W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 13-15 września

13.09.201918:50

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się na weekend!!!

Koncerty
Filharmonia Lubelska zaprasza na uroczyste rozpoczęcie sezonu artystycznego 2019/2020. Świętowanie rozpocznie się muzyką kompozytorów polskich: Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Wojciecha Kilara oraz Mikołaja Hertla, którego utwór – "Suita orkiestrowa Mazurek – odcienie" – zostanie tego wieczoru prawykonany. Filharmonia zaprasza także na niedzielny poranek muzyczny: "Poranek z Mozartem", na którym zagoszczą muzycy Zespołu Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Dominika Mielko. Do Filharmonii zapraszamy również na jubileusz 25-lecia chóru "Kantylena".

Wernisaże/wystawy
Na  lubelską odsłonę wystawy/projektu "Miodem płynące" autorstwa Stanisława Bracha - lapidarnej opowieści o pięknie, szlachetnej materii, mistycznych owadach i doskonałości natury zaprasza Galeria Gardzienice.

Do Centrum Spotkania Kultur zapraszamy na wernisaż wystawy - Dziura w całym! Bohdan Butenko. Ilustracje w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej. Również do Centrum Spotkania Kultur zapraszamy na wystawę z okazji 40-lecia pracy twórczej Piotra Lecha wielokrotnie nagradzanego wykładowcy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Dom Słów razem z wydawnictwem "Dwie Siostry" zaprasza na wystawę ilustracji Piotra Sochy do książki "Pszczoły". Książka ze znakomitymi ilustracjami i świetnie opracowanym materiałem tekstowym wprowadza w bardzo obszerny świat pszczół.

Spacery/spotkania
OPEN CITY i Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" zaprasza na XI Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej OTWARTE MIASTO / OPEN CITY, trwający od  13 września - 11 października 2019 r. Podczas tegorocznej edycji artyści zmierzą się z pytaniem o gość-inność, jej brak lub niedostatek, zapisaną w dziejach naszego miasta oraz jego współczesności. 

Fundacja "Via Jagiellonica" zaprasza na Wywoływanie ducha Barbary Radziwiłłówny w Lublinie.

Stowarzyszenie "Studnia Pamięci" oraz Filia Lublin GWŻ w Warszawie zapraszają na cykl wykładów poświęconych historii i kulturze Żydów polskich. Wstęp na spotkania jest bezpłatny a pierwsze z nich odbędzie się już 15 września.

Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe" zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach cyklu "Piątek wieczorową porą". Na tapecie twórczość Stanisława Barei połączona z prezentacją fragmentów filmów reżysera oraz dyskusja na temat znanych cytatów, które weszły do społecznego obiegu i o bareizmach.

Fundacja Inside Out i Dzielnice Kultury zapraszają na spacer tematyczny po Szerokim. W ramach spaceru będziecie mieli okazję poznać historię tego terenu, dowiedzieć się co było tutaj wiele wieków temu, skąd nazwa samej dzielnicy i jej ulic oraz jakie jeszcze skarby skrywa dzielnica.

Warsztaty
Warsztaty Kultury zapraszają na fotograficzny warsztat w Zaułku Hartwigów. Poznaj tajemnice szlachetnych technik fotografii i zobacz, jak wyglądała praca fotografika 100 lat temu. Warsztaty zapraszają również na Odbitki stykowe - fotografia z duchem.

Babska Rebelia zaprasza wszystkie kobiety na  warsztaty łucznicze. Zakładanie strzał, celowanie i oddawanie strzałów oraz wiedza z zakresu łucznictwa tradycyjnego. Ciekawa? Przyjdź. 

Lubelska Szkoła Fotografii zaprasza na kurs fotografii cyfrowej dla początkujących.  

Sport
AZS UMCS Lublin zaprasza na Turnieju o Puchar Rektora UMCS. W tym roku koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin zmierzą się z Widzewem Łódź, Slęzą Wrocław oraz białoruską drużyną Tsmoki Mińsk.

Dla dzieci
Warsztaty Kultury w ramach projektu  "Słuchanie miasta – warsztaty edukacji dźwiękowej" zapraszają młodzież w wieku licealnym do udziału w warsztatach kreowania dźwięków. A może macie ochotę odwiedzić niezwykły świat drzew? Dowiedzieć się, kto w nich mieszka, kto przenosi ich nasiona, a kto je zjada? Poznać te najwyższe, najgrubsze i najstarsze?  Warsztaty Kultury zapraszają dzieci i rodziców na spotkanie z Piotrem Sochą, autorem wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry książki "Drzewa".

Spotkania Kultur zapraszają na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej /Ojce i dziatki. Wspólne, aktywizujące działania wokół książek mają wspierać rodziców i dziadków w ich rolach, wzmacniając więzi międzypokoleniowe i stanowiąc opozycję dla szybko postępujących zmian technologicznych i społecznych alienacji generacyjnych. Centrum Spotkania Kultur zaprasza również na 14 Męskie czytanie z Tomaszem Karolakiem.

Targi/kiermasze/różne
Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie zaprasza na XXI Lubelskie Święto Chleba.

Miłośnicy food trucków szykujcie się na kolejną już ucztę smaków. Futraki zapraszają na dwa dni pysznego jedzenia przy Atrium Felicity. 

REAL THRIFTED x LUMPFINDS zapraszają na trzecie już targi ciuchów vintage i nie tylko organizowane tym razem w Podwórko.
Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.