W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 21-23 czerwca

Lublin na weekend 21-23 czerwca
20.06.201918:30

Zobaczcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w najbliższy weekend!

Festiwale
Fundacja Belriguardo- okno na historię i sztukę zaprasza na "III Międzynarodowy Festiwal Renesansu". W ramach festiwalu m.in.: warsztaty, spektakle, barwne korowody, kuglarze muzyka dawna oraz tańce z epoki.

Po raz pierwszy w Lublinie festiwal "Czas dobrego sera i wina". Kosztujcie więc, smakujcie i odkrywajcie niebanalne połączenia. W myśl idei Slow Food wszystkie produkty na festiwalu wytwarzane są w sposób tradycyjny i pochodzą przede wszystkim od małych, często lokalnych dostawców.

Seanse, spektakle
Sezon teatralny 2018/2019 powoli dobiega końca. Teatr Osterwy zakończy go w szekspirowskim stylu! Na wszystkie spektakle "Wieczór Trzech Króli" obowiązują ceny wakacyjnego biletu. 23 czerwca Juliusz Osterwa obchodzi święto urodzin. Z tej okazji dla Widzów, którzy zdecydują się na niedzielny spektakl "Wieczoru Trzech Króli" teatr przygotuje urodzinową niespodziankę!!!

Na nową produkcję "Ja Kaspar" zaprasza Teatroterapia. Reżyser Łukasz Witt-Michałowski w spektaklu „Ja Kaspar” odnosi się do wzbudzającej zainteresowanie do dziś-legendarnej postaci Kaspara Hausera - człowieka o nieustalonej tożsamości, który 26 maja 1828 roku pojawił się w tajemniczych okolicznościach na ulicach Norymbergii, i którego okrzyknięto „sierotą Europy”.

Zapraszamy was do Muszli Koncertowej na "Fire Party!". To najbardziej ognista impreza, jaką widzieliście! Podczas niej wydarzyć może się wszystko. Przygotujcie się na niezwykłe, dynamiczne i interaktywne fireshow.

Dobre kino zawsze w cenie. Centrum Kultury zaprasza na "Gloria Bell" słodko-gorzki portret współczesnej kobiety z doskonałą Julianne Moore w roli głównej.

Koncerty
W piątek na Moście Kultury zagoszczą  wianki, napary ze świeżych ziół, oczyszczający ogień, tańce i mnóstwo muzyki w ramach "Miastowej Sobótki". A w sobotę natomiast Most Kultury zaprasza na koncert szalonej, dziesięcioosobowej orkiestry zarażającej pozytywną dawką jazzowo-funkowej energii- Lublin Street Band.

Stowarzyszenie Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie zaprasza na koncert: "Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina".

Spotkania i warsztaty
Stowarzyszenie Lubelskie Klasyki Nocą zaprasza na nie lada gratkę dla fanów motoryzacji. Z okazji Dnia Ojca odbędzie się  piknik motoryzacyjny, na którym będziecie mogli zobaczyć przekrój historii motoryzacji z całego świata i porozmawiać z właścicielami nietypowych pojazdów.

Zapraszamy do Radości na kolejny w tym sezonie Wege Festiwal. Będzie pyszne jedzenie, ekologiczne i naturalne kosmetyki, książki, produkty dla dzieci.

Skansen zaprasza na "Noc św. Jana". Wydarzenie kulturalne o charakterze edukacyjnym z udziałem zespołu obrzędowego, kapeli, a także wykonawców prowadzących warsztaty.

21 czerwca świętujemy Światowy Dzień Deskorolki. W tym roku przygotowanych jest wiele atrakcji i niespodzianek. Zapraszamy prze Centrum Spotkania Kultur.

Własny Retro Notes czemu nie? Takie Rzeczy i Centrum Kultury zapraszają na warsztaty introligatorskie, na których własnoręcznie wykonacie pakiet 3 zeszytów w klimacie retro.

Warsztaty Kultury zapraszają na warsztaty fotograficzne: "Talbotypia - papier solny".

Wystawy
Galeria Labirynt zaprasza na cykl "Zobacz sztukę w piątek" skierowany do widzów dorosłych  . Każdej wystawie prezentowanej w Galerii Labirynt towarzyszyć będą bezpłatne oprowadzania w językach polskim, angielskim, ukraińskim oraz polskim języku migowym.

Sport
Arena Lublin zaprasza na spektakularne pokazy sportów ekstremalnych  w najlepszym, światowym wydaniu. Podczas "SOUND of GRAVITY" zaprezentują się gladiatorzy najbardziej widowiskowych dyscyplin sportów akcji!
Zapraszamy na Plac Litewski, gdzie wystartuje druga w tym roku edycja NightSkating Lublin.

Rodzinne, dla dzieci
Jeśli chcielibyście wziąć udział w grze miejskiej "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej", przyjdźcie na Plac Litewski 23 czerwca w godzinach 11:00 - 17:00.

Na sobotnie turlanki z mamą i  tatą zaprasza Centrum Ruchu.

Most Kultury zaprasza na cykl warsztatów Magia Edukacji- zajęcia kreatywne, podczas których dzieci odkrywają swój potencjał w konstruowaniu zabawek z ogólnodostępnych przedmiotów.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.