W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 16-18 sierpnia

Lublin na weekend 16-18 sierpnia
15.08.201918:50

Sprawdźcie, co będzie się działo w Lublinie w ten weekend!!!

16-18 sierpnia przeniesiemy się w świat tradycji, ludyczności i kultury dawnych jarmarków. Uliczki Starego Miasta zaroją się od straganów i straganików. Rzemieślnicy, nie tylko będą prezentować i sprzedawać swoje wyroby, ale także pokażą swój kunszt i warsztat. W tym roku tematem przewodnim Jarmarku Jagielońskiego jest pszczelarstwo. Szukajcie pszczelich motywów w przestrzeni miasta i w prezentowanej sztuce ludowej. Jarmarki to kolor, śmiech, zabawa i oczywiście muzyka, której możecie nasłuchiwać na każdym kroku. Koncerty i potańcówki oraz unikalny w skali kraju koncert “re:tradycja” to wydarzenia, na które warto się wybrać. A dla najmłodszych: tradycyjne gry, ludowe zabawki, drewniana karuzela i wiele innych atrakcji na Jarmarkowym Podwórku. 

Koncerty
Most Kultury jak co tydzień zachęca bogata oferta kulturalną. W piątek zagrają dla was Plug&Play- polski zespół założony w Lublinie na fali indie rock revival oraz No Flowers- zespół  tworzy pięcioro muzyków, których łączy wspólna pasja – muzyka rockowa. Muzykę, którą tworzą określają jako pop-dance-rock. W sobotę natomiast na scenie wystąpi Standard Bass Band. Ich repertuar obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe oraz standardy muzyki jazzowej. Będzie czego posłuchać i przy czym potańczyć.

Na scenie Centralnego Placu Zabaw pojawi się "Roger Orchestra". Dziewiętnastu wykonawców, w tym wokaliści czy cała sekcja smyczkowa. Wykonają dla Was znane utwory z pogranicza funku, R&B i smooth jazzu w aranżacjach Mateusza „Rogera” Strzempy.

Spektakle/seanse
Punkt Kultury zaprasza na On Art festiwal. Festiwal filmowy, który odbywa się jednocześnie w sześciu miastach: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Lublinie i Wrocławiu. Zapraszamy na przegląd filmów fabularnych i dokumentalnych, których tematyka lub forma związana jest ze sztuką.

Konfrontacje Teatralne i Centrum Kultury zapraszają na seanse filmu  "Magiczne noce". Jest to zarazem komedia, jak i film noir, w którym mistrz Paolo Virzì powraca w wielkim stylu. W Centrum Kultury także pokaz work in progress nowego spektaklu Lubelskiego Teatru Tańca, który właśnie powstaje we współpracy z amerykańskim choreografem, Josephem W. Alterem.

Kino Bajka zaprasza na przedpremierowy pokaz specjalny najnowszego filmu Pedro Almodovara "Ból i blask". Przekonajcie się sami czy reżyser stworzył autobiograficzne arcydzieło z  Antonio Banderasem w roli głównej? Film bowiem zbiera na świecie same pochlebne opinie. 

Na wspólne improwizowanie zaprasza Centralny Plac Zabaw. Teatr Golf III "Zobacz swoje życie" to krótkie gry impro, o rozrywkowym charakterze w doskonałej aktorskiej obsadzie.

Spacery/spotkania
Muzeum na Majdanku zaprasza na tegoroczną edycja "Weekendu z historią", która jest okazją do poznania w niecodzienny sposób historii Majdanka. Przewodnicy podczas zwiedzania wyjaśnią między innymi, dlaczego zachowała się jedynie część obiektów obozowych i opowiedzą o nieistniejących już dziś barakach, warsztatach, magazynach i koszarach. Przeszłość byłego obozu koncentracyjnego będzie można poznać z relacji więźniów, świadków i sprawców oraz archiwalnych fotografii pochodzących ze zbiorów PMM.

Co mają ze sobą wspólnego wagi, bomby i rowery ? Tego dowiecie się podczas spaceru z przewodnikiem PTTK. Odwiedzicie miejsce, gdzie obok siebie warzono piwo u Jensza i wypiekano chleb u Kijoka. Odkryjecie tajemnice obiektu należącego do rodu Kleniewskich i inne pionierskie inwestycje dla regionu. Na innym spacerze organizowanym przez PTTK możecie natomiast odkryć Tajemnice i Legendy Starego Miasta.

Warsztaty
Na Warsztaty żonglersko-ruchowe dla osób z niepełnosprawnościami zaprasza Centralny Plac Zabw. Dzięki zajęciom rozwiniecie swoją koncentrację, refleks, równowagę i cierpliwość. Będziecie uczyć się na grach i ćwiczeniach z rekwizytami takimi jak piłeczki, talerze, chusteczki i obręcze.

Fundacja Szpilka zaprasza na "salonową" odsłonę warsztatów tworzenia autoportretów- mix technik.

Most Kultury zaprasza na warsztaty kulinarne z papryką w roli głównej "Jemy sezonowo, jemy roślinnie" . Dowiecie się, jak papryka wędzona podkręca smak dań warzywnych i czego bazą może być papryka pieczona. Na pewno będzie smacznie.

Do Atelier fotograficznego sprzed 100 lat zapraszają Warsztaty Kultury. Poznajcie tajemnice szlachetnych technik fotografii i zobaczcie, jak kiedyś wyglądała praca fotografika.

Sport
Biegacze łączcie się. Wybieganie, rollowanie, ćwiczenia core, stretching. Fun sport zaprasza nad Zalew Zemborzycki.

Dla dzieci
Z okazji obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej na Moście Kultury odbędzie się koncert dla najmłodszych. Dzieciaki w przystępny i ciekawy sposób będą mogły poznać kawałek historii tak ważny dla naszego miasta.

Centralny Plac Zabaw zaprasza na warsztaty, na których dowiecie się, jak stworzyć własny spektakl teatralny "Zrób sobie spektakl".

Malowanie na szkle, tworzenie kwiatów z bibuły, budowanie domków dla owadów oraz spektakl "Dlaczego miód jest taki słodki", te i wiele innych ciekawych atrakcji dla najmłodszych znajdziecie w VIVO. 

Targi/kiermasze/różne
Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na uroczyste obchody Dożynek dworskich. Uroczystość rozpocznie dziękczynna Msza święta, a po niej barwny korowód wypełni muzealne miasteczko i wieś. 

Lubelska Liga Gier Miejskich zaprasza na niecodzienną grę miejską Jarmark Jagielloński.

Wszystkich miłośników czworonogów zapraszamy na Lubelskie Dni Psa w Radości, w ramach sobotnich śniadań na trawie.
Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.