W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 23 - 25 listopada

22.11.201821:01

Zobaczcie na jakie wydarzenia warto wybrać się w nadchodzący weekend!

FILMY, SPEKTAKLE

W niedzielę Fundacja Kultury Bez Barier i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zapraszają na spektakl Seks nocy letniej w reżyserii Pawła Aignera z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Księżniczka Czardasza to propozycja Teatru Muzycznego w Lublinie na ten weekend. Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi.

Dyrekcja Bursy Szkół Artystycznych oraz Teatr Satyry Zielona Mrówa zapraszają na wyjątkowe wydarzenie jakim będzie spotkanie z teatrem z okazji jego 10-lecia. W programie obchodów znajdą się pokazy fragmentów spektakli oraz pełnometrażowy spektakl Podglądanie rodaków, czyli na Zapupiu Dalekim.

W piątek i sobotę Centrum Kultury wraz z Zespółem Konfrontacji Teatralnych zaprasza na film Nina.To historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów.

Centrum Kultury zaprasza w ramach projektu Niepodległa na film Imigranci. Film pokazuje świat imigrantów z punktu widzenia ich samych. Twórcy przyglądają się jednak również rodzinie – więziom między jej członkami oraz problemom, z którymi wspólnymi siłami muszą się mierzyć.

W ramach festiwalu Ukraina w Centrum Lublina 2018 Centrum Kultury zaprasza na film „KIEV UNBROKEN: Ukraine Reborn” wraz z przedstawieniem teatralnym oraz występem muzycznym.

KONCERTY

W piątek w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert zespołu muzyki dawnej Konfraternia Caper Lublinensis pod tytułem Dobranoc świecie. Program koncertu dotyka tych miejsc stycznych, gdzie sztuka muzyki i słowo spotyka się z egzystencjalną treścią dotyczącą kresu bytowania osoby ludzkiej.

Sobota w Filharmonii Lubelskiej to koncert 10 tenorów. Dziesięciu śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich i ukraińskich.

Chór i Orkiestra Trybunału Koronnego zaprasza w sobotę do Kościoła Rektoralnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Zwycięskiej na koncert Muzyka J. S. Bacha pod batutą Przemysława Stanisławskiego.

W niedzielę