina Dvořáka

Warsztaty
Zbliżające się lato to znakomity powód do odświeżenia swojej garderoby. Jeśli w twojej szafie brakuje szerokich i wygodnych spodni, może spróbujesz uszyć je samodzielnie? Warsztaty Kultury zapraszają na warsztaty szycia damskich spodni. Warsztaty są przeznaczone zarówno dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z szyciem, jak i tych, którzy już szyją.

Znajdzie się także coś dla Panów- fanów T-shirtów dobrej jakości. Brzmi banalnie? Może i tak, ale kto szukał takiego w sklepie ten wie, że znalezienie go nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Warsztaty Kultury zapraszają wszystkich mężczyzn poszukujących idealnego i oryginalnego T-shirtu do stworzenia go własnoręcznie.

Millennium Docs Against Gravity Lublin w ramach festiwalu zaprasza na wydarzenia towarzyszące - Spotkanie pszczelarskie - Życie pszczół . Warsztaty w ramach których dorośli oraz dzieci (powyżej 12 roku życia)  poznają ciekawostki z życia pszczół i funkcjonowania pasieki w mieście, jak również spróbują miodu, wytworzonego przez pszczoły zamieszkałe na podniebnych tarasach CSK.

Razem z Fundacją Szpilka będziecie mieć okazję przenieść niesamowite obrazy Van Gogha na talerze techniką decoupage'u. A może nawet dodać coś od siebie. W ramach warsztatów Van Gogh na talerzu - warsztaty decoupage'u, twórcza atmosfera gwarantowana.

Jarmark Jagielloński i Warsztaty Kultury zapraszają  na pierwszą w tym roku sesję Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego! Spotkanie jest częścią cyklu przygotowującego do występów Orkiestry podczas festiwalu.

Spotkania, spacery
W 75-lecie swojego istnienia Państwowe Muzeum na Majdanku wydało komiks oparty na relacjach byłych więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Stworzył go Paweł Piechnik, który w komiksie „Chleb wolnościowy” zestawił zbiór graficznych opowieści o losach jedenastu więźniów Konzentrationslager Lublin.

Podczas tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do bezpłatnego zwiedzania obiektów. W ramach akcji lubelski skansen organizuje wydarzenie pt. "Prowincjonalne miasteczko z bliska". Będzie to szansa spotkania z autorami ekspozycji wnętrz muzealnego miasteczka, a przede wszystkim możliwość porozmawiania zarówno o prezentowanych eksponatach jak i kulisach powstawania poszczególnych miejsc obecnych w przestrzeni prowincjonalnego miasteczka z lat 30. XX w.

PTTK zaprasza na inspirujący i ciekawy spacer z przewodnikiem “Tajemnice i legendy Starego Miasta”.

Takie Rzeczy i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na wykład: UAU to 3D! Wykład o kreatywnym wykorzystaniu druku 3D. Podczas spotkania ze studiem Uauproject, Justyna Fałdzińska oraz Miłosz Dąbrowski zaprezentują autorskie instalacje powstałe z biotworzywa PLA i ceramiki oraz opowiedzą o procesie druku 3D.

Click  zaprasza na ogólnopolską multitechnologiczna konferencję IT do Lubelskiego Parku Naukowo- Technologicznego. Skierowana jest ona przede wszystkim do profesjonalistów branży IT, którzy chcą odnaleźć się w świecie najnowszych technologii, narzędzi i biznesu. Dodatkowo podczas wydarzenia odbywają się również Targi Pracy IT, na których wystawiają się jedynie renomowanie firmy z branży.

Wystawy, wernisaże
Galeria Biała oraz Centrum Kultury zapraszają na  wystawę : „Kojarz Kolaż”.Tytuł KOJARZ KOLAŻ zwraca uwagę na istotę kolażu, który powstaje dzięki nieoczywistym połączeniom obrazów, tworzyw, znaków, materiałów, tekstów czy przedmiotów. Jest mieszaniem stylów i konwencji, zapożyczeniem, operowaniem cytatem, remiksem, tworzeniem artystycznych hybryd.

Spotkania Kultur i Galeria Saska zapraszają na wystawę zdjęć Witolda Węgrzyna. Wydarzenie obejmuje spotkanie z autorem oraz wernisaż jego prac.

