W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 22-24 marca

21.03.201914:02

Nie siedźcie w domu! Sprawdzcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w pierwszy weeknd wiosny!

Spektakle, seanse
Centrum Kultury zaprasza na taneczny spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
oraz na LUKLA SHOW – teatralną adaptację znanych i lubianych programów telewizyjnych w prawdziwie improwizowanej odsłonie. Krótkie gry impro niepozbawione rozrywkowego charakteru w doskonałej aktorskiej obsadzie.
a wraz z Konfrontacjami Teatralnymi zaprasza na premierę filmów:

  • “Wszyscy wiedzą” - trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy, mistrzowsko poprowadzony dramat obyczajowy z elementami kryminału i love story. nowy film Asghara Farhadiego.
  • “Ciemno, prawie noc” na podstawie powieści Joanny Bator. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają tu świat barwnych i niebezpiecznych postaci.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na „Przebudzenie wiosny” - wydarzenie kulturalne łączące w sobie teatr, muzykę, taniec i fotografię. Przywitajmy wiosnę kulturą! Obudźmy się do życia, do radości, do wspólnego spotkania z kulturą i drugim człowiekiem. Będzie to wieczór pełen emocji i pięknych doznań za sprawą wyjątkowych artystów, którzy spotkają się na scenie.

Kino Bajka zaprasza na projekcję filmu “Ostatni Górale”. Film przedstawia polską kulturę góralską w sposób piękny i liryczny. Kładzie nacisk na pokazanie polskich krajobrazów, jak również na barwne postacie. Przedstawia portrety kilku polskich górali, którzy wykonują te same zawody i dzielą te same pasje, które zajmowały ich przodków na przestrzeni minionych kilku stuleci. Ludzi, których charakter kształtuje się w konfrontacji z naturą – niedostępnymi górami, zmianami pogody i zwierzętami.

Teatr Muzyczny zaprasza na "Krainę Uśmiechu" - jedną z najczęściej wystawianych operetek Franza Lehára. Opowiada historię wielkiej miłości Hrabianki Lizy do Księcia Su-Czonga. Akcja „Krainy uśmiechu” rozgrywa się w Wiedniu i w Pekinie w roku 1912.

Koncerty
“Drodzy, z wielką przyjemnością zapraszam Was na mój koncert w zupełnie wyjątkowej odsłonie - akustycznie! Po raz pierwszy w swojej karierze, zagram trasę "bez prądu', podczas której będzie można usłyszeć ... wiele muzycznych niespodzianek! :)” - tak na swój koncert w Centrum Spotkania Kultur zaprasza Anita Lipnicka!

CSK zaprasza również na koncert Richarda Galliano. Francuski multiinstrumentalista należy do grona najwybitniejszych europejskich twórców, dla których jazz, muzyka klasyczna, przeboje muzyki rozrywkowej i etnicznej stanowią źródła inspiracji. Richard Galliano to wybitny akordeonista oraz niedościgniony interpretator muzyki Astora Piazzoli.

Centrum Kultury zaprasza na koncert Grażyny Łobaszewskiej & Ajagore. Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek zaprezentuje materiał składający się z największych przebojów, które towarzyszą artystce od lat. W repertuarze ponadczasowe hity: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy”, „Gdybyś” , „Za szybą”. Nie zabraknie również przepięknych utworów z wcześniejszych płyt: „Prowincja jest piękna”, „Przepływamy” oraz z najnowszego wydawnictwa „Sklejam się…”

Kolejne wydarzenie w ramach projektu XI edycji „Z Kulturą do Nieba” to osadzony w tradycji Poczekajki Koncert Wielkopostny. W tym roku zaproszenie na występ przyjął zespół wokalny Vocore z Warszawy.

Wystawy
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na otwarcie wystawy prezentującej malarstwo Jerzego Skolimowskiego. Wystawa czynna do 28 kwietnia 2019 roku od wtorku do soboty w godzinach 12:00-18:00.

Warsztaty
W Fundacji Szpilka po raz kolejny i na pewno nie ostatni zagości szablon. Będzie można stworzyć szablony na płócienną torbę, ale dobry szablon można powielać wielokrotnie, więc dodatkowo można będzie go umieścić np. na ubraniach, poduszkach.

Centrum Kultury zaprasza na Gaga/people - zajęcia prowadzone przez tancerzy, którzy współpracują z Ohadem Naharinem. Instruktor prowadzi uczestników za pomocą serii pobudzających wyobraźnię instrukcji, które nakładają się w trakcie trwania zajęć. Zamiast kopiować poszczególny ruch, każdy z uczestników aktywnie bada podawane komendy, odkrywając to jak każdy może zinterpretować na swój sposób informacje oraz wykonać szybko zadanie. Gaga/people oferują ramy dla kreatywnej pracy podczas której wypracowuje się lepsze połączenie z własnym ciałem oraz wyobraźnią, zwiększa się również świadomość cielesną, polepsza elastyczność i wytrzymałość ciała oraz doświadcza się przyjemności z ruchu w otwartej i pełnej akceptacji atmosferze.

Fundacja Teatrikon zaprasza na warsztaty Lublin Jams #6, które są działaniem skupionym na wypracowaniu rozwiązań mogących przyczynić się do tworzenia usprawnień w zakresie przestrzeni dla nauki i rozwoju. Uczestnicy będą mogli wykazać się kreatywnością przy projektowaniu usług. Warsztaty stanowią doskonałą okazję do kreatywnej pracy, poznania ciekawych ludzi i współpracy z doświadczonymi mentorami nad realizacją własnych pomysłów.

