W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 13-15 kwietnia

12.04.201808:48

Zobaczcie jakie propozycje przygotowaliśmy dla Was na ten słoneczny weekend!

WARSZTATY

Pamiętacie ceramiczne kamieniczki, które zachwyciły gości Nocy Kultury w czerwcu? Teraz można oglądać je na patio Warsztatów Kultury w Lublinie podczas warsztatów Stare Miasto z gliny | Warsztaty po Nocy. W ramach cyklicznych spotkań kontynuowane jest odtwarzanie zabudowy Starego Miasta. Z gliny uczestnicy wykonają miniaturowe budynki-lampiony, które rozbłysną światłem podczas Nocy Kultury 2018. Tym samym powiększa się ceramiczne miasteczko, które swoją premierę miało w czerwcu 2017.

Talbotypia – papier solny | Warsztat Fotograficzny to propozycja Warsztatów Kultury na sobotę.

Słowem po świecie: Hiszpania. Warsztaty rodzinne to spotkania, podczas których naszymi przewodniczkami po Hiszpanii będą m.in. książka "Ole! Hiszpania dla dociekliwych" oraz wolontariuszka Domu Słów Paloma. Warsztat będzie okazją do poznania różnych ciekawostek i tradycji związanych z Hiszpanią. Zakończy go wspólne przygotowanie kilku hiszpańskich przekąsek - tapas. 

Centrum Kultury przygotowało Warsztaty tworzenia biżuterii z OTO Jewelry. W pracowni projektantki – Katarzyny Pastor, powstaje nietuzinkowa biżuteria stworzona z połączenia różnych materiałów. Projekty Katarzyny to niesamowite wyczucie formy i koloru. Artystka tworzy biżuterię pełna zaskakujących kształtów i niebanalnych zestawień kolorystycznych. Kolekcje inspirowane są głównie podróżami i tym co podczas nich znalezione. Na warsztatach DRIFTWOOD uczestnicy stworzą kilka form biżuteryjnych opartych na kawałkach drewna wyrzuconego przez fale na plaże, znalezionego na brzegach rzek i jezior – tytułowego driftwood.

SPOTKANIA

Podczas wydarzenia Inny Lublin – "Zapiski z nocnych dyżurów" Jacka Baczaka będą toczone rozmowy m.in. o książce „Zapiski z nocnych dyżurów”, na którą składają się refleksje autora, który przez kilka lat pracował jako pielęgniarz w domu nieuleczalnie chorych.

W Centrum Kultury odbędzie się Giełda płyt i wydawnictw muzycznych, na którą organizatorzy zapraszają miłośników różnych gatunków muzyki, kolekcjonerów, entuzjastów płyt winylowych w każdym wieku.

W trakcie wydarzenia Czas na taniec! w Centrum Spotkania Kultur będzie można zobaczyć taniec w wykonaniu członków młodych zespołów amatorskich z Lublina i regionu, przez produkcje LTT, lekcje pokazowe, warsztaty po spektakl tańca światowego formatu.

SPEKTAKLE

W niedzielę w Centrum Kongresowym będzie miał miejsce spektakl Prawda, czyli fenomenalna komedia trzydziestoletniego Floriana Zellera, który z niezwykłą dojrzałością i ogromnym poczuciem humoru, analizuje zakamarki ludzkiej duszy.

Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza w weekend na spektakl Trzy siostry. Tytułowe bohaterki “Trzech sióstr” - Olga, Masza i Irina, córki wysokiego rangą wojskowego, po śmierci ojca trwają uwięzione na dusznej prowincji, zatopione w fantazjach o innym życiu w Moskwie, która jest dla nich symbolem lepszej, utopijnej rzeczywistości.

MUZYKA

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na wydarzenie Opera Histeria w/ UVB/ Spectribe /Anja Kraft /Chinaski /Mono, czyli drugą odsłonę cyklu z muzyką elektroniczną.

W weekend Warsztaty Kultury zapraszają do wspólnego muzykowania, skierowanego do miłośników muzyki tradycyjnej w formie niestylizowanej. Sesja warsztatowa Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego służy popularyzacji kultury tradycyjnej Lubelszczyzny i promowaniu idei uczenia się stylu i repertuaru od wiejskich mistrzów. Podsumowaniem całorocznych prac Orkiestry jest granie do tańca na wieczornych potańcówkach w trakcie Jarmarku Jagiellońskiego.

Łukasz Jemioła z zespołem zaprasza na piosenki okresu międzywojennego. Artysta mimo młodego wieku zagrał już ponad 1000 koncertów w Polsce i zagranicą. Jako wokalista wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy, z którym współtworzy trzy projekty muzyczne.

Warto wybrać się na 10. Lublin Jazz Festiwal, kiedy to od 15 do 22 kwietnia będzie można usłyszeć najciekawszych przedstawicieli polskiej i światowej sceny jazzowej, m.in. światowej klasy saksofonistę i kompozytora – Billa Evansa w projekcie Petite Blonde II. Koncert w Lublinie będzie jedynym występem artysty w Polsce i otworzy jego europejską trasę koncertową. Wród gwiazd tegorocznej edycji możemy wymienić jednego z najważniejszych gitarzystów naszych czasów – Marca Ribota w projekcie Ceramic Dog. W ramach „Jazzu w mieście” odbędą się też bezpłatne koncerty w różnych miejscach Lublina.

