W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 21- 23 stycznia

20.02.202013:00

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino
Karnawał Teatralny Centrum Kultury w Lublinie trwa! Zapraszamy do udziału w jednym z ponad 100 wydarzeń teatralnych! W ramach karnawału m.in. Komedialnia czy spektakl „Sam”.

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na legendarny spektakl „La Edad de Oro”, który grany jest na całym świecie nieprzerwanie od 2005 roku. Israel Galván - jeden z najwybitniejszych tancerzy i choreografów flamenco zaprezentuje się w Polsce po raz pierwszy na deskach Lubelskiego Teatru Starego.

Koncerty
Do Centrum Kultury zapraszamy na koncert Jacka Kleyffa w Orkiestrze na Zdrowie, który otworzy tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka 2020. Będzie to zarówno wydarzenie muzyczne jak i spotkanie przyjaciół, sympatyków i wolontariuszy, biorących udział w akcji.

Filharmonia zaprasza na koncert symfoniczny Szymon i Adam Krzeszowiec oraz koncert chóralny Blask fantastyczny.

Spotkania
Do Centrum Spotkania Kultur warto wybrać się na spotkanie z Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim twórcami scenografii m.in. do „Zimnej Wojny”, „Idy”, „W ciemności”. Przed spotkaniem zostanie wyświetlony film „Zimna Wojna”.

Na spotkanie z Mikołajem Cichomskim, autorem bloga „Życie w podróży” oraz prawdziwym ich pasjonatem zaprasza kawiarnia Nie Wylej. Posłuchajcie ciekawych historii i zaraźcie się pasją do podróżowania.

W Dworku Wincentego Pola odbędzie się odczyt dra Mieczysława Kseniaka pt. „Koryznowie h. Krzyżostrzał, ostatni właściciele Ponikwody – dzieje i losy”.

Na wycieczkę śladami szwalni największych domów mody na świecie zapraszają Warsztaty Kultury. Dowiedźcie się czym jest moda etyczna i odpowiedzialna oraz gdzie można kupić ubrania Made in Poland.

Spacery
W ten weekend zachęcamy do spacerowania. Pogoda sprzyja coraz bardziej. W piątek Fundacja Via Jagiellonica zaprasza na spacer „Lublin Unii Jagiellońskiej”. Każda sobota to natomiast doskonała okazja do poznania Lublina z Martin’s City Tours. W sobotę możecie także wybrać się na spacer „Grunwaldzkim szlakiem po Lublinie”. Przewodnicy będą czekać o godzinie 11.00 przed kościołem pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej przy ul.Narutowicza. Zaprasza PTTK w Lublinie. A w niedzielę warto wybrać się na przejażdżkę po Starym i nowym Czechowie z Lubelskimi Spacerami rowerowymi.

Wystawy
W Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice możecie zobaczyć wystawę malarską „Luminescencje”- Stanisław Baj. A w Centrum Spotkania Kultur niesamowite kostiumy polskiej scenografki i kostiumografki Zofii de Ines „Forma, kolor, kostium”.

Warsztaty
Poznajcie zapomniane techniki fotografii na warsztatach „Atelier fotograficzne sprzed 100 lat”. A z filią nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej stwórzcie piękne łapacze snów.

Fundacja Kotwica zaprasza wszystkie Panie na kolejne już z cyklu spotkanie warsztatowe. Będzie to okazja do rozmowy i lepszego poznania siebie. Gang poszukiwaczy szczęścia zaprasza na warsztaty i odnalezienie swojego słowa na rok 2020.

Lubartowska 77 zachęca do udziału w warsztacie, który zdominuje kurkuma, imbir, goździki, cynamon, ostra papryka, kolendra i cała masa innych rozgrzewających dodatków.

Sport
W weekend nie warto siedzieć w domu. Czechów aktywnie i zdrowo zaprasza na bezpłatne zajęcia piłki nożnej dla dzieci 7-8 lat.

Na Hali Globus już w tą niedzielę koszykarze k2LKM: U!NB AZS UMCS Lublin podejmą MKS Ochotę Warszawę. Zapowiada się ciekawe starcie.

Chcesz spędzić aktywnie czas, poznać ciekawych i pełnych pasji ludzi? Zapraszamy do udziału w rekrutacji do drużyny futbolu amaerykańskiego.

Dla dzieci
Na karnawał w stylu lat 20 wszystkie maluchy zaprasza Filharmonia Lubelska. Natomiast w Skende odbędą się warsztaty, konkursy, zabawy oraz wielki bal karnawałowy dla najmłodszych.

Na ćwiczenia z wolności- warsztaty sensoryczne dla dzieci w wieku 3- 6 lat zaprasza Edu Labirynt.

Targi
Jeśli kochacie zwierzaki odwiedźcie Lubelską Wystawę i Targi Zoologiczne ZOOPARK 2020 na Targach Lublin. Czekają wystawy, pokazy, warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.