W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 12-15 lipca

Lublin na weekend 12-15 lipca
11.07.201918:50

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ten weekend!

Koncerty
Wojciech Młynarski kochał wielobarwność w muzyce, sztuce w życiu. Taki też jest obecny program zespołu. Wybitne interpretacje Gaby Kulki wsparte zespołem pod kierownictwem Jan Emila Młynarskiego to podróż przez muzyczne style i nastroje. Jest jazz, dancing, new wave i folk. Lublin Jazz i Centrum Kultury zapraszają na koncert: Młynarski Plays Młynarski feat. Gaba Kulka.

Most Kultury zaprasza na koncerty Tatvamasi w składzie: Grzegorz Lesiak na gitarze, Łukasz Downar na basie, Tomasz Piątek na saksofonie i Krzysztof Redas za bębnami.Na Moście Kultury zagrają także SO3 grający utwory własne utrzymane w dość szeroko rozumianej konwencji rockowej, tkwiącej korzeniami w latach 60’. W ich repertuarze znajdują się utwory takich klasyków jak Jimi Hendrix czy Janis Joplin i innych, też bardziej współczesnych wykonawców. Mellow Driver natomiast  porusza się w szeroko pojętym rocku z elementami boogie, ballady i bluesa. Koncerty mają charakter przekrojowy, jeśli chodzi o zawartość własnych numerów jak i tych inspirowanych klasyką.

Lublin Jazz zaprasza również na Afrykasy Grajek Krawiec i Skubaniec oraz Cichy Gość.Ogień afro-latynoskiej muzyki, acid jazz'u i wolności muzycznej. Grajek Krawiec, propagator muzyki, postać z pogranicza nierealności, głosiciel tolerancji - DJ Michał Skubaniec, muzyk, animator kultury, promotor muzyki latynoskiej i afro-latynoskiej - KONGI Cichy Gość, ludzki człowiek - DJ.

Spotkania, spacery
Dosłowna i Centrum Kultury zapraszają na kolejne już spotkanie  z cyklu Seryjni Poeci.

By patrzeć z nadzieją w przyszłość nie możemy zapominać o przeszłości. Także tej trudnej, która w czasie największego konfliktu XX wieku dotknęła miliony rodzin w Polsce, Europie i na świecie. 80 lat od rozpoczęcia II wojny światowej pozostało niewielu świadków tamtych wydarzeń- piszą organizatorzy akcji "Ogólnopolska Zbiórka Eksponatów". Chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie? Porozmawiać z jego twórcami?Poznać jego kulisy? Muzeum Martyrologii "Pod Zegarem" i Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na spotkanie. 

Na spacery z cyklu "Lublin w samo południe" zapraszają Informacja turystyczna w Lublinie i Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Wszystkich którzy lubią długie przechadzki, myszkowanie po mieście oraz dla tych, którzy nie lękają się zakamarków zapraszamy na spacery sąsiedzkie: Bronowice. Natomiast Fundacja Inna zaprasza na Spacer Unia Lubelska Kobieca

Warsztaty
Fundacja Szpilka zaprasza na kreatywne warsztaty Ilustracji do utworów Janiny Porazińskiej. Będziecie mieli okazję pracować różnymi technikami, ale przede wszystkim będzie szablon, więc będzie sporo wycinania i dobrej zabawy.

Rezerwat Dzikich Dzieci wraz z Centrum Kultury zapraszają na warsztaty familijne z wyplatania kilimów od podstaw, "Przędza. Osnowa. Krosno.Wyobraźnia".

Na Moście Kultury dla każdego coś fajnego. Zapraszamy na warsztaty kulinarne: "Kuchnia roślinna" prowadzone przez Agatę Kornacką. Warsztaty szachowe połączone z cyklem Turniejów Szachowych, warsztaty lepienia z gliny oraz warsztaty "Dobrze się składa – warsztaty składania papieru".

Wystawy
Galeria Labirynt zaprasza na wernisaż wystawy "Stanislav Turina - Szkic melodji w rozmiarze żeczywistim" oraz "Tam gdzie Teraz". Wernisaż tłumaczony będzie na polski język migowy oraz na język angielski.

Jak często zastanawiamy się nad rolą jaką pełnimy w środowisku? Czy nasz wpływ na nie jest tylko negatywny? Wystawa "PA Śmieciu" na którą zaprasza Centrum Kultury ma na celu pokazanie możliwości zrównoważonego projektowania, jego procesu oraz założeń, skupia się na projektach realizowanych podczas studiów na Wydziale Wzornictwa Warszawskiej ASP.

Spotkania Kultur zaprasza na wystawę "FOTO Lubelskie". Wystawa jest efektem konkursu ogłoszonego przez CSK , do którego współorganizacji zaproszonych zostało 48 miast naszego regionu. Fotografie ukazują swoiste perełki Lubelszczyzny: miejsca i obiekty architektoniczne oraz dokumentują niezwykłe chwile, obyczaje, obrzędy, wydarzenia; pokazują różnorodność i wielokulturowość województwa lubelskiego.

Sport
AZS UMCS Lublin - Pływanie zaprasza na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16 lat w Pływaniu

Aqua Lublin zaprasza w każdą sobotę o godzinie 10.00 na Aqua Fitness, prowadzony na basenach zewnętrznych.

Dla dzieci
Zapraszamy na kolejny piknik teatralny w dzielnicach. Tym razem spotykamy się 13 lipca na LSM w wąwozie przy SP 22. To niezwykłe wydarzenie dla wszystkich, bez względu na wiek: najmłodsi będą mogli aktywnie wziąć udział w spektaklu „Latamy”, a wieczorem na scenie pojawią się aktorzy znani z filmów i seriali, by opowiedzieć słodko-gorzkie historie ojców w spektaklu „Tata ma kota”.

Centrum Kultury zaprasza na spotkanie w ramach Lato na placu Litewskim: Festiwal Dzieci!

Edu Labirynt zaprasza na Labirynt znaków- cykl zajęć edukacyjnych o sztuce współczesnej oparty o wystawy prezentowane w Galerii Labirynt. Zajęcia prowadzone są w PJM i tłumaczone na język polski foniczny.

Inne
W sobotę i niedzielę na Festiwal Pierogów Świata zaprasza Smaczny Targ i Radość. Spróbujcie tradycyjnych, domowych polskich pierogów z sezonowymi farszami, indyjskich samos, chińskich baobao, tybetańskich momo, włoskich calzone i gruzińskich chinkali. Zapraszamy na niezwykłą, pierogową ucztę.
Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.