FILM

Zapraszamy do sali kinowej CSK na projekcję filmu Daas w reżyserii Adriana Panka. Pokaz odbędzie się w ramach Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” 2018.

Od 6 do 14 kwietnia trwa przegląd filmów Frankofonia, w ramach którego w Chatce Żaka można obejrzeć w piątek film Małe szczęścia w reżyserii Mohameda Chrif Tribak, a w sobotę Czas Anny w reżyserii Grzegorza Zglińskiego.

Festiwal polskiej animacji odwiedza miasta i miasteczka w całym kraju, jak co roku zawita też do Lublina podczas wydarzenia O!PLA – Festiwal Polskiej Animacji. 13 kwietnia odbędzie się konkurs studyjny,w  którym wezmą udział filmy zrealizowane w studiach/wytwórniach filmowych, dofinansowane z państwowych źródeł (PISF, MKiDN).

Do Centrum Kultury można wybrać się na pełen pasji i gniewu thriller Nigdy cię tu nie było, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa.

DLA DZIECI

W Centrum Kultury odbędą się Warsztaty z języka hiszpańskiego dla dzieci w wieku 6-10 lat, które poprowadzi Moises Jimenez, pochodzący z Andaluzji – południowej części Hiszpanii. Poprzez wspólną zabawę będzie można poznać kulturę i brzmienie języka hiszpańskiego, podstawowe zwroty, nazywać rzeczy, które nas otaczają i je opisywać.

Galeria Labirynt przygotowała warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat - Sobota w Labiryncie | warsztaty dla dzieci. Punktem wyjścia będzie wspólne zwiedzanie wystawy prezentowanej w Galerii Edukacyjnej pt. "W tym cała sztuka". W drugiej części spotkania uczestnicy i uczestniczki wykonają prace plastyczne inspirowane obejrzaną wystawą.

Hamlet w reżyserii Magdy Szpecht to propozycja na weekend przygotowana przez Teatr im. Hansa Christiana Andersena.

Filharmonia Lubelska zaprasza w niedzielę na wydarzenie Młodzi Melomani: Filharmonia i wielkie uderzenie, czyli koncert pełen muzycznych niespodzianek, którę kryją się w instrumentach perkusyjnych oraz na Lub-smyki: Filharmonia i wielkie uderzenie.

Pyza na polskich dróżkach to propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych przygotowana przez Teatr im. Hansa Christiana Andersena. Tytułowa Pyza zabierze widzów na ścieżki, na których sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi mali widzowie mogą spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec.

Bajkowa niedziela to cykl wydarzeń w Teatrze Starym stworzony z myślą o najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

Teatr Muzyczny zaprasza na Bajkolandię, czyli propozycję skierowaną zarówno do widzów najmłodszych jak i ich rodziców, dziadków, a także kadry pedagogicznej. To niezwykle barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko muzyczne, z udziałem solistów, chóru, baletu oraz orkiestry.

SPORT

Zapraszamy do Hali Globus na spotkanie MKS AZS UMCS Lublin vs WKPR Wesoła Warszawa, 2. Ligę Piłki Ręcznej II AZS UMCS Lublin – TS Semiatycze oraz na MKS Perła Lublin - Ardesen GSK.

Z kolei na Stadionie Żużlowym odbędzie się Drugie starcie sezonu: Speed Car Motor Lublin - Start Gniezno.

CO JESZCZE?

Jeśli szukasz mocnych wrażeń i chcesz być naprawdę blisko motoryzacji, koniecznie odwiedź tegoroczną edycję Moto Session!

W Muzeum Lubelskim odbędzie się wykład: Skarb bursztynu z Basonii – ponad 100 lat od odkrycia, który towarzyszy wystawie: Barbarzyńskie tsunami. Okres Wędrówek Ludów w dorzeczu Odry i Wisły.

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na Pokaz orki konnej i wiosennych prac polowych, podczas którego będą wykonywane tradycyjne prace na polu z użyciem dawnych sprzętów i narzędzi obecnych niegdyś w wiejskich gospodarstwach

W Muzeum Historii Miasta Lublina będzie miała miejsce wystawa czasowa JERZY ZYŚKO, CICHE ŻYCIE, podczas której można obejrzeć prace lubelskiego twórcy oraz obrazy powstałe w przeciągu wielu lat, od bardzo wczesnego do ukończonego niedawno.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zaprasza na jednodniowy festiwal promujący kuchnię roślinną oraz postawy pro-zwierzęce Veganmania + Tatuaże Zamiast Futra. Podczas imprezy, oprócz pysznego, wegańskiego jedzenia, odwiedzający znajdą też stoiska z kosmetykami, odzieżą i biżuterią. Uzupełnieniem strefy wystawowej będzie strefa wykładowo-warsztatowa, w której fachowi prelegenci poruszą różnorodne i ciekawe tematy związane z weganizmem. Jednym z gości lubelskiej Veganmanii będzie Orestes Kowalski (Everyday Hero), który w trakcie swojego wykładu wyjaśni jak niewielkim kosztem skutecznie działać na rzecz zwierząt oraz aktywistka, Anna Pierzchała, która opowie o pracy aktywistów Otwartych Klatek.

Aplikacja Turystyczny Lublin

 

 

 

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.