Dla dzieci
Warsztaty Kultury zapraszają najmłodszych na Lekcje Sztuki. Dzieci w ramach warsztatów  „Dekorujemy Miasto” dowiedzą się czym jest estetyka i co ma wspólnego z naszym najbliższym otoczeniem: placem zabaw, drogą do szkoły czy zabytkowym Starym Miastem. Porozmawiamy o tym co jest ładne a co brzydkie w miejscach, które na co dzień mijamy i zastanowimy się co można zrobić, żeby nasza okolica była jeszcze ładniejsza. Spróbujemy też zrobić dekoracje, które później będą dumnie prezentować się w centrum Lublina podczas Nocy Kultury.

Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza na spektakl „Bucik Kopciuszka” dla naj naj najmłodszych widzów. Podstawą spektaklu jest zabawa przedmiotami, a także odkrywanie ich nowych znaczeń oraz funkcji. W tym przedstawieniu mali widzowie zasiądą na scenie razem z aktorami i choć rzecz traktuje o pantofelku, to swoje buciki trzeba będzie zostawić przed wejściem na widownię.

Fundacja Inside Out, Dzielnice Kultury oraz Biblioteka na poziomie zapraszają na warsztaty deskorolki. W trakcie warsztatów nauczymy się podstaw jazdy na deskorolce oraz podwyższymy już nabyte doświadczenie. Czas który spędzimy będzie wypełniony różnymi zabawami, które sprawią, że nauka będzie łatwiejsza.

Sport
W sobotę,  nie może Was zabraknąć w hali Globus, gdzie MKS Perła Lublin zmierzy się z drużyną KPR Gminy Kobierzyce. Czas zrobić kolejny krok w stronę obrony mistrzowskiego tytułu. To  bardzo ważny mecz w drodze po  złoto, dlatego stawiajcie się licznie by wspierać naszą drużynę z trybun.

Motor Lublin zaprasza 11 maja na Arenę Lublin gdzie odbędzie się mecz  III ligi: Motor Lublin- Stal Rrzeszów. Czekamy na kibiców i gorący doping.

Maraton Lubelski to biegowe święto Lublina. Już po raz siódmy w Lublinie wystartuje bieg na królewskim dystansie. Zapraszamy wszystkich śmiałków na Maraton Lubelski. Wszystkich tych którzy nie boją się aktywności fizycznej zachęcamy do uczestnictwa w Wielkim Biegu Rodzinnym- to możliwość rodzinnego przebiegnięcia “maratonu”! Symboliczny dystans 421 m. może pokonać każdy - wystarczy para wygodnych butów i dobre chęci.

A może chcesz na sportowo oraz rodzinnie świętować Dzień Europy? Lubisz wycieczki rowerowe w pięknej okolicy? Jeśli tak, to zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy. Uczestnicy Pikniku wyruszą spod Galerii Olimp w Lublinie do Nasutowa pod opieką doświadczonych rowerzystów ze Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”.

Różne
Holi Festival Poland powraca do Lublina w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019!
Święto Kolorów odbędzie się w Lublinie na osiedlu Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim w sobotę 11-maja. Czas zapisać sobie tę datę w kalendarzu! Zbierz znajomych i weź udział w najbardziej kolorowej imprezie w tym roku!

W dniach 10-12 maja Lubelskie Fundusze Europejskie zapraszają na dni otwarte z okazji 15 lecia członkostwa Polski w UE . W Lubelskim Miasteczku Funduszy Europejskich przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 12 maja w programie moc atrakcji dla dużych i małych oraz konkursy z nagrodami. Wieczorem koncert Natalii Szroeder oraz Sylwii Grzeszczak.

Wymiana sąsiedzka to spotkanie, które zmobilizuje Cię do wiosennych porządków. Weź ze sobą to, co już dawno leży w szafie, czego nie używasz, a zbiera kurz i daj tej rzeczy drugie życie, w zamian wybierając coś co Ci się przyda. Zapraszają Fundacja Inside Out, dzielnice Kultury oraz Biblioteka na poziomie.

Znacie Doktora Dolittle? W sumie kto nie zna? A wiedzieliście, że przyjeżdża 10 maja do lubelskiej Chatki Żaka, by pomóc krzesimowskim psiakom? Z całą swoją drużyną? W związku z tym Teatr Medialny "Bohema" Studenckie Koło Medialno - Teatralne "Bohema" UMCS zaprasza na spektakl pt. "Podaj łapę" będący jednocześnie finałem zbiórki na rzecz psiaków ze Schronisko w Krzesimowie - w likwidacji organizowanej na Wydziale Politologii UMCS.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.