W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 17-19 stycznia

16.01.202014:10

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Kino
Znamy już nominacje do Oskarów 2019! Centrum Kultury w Lublinie przypomina kilka oskarowych propozycji: "Lighthouse", jeden z najważniejszych tytułów ubiegłego roku z wybitnymi rolami Willema Dafoe i Roberta Pattinsona, wyreżyserowany przez Roberta Eggersa dzieło zostało wyróżnione na festiwalu w Cannes nagrodą krytyków filmowych FIPRESCI, oraz "Historia małżeńska", historia Nicole (Scarlett Johannson) i Charliego (Adam Driver), których małżeństwo zaczyna się rozpadać, gdy pojawiają się przed nimi nowe opcje kariery.

W kinie Centrum Spotkania Kultur trzy wieczorne projekcje filmu "Kod Dedala". W tym francusko-belgijskim thrillerze dziewięciu tłumaczy zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze, aby przełożyć ostatnią część bestsellerowej serii. Kiedy efekty ich tajemnej pracy pojawiają się w Internecie, muszą ustalić, kto z nich jest złodziejem.

Koncerty
Zespół B6 ma na swoim koncie świeżo wydany album krótkogrający „Obecność”. Jesienią odbyła się trasa koncertowa promująca debiutancką Epkę. Teraz czas na koncert w Radio Lublin, gdzie ich utwór “Okulary” od pół roku plasuje się w czołówce listy przebojów.

Święta Bożego Narodzenia już minęły, ale nadal można posłuchać kolęd. Szczególnie w takim wykonaniu… W sobotę na scenie Sali Operowej CSK wystąpi zespół TGD z gościnnym występem Kuby Badacha.

Kolędowanie odbędzie się również w Dworku Wincentego Pola!

Sobota i niedziela w restauracji Hades Szeroka zapowiada się muzycznie. Sobotnie propozycja to kolędy flamenco, a w niedzielę pieśni żydowskie.

W weekend powraca również koncert Od Opola do San Remo, czyli przekrój hitów, które wykonywali znani i do dziś uwielbiani artyści tacy jak: Maryla Rodowicz, Ewa Demarczyk, Anna Jantar, Anna German, Danuta Rinn, Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz, Piotr Szczepanik, Dalida, Romina Power & Al Bano, Demis Roussos, Drupi, zespoły 2 plus 1 czy Boney M.

Niedzielna propozycja Filharmonii Lubelskiej to Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej.

Już w przyszłym tygodniu Dzień Babci i Dziadka, a w niedzielę w Filharmonii Lubelskiej Niedzielny Poranek Muzyczny: "Kolęda z Babcią i Dziadkiem".

Wystawy
NEONart
, to unikalny w skali Polski i zapewne świata projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta! Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie- Rewiry, Centrum Kultury, NEONart. Lubelskie Neony przy współpracy z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprosili do Lublina jednych z najlepszych polskich twórców działających na styku typografii, grafiki, ilustracji i designu! W przestrzeniach CSK rozbłysło aż 13 neonów!

W Galerii Labirynt | Plaza trwa wystawa "O codzienności w sztuce", która ma za zadanie umożliwić doświadczanie twórczego praktykowania potoczności poprzez obcowanie z dziełami sztuki współczesnej z kolekcji lubelskiej Zachęty. Wystawa otwarta tylko do niedzieli!

Wielkoformatowe malarstwo, instalacje, konstrukcje przestrzenne, animacje poklatkowe i dźwięki, składają się na wystawę, której znaczenia przekazywane są w języku abstrakcji. Już w ten piątek wernisaż Artur Trojanowski "Przypadek jako wypadkowa wielu zmiennych" w Galerii Białej.

Spotkania
Jak co tydzień piątek przewodnicki Fundacją Via Jagiellonica. Tym razem odkryjemy Lublin Unii Jagiellońskiej.

Gościem spotkania, w ramach cyklu „Piątek wieczorową porą" w Dzielnicowym Domm Kultury “Czuby Południowe” będzie Jacek Fedorowicz. Artysta opowie o swojej twórczości oraz pracy nad książkami, m. in. „W zasadzie tak", określanej jako przewodnik po świecie PRL-u oraz najnowszej – „Mistrz offu", będącej wspomnieniem realiów kręcenia filmów kilkadziesiąt lat temu.

Piątkowe spotkanie autorskie z Ewą Frączek i Maciejem Filipkiem to okazja do posłuchania i poznania poetów nagrodzonych w I Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”, organizowanym przez Instytut Literatury.

Warsztaty
Ten weekend obfituje w warsztaty!

Jak co piątek warsztat fotograficzny z Warsztatami Kultury, gdzie poznasz tajemnice szlachetnych technik fotografii i zobaczysz, jak wyglądała praca fotografika 100 lat temu!

Fundacja Sztukmistrze zaprasza wszystkich chętnych na wspólne ćwiczenia aerialowe, treningi otwarte. Uwaga! Zajęcia są skierowane do osób, które mają już doświadczenie w pracy na rekwizytach aerialowych.

Lubartowska 77 zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na warsztat jadalnych prezentów dla babci i dziadka. Dzieci stworzą 2 piękne prezenty, którymi będą mogły obdarować swoich najbliższych. Zajęcia poprowadzi Agata Kornacka, autorka bloga Czas na zielone.

Fundacja Szpilka organizuje warsztaty śpiewu pieśni południowego Podlasia. Warsztat będzie składał się z ćwiczeń oddechowych, rozśpiewu i nauki pieśni tradycyjnych Południowego Podlasia, z objaśnieniem ich funkcji i użycia w lokalnej tradycji.

Edu Labirynt ma dwie propozycje warsztatowe na sobotę: warsztaty rodzinne dla dzieci 6-12 lat oraz Tiny Artists | warsztaty z elementami języka angielskiego.

W Domu Słów warsztaty z kaligrafii. Najpiękniejszy z gotyckich krojów - Fraktura - już w najbliższą sobotę!

Sport
Zimowe bieganie, czyli parkrun w Ogrodzie Saskim odbedzie się w sobotę! Pogadamy a potem pobiegamy, potruchtamy I pospacerujemy przez 5 kilometrów zataczając trzy pętelki po Ogrodzie.

A w niedzielę może trochę ruchu w okolicach zalewu? Spacer ziołowy styczniowy w Lublinie to spacer w poszukiwaniu roślin gotowych do zbioru: ziół, żywic, pączków.

Dla dzieci
Ferie w pełni! To oznacza tylko jedno! Warsztaty Kultury zapraszają najmłodszych na Zimową Majsternię. Podczas zajęć uczestnicy zamienią się w małych architektów. Po szerszym wprowadzeniu w zagadnienia związane z pracą architekta, będą mieli za zadanie zaprojektować i umiejscowić budynki na wspólnie przygotowanej mapie.

Różne
Wróciła Board Mania - festiwal gier planszowych i karcianych! Impreza odbywa się w Centrum Spotkania Kultur. To już siódma edycja najdłuższego w Polsce konwentu poświęconemu grom bez prądu. A w piątek Analogowe NOCNE Granie.

 

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.