W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 20-22 grudnia

20.12.201908:00

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino

Trzy ostatnie seanse filmu "Lighthouse" w Centrum Spotkania Kultur. Robert Eggers, wizjonerski reżyser doskonałego horroru „The Witch”, powrócił z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku.

Zespół Konfrontacji Teatralnych zaprasza na projekcję filmu "Kraina Miodu". Film ukazuje zanikającą tradycję szacunku do pszczół i traktowania ich jak partnerów, a nie poddanych człowiekowi niewolników produkujących miód.

A w sobotę rozpocznie się w Centrum Kultury w Lublinie zimowe kino dla dzieci w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia. W programie 8 propozycji filmowych dla najmłodszych.

Zapraszamy również do Cku na film "Boże Ciało", który jest polskim kandydatem do Oskara. W najbliższą sobotę seans z audiodeskrypcją.

Koncerty

Współnuty to nowy cykl koncertów akustycznych w Próba Cafe. Pomysłodawcą i gospodarzem sceny, który zaprasza muzyków do współpracy, występując wraz z nimi jest Marcin Kruk - gitarzysta, wokalista, autor tekstów. 20 grudnia wystąpi Kwartet Smyczkowy Anima.

W Filharmonii Lubelskiej zagościły święta, a z nimi koncert bożonarodzeniowy. W przeddzień świąt Bożego Narodzenia Filharmonia Lubelska prezentuje niezwykły koncert z muzyką bożonarodzeniową B. Brittena oraz C. Saint-Saënsa.

Dzień później w Hades Szeroka wystąpi Robert Kasprzycki.

Wystawy

W piatek wernisaż "O codzienności w sztuce" w Galerii Labirynt | Plaza. Wystawa „O codzienności w sztuce” ma za zadanie umożliwić doświadczanie twórczego praktykowania potoczności poprzez obcowanie z dziełami sztuki współczesnej z kolekcji lubelskiej Zachęty.

W Centrum Spotkania Kultur trwa wystawa Printon, czyli druga edycja międzynarodowej wystawy grafiki. Na ekspozycji zobaczymy plakaty, grafikę artystyczną w technice cyfrowego druku atramentowego i druku soczewkowego.

W Piękno Panie trwa wystawa fotografii Anety Winiarskiej "O codzienności". Ekspozycja to zapis tego, co nas zatrzymuje, co nas dotyka, i czego my dotykamy. Opowieść o zwykłych momentach, prywatnie szczególnych, uświęconych.

Warsztaty

Babska Rebelia organizuje warsztaty tworzenia zimowych łapaczy snów. Łapacze Snów to niezwykłe, wiszące ozdoby, składające się z gęsto utkanej na okręgu sieci oraz swobodnie zwisających piór, tasiemek i koralików. Na dodatek, indiańska tradycja głosi, że Łapacz Snów zawieszony nad łóżkiem chroni śpiącego wyłapując złe sny, które rozpuszczają się w pierwszych promieniach wschodzącego słońca, a gęsta sieć wewnątrz ma przepuszczać tylko te dobre.

Ambrotypia jest jedną z dawniejszych, stosowanych od 1851 roku, pozytywowych technik fotograficznych, pozwalająca uzyskać jeden unikatowy (bez możliwości wykonania odbitek). W czasie sobotnich warsztatów będzie można się jej nauczyć!

Spotkania

Jak co tydzień piątek przewodnicki z Fundacją Via Jagiellonica. Tym razem odkryjemy Lublin Unii Jagiellońskiej.

A w Jeszywas Chachmej Lublin odbedzie się spotkanie Chanuka: zapalenie pierwszej świecy oraz Symcha Keller "Unoszę Swoje Oczy Ku Górom" - uroczysty koncert chanukowy. "Spotkania w Jesziwie Mędrców Lublina" to cykl wykładów poświęconych historii i kulturze Żydów polskich.

Sport

W sobotę 21-go grudnia jesienne bieganie w parkrun przejdzie w zimowe bieganie. Na śmiałków czekają trzy pętle okraszone trudnymi podbiegami sprawdzającymi charakter.

Dla dzieci

"Niesamowite przygody skarpetek" do zobaczenia w piątek w Chatce Żaka to spektakl dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat - adaptacja książki Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

Edu Labirynt organanizuje ćwiczenia z wolności, czyli zabawę z fakturami i zapachami, uczestnicy i uczestniczki wraz z opiekunami przenoszą się w pobudzający zmysły świat pełen pachnących oraz mieniących się różnymi kolorami mas, które powstają na bazie produktów spożywczych, oraz innych materiałów działających na zmysły.

Druga propozycja warsztatowa Edu Labirynt to Art Detectives | warsztaty z elementami języka angielskiego, które łączą twórcze wyzwania plastyczne z przyswajaniem podstaw języka angielskiego.

Różne

Gong Pudża jest głęboką uzdrawiającą ceremonią muzyczną. Podczas piątkowej ceremonii gramy na gongach przez całą noc (od 22:00 do 6:00), zanurzając się w oceanie dźwięków.

Święta tuż, tuż, ale nie zapominamy o cotygodniowym Jarmarku Lubelskim. Tym razem edycja świateczna. A dzień później świąteczny jarmark talentów i prezentów.

Kolejną okazją do upolowania prezentów jest KIERMASZunio! Znajdziecie niebanalne podarki, spędzicie czas w swobodnej atmosferze niespiesznej kontemplacji, rozmów małych i dużych i drobnych rytuałów! Będzie sztuka, ceramika, biżuteria, produkty regionalne, strefa vintage i co jeszcze możecie sobie wymarzyć...

21 grudnia w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się Dzień Kultury Białoruskiej. Wydarzenie jest częścią dużego, międzynarodowego projektu „ART-PANORAMA”, realizowanego od wielu lat na Białorusi, Łotwie, Szwecji, Czechach i w innych krajach. W programie wystawa i gala koncertowa.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.