W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 15-17 marca

14.03.201919:30

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ten weekend!

Koncerty
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej - Kasia Kowalska - wystąpi w sobotę w Centrum Spotkania Kultur. Czeka nas piękne, mistyczne widowisko przepełnione emocjami, niezwykłą energią wokalistki i wieloma znanymi piosenkami, które artystka wylansowała na przestrzeni 25 lat swojej artystycznej kariery.
CSK zaprasza również na koncert “Niemen inaczej”. Na scenie muzyczne All Stars, które gwarantuje wokalne wrażenia na najwyższym artystycznym poziomie.Natalia Niemen​, Sławek Uniatowski​, Stanisław Soyka​, Kuba Badach​ i inni, wyjątkowi Goście. Podczas koncertu Niemen Inaczej wykonają Oni wspólnie finałową pieśń: Dziwny jest ten świat. Trasa koncertowa w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego, to coś więcej niż tylko wspomnienie klasycznych pieśni Mistrza.

O.S.T.R. to jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hip-hopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. W niedzielę wystąpi w lubelskim Klubie30.

Centrum Kultury zaprasza na nietypowy koncert - Relaksacyjny koncert Śpiewających Mis Kryształowych. Są one wzorowane na tybetańskich misach metalowych ale wytwarzane z czystego kwarcu, brzmią inaczej, mają inny zakresy wibracji i są głównie używane w celach terapeutycznych. Wprowadzają słuchaczy w stan głębokiego relaksu i wyciszenia.

Filharmonia Lubelska zaprasza na koncert, podczas którego Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, od lat zafascynowani repertuarem Bułata Okudżawy, wykonają jego największe kompozycje.

Na Lubartowskiej77 odbędzie się Bitwa na Piosenki - pisanie piosenek na czas. Do rywalizacji staną Łukasz Jemioła i Marcin Kruk, a sędzią będzie Darek Tokarzewski z grupy VOX. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie Alicji Mazurek.

Seanse, spektakle
Festiwal filmów dokumentalnych WATCH DOCS na stałe wpisał się w filmową mapę Lublina i po raz 17 możemy oglądać najlepsze filmowe produkcje o prawach człowieka. Zaprasza Centrum Kultury.
oraz na kolejny festiwal filmowy - Slack Movie Night . SMN to zapierające dech w piersiach filmy z całego świata  nawiązujące do tematyki slackline i outdoor, inspirujące prezentacje gości specjalnych, konkursy z nagrodami oraz szereg innych atrakcji.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na spektakl “Niezwyciężony”, gdzie wszystko, zaczynając od tytułu, jest przewrotne, śmieszne i smutne zarazem. Komiczne niezauważalnie przeistacza się w Tragiczne, a jedno i drugie łączy się w przejmująco prawdziwym obrazie zagubienia współczesnego nam świata.
oraz na spektakl „STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia!” - monodram w wykonaniu Doroty Landowskiej, w którym Zofia Stryjeńska opowiada o swoim życiu. Spektakl tworzony przez zespół międzynarodowych artystów jest podróżą teatralną, dokumentalno-filmową oraz muzyczną. Zdjęcia zostały nakręcone w tym roku w miejscach, z którymi związana była Stryjeńska – w Monachium, Paryżu i Genewie.

Stand-up Polska ma zaszczyt zaprosić na pierwszy w swojej historii spektakl stand-upowy pt. „Osiem grzechów głównych”! Wydarzenie będzie miało miejsce w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego.

Wystawy
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na otwarcie wystawy “Błogosławiony Biskup Grzegorz Chomyszyn – Prorok Ukrainy” oraz prezentację pisma kresowego „RES CRESOVIANA”. Gościem honorowym spotkania będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Buczek (Ukraina). Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Włodzimierz Osadczy.

Spotkania
Brama Grodzka zaprasza na wspólne świętowanie urodzin Józefa Czechowicza. Scenariusz „Urodzin” został stworzony wspólnie z prof. Władysławem Panasem i od lat jest niezmienny. Do czytania „Poematu o Mieście Lublinie” zapraszamy wyjątkowe osoby związane z naszym miastem, „Poemat” czytają też chóralnie wszyscy zgromadzeni uczestnicy.

Chatka Żaka zaprasza na spotkanie “Korona Rumunii 1978-2014”. Spotkanie poświęcone będzie trwającemu 37 lat poznawaniu gór Rumunii przez Jerzego Montusiewicza. Regularne wyjazdy do Rumunii i konsekwencja w dążeniu do celu doprowadziła w końcu do sfinalizowania projektu w dniu 3 maja 2014 r.

Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z wyjątkowymi poetkami, które są od siebie diametralnie różne. Liryczna i melancholijna Urszula Honek oraz niemalże cybernetyczna Justyna Kulikowska. Mimo różnic jednak można znaleźć wspólny mianownik: obydwie autorki mają niezwykły talent do obrazowania swoich uczuć w wierszu i robią to doskonale.
oraz na spotkanie z twórcami, m. in. Tomaszem Albinem, w ramach marcowej Akademii Odkryć Fotograficznych.

Warsztaty
Kaligrafia znów zagości w Lublinie! Warsztaty dla osób początkujących i zaawansowanych odbędą się w Domu Słów.

Inne
W ramach akcji “Polska - zobacz więcej. Weekend za pół ceny” będziecie mogli odwiedzić Muzem Wsi Lubelskiej za tytułowe pół ceny, czyli 6 zł.

Targi Pracy organizowane przez Targi Lublin S.A. i Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie, umożliwiają bezpośrednie spotkanie firm rekrutacyjnych z osobami poszukującymi pracy. W jednym miejscu i czasie można przejrzeć wiele różnych ofert. Jeśli szukacie pracy, praca może znaleźć tam Was!

Centrum Spotkania Kultur zachęca do włączenia się w Akcję Uwolnij Ciucha - to cykliczna impreza, podczas której wymieniacie się uwolnionymi z szaf ubraniami, a dochód każdorazowo przekazywany na cel charytatywny. Tym razem powędruje do Alicji Mazurek.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza na kolejną edycję konferencji ogólnopolskiej poświęconej szeroko pojętym neuronaukom, psychologii poznawczej oraz kognitywistyce pod tytułem “Dni z Mózgiem”.

PTTK w Lublinie zaprasza na odkrywanie śladów dawnego przemysłu w Lublinie podczas spaceru "Jak to Boczarski na młynie wyszedł".

Dla dzieci
Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza na “Pyzę na polskich dróżkach”. To propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych. Tytułowa Pyza zabierze widzów na ścieżki, na których sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi mali widzowie mogą spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem.
oraz spektakl “Dziób w dziób”. Opowieść toczy się wokół przygód Bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza.

Sport
Szczypiorniści pewnie kroczą po zwycięstwo w grupie niemistrzowskiej. Tym razem na ich drodze staną zawodnicy SPR Nowe Piekuty. Czy akademicy wygrają po raz kolejny? Roztrzygnięcie w niedzielę podczas 2. Ligi Piłki Ręcznej II AZS UMCS Lublin – SPR Nowe Piekuty.

Już w najbliższy piątek wszyscy śmiałkowie chcący sprawdzić swoją kondycję, mogą wziąć udział w Biegu na Szczyt Rektoratu UMCS! Na zwycięzców czekają zestawy nagród od UMCS i Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin, w tym uniwersyteckie bluzy z limitowanej edycji.

Czas na ostatni mecz II rundy obecnego sezonu. 15 marca MKS Perła Lublin zagra z SPR Pogoń Szczecin.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.