Macie szansę odwiedzić Warsztat Fotograficzny w Zaułku Hartwigów i poznać tajemnice szlachetnych technik fotografii i zobacz, jak wyglądała praca fotografika 100 lat temu!

Warsztaty Kultury zapraszają na warsztat talbotypia - papier solny. Technika talbotypii jest pozornie prosta, wymaga jednak dużych umiejętności aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Stowarzyszenie Gang Poszukiwaczy Szczęścia zaprasza na warsztat DRAW THE LINE jest dla wszystkich kobiet od 18 roku życia. Podczas warsztatu nauczycie się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, zagrażających bezpieczeństwu, reagować asertywnie w sytuacjach niekomfortowych, określać i stawiać własne granice fizyczne oraz psychiczne.

Spotkania / Różne
Pracownia LuCreate zaprasza na czwartą i ostatnią z cyklu wystawę Lubelskich Fotografów którzy prezentują swoje spojrzenie na Podróż. Tym razem swoim podzieli się z nami Daniel Somber.

Chatka Żaka zaprasza na spotkanie “Powiedzcie innym jaki Iran jest naprawdę”. Natalia i Aneta Kulig - są siostrami, które oprócz więzów rodzinnych łączy wspólna pasja do podróżowania. Opowiedzą Wam o ludziach, gościnności, bezpieczeństwie, podróżowaniu po kraju, który budzi zachwyt od pierwszego wejrzenia.

W Targach Lublin odbywać się będzie Lubelski Kongres Designu i Architektury. Kongres to unikatowa inicjatywa współtworzona przez wiele podmiotów: instytucji branżowych, firm komercyjnych, projektantów, architektów czy trenerów. Łączy je jeden cel: stworzenie wydarzenia, które w jednym miejscu skupi wszystkich, którzy są związani z designem, wzornictwem, projektowaniem czy architekturą.

Ośrodek Brama Grodzka zaprasza na Marsz Pamięci w 77. rocznicę likwidacji lubelskiego getta. Miejscem zbiórki jest budynek dawnej Ochronki przy ul. Grodzkiej 11 (dzisiejszy Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”). Uczestników zapraszamy wcześniej, o godz. 12.00, do Bramy Grodzkiej (Sala Czarna) na multimedialną prezentację historyczną przedstawiającą kontekst upamiętnianego wydarzenia.

Ikea proponuje rozpoczęcie wiosny z planszówkami. Tym razem spotkanie dedykowane będzie grom, w które można grać w sezonie wiosennym. Rodzinny grill, popołudnie spędzone na świeżym powietrzu, duży stół w ogrodowej altance – pokażemy Wam jak połączyć te rzeczy ze świetną zabawą jaką są gry planszowe! Poza zestawem ciekawych gier plenerowych.

Centrum Kultury zaprasza na pełen absurdalnego humoru, turniejowy pojedynek Gra o dubbing, w którym zaproszeni zawodnicy staną przed wyzwaniem podłożenia głosu pod fragmenty filmów, które zobaczą pierwszy raz w życiu. Kto najlepiej, najzabawniej, najoryginalniej odnajdzie się w tej zabawie, ten zdobędzie głos publiczności i wygra.

W piątek będzecie mieli okazję odbyć spacer Szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jeśli codziennie przechodzicie ulicami Lublina, od czasu do czasu spoglądasz na mniej lub bardziej urokliwe kamienice, być może chcielibyście poznać historie ludzi, którzy w ich piwnicach oddawali honorowo życie za wolność ojczyzny?

Lubartowska77 zaprasza do uczestnictwa w cotygodniowym Jarmarku Lubelskim. Już w najbliższą sobotę – rodzinne warsztaty świąteczne.

Sport
W sobotę i niedzielę odbędą się w Lublinie gólnopolskie zawody pływackie Arena Grand Prix Polski Puchar Polski z udziałem czołówki polskich pływaków.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w bezpłatnym konwencie gier bez prądu. Podczas Areny czeka na Was mnóstwo atrakcji, w tym fantastycznie wyposażona wypożyczalnia gier planszowych, turnieje z nagrodami i prezentacje ekstra nowości polskich wydawców. Poza tym wszyscy chętni będą mieli możliwość wzięcia udziału w sesjach w gry fabularne (RPG) prowadzonych przez doświadczonych Mistrzów Gry.

Pierwszy z meczów o wszystko już w sobotę. Zachęcamy do udziału w meczu 2. Liga Siatkówki Kobiet II AZS UMCS Lublin vs MKS Jarosław!

W niedzielę w ramach Mistrzostw Lubelszczyzny odbędą się turnieje MMA.

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny mecz rundy zasadniczej Energa Basket Liga. Tym razem naszym rywalem będzie lider tabeli Asseco Arka Gdynia.

Dzieci
Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza na spektakl “Pyza na polskich dróżkach" - to propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych.

oraz “Bucik Kopciuszka”, w którym twórcy spektaklu skupili się na najważniejszym symbolu tej baśni – pantofelku. To właśnie wokół niego zbudowana została cała gama plastycznych obrazów.

Mała Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego zaprasza wszystkie dzieci, które uczą się gry na instrumentach i chcą rozwijać swoje umiejętności. Stworzymy grupę wykonujący polską muzykę tradycyjną. Skupimy się przede wszystkim na repertuarze pochodzącym z Lubelszczyzny (oberki, polki, podróżniaki). Dzięki warsztatom dzieci zyskają wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego regionu, w którym mieszkają, poznają tradycyjny repertuar, instrumenty, techniki gry, a także sylwetki muzykantów i śpiewaków z regionu Lubelskiego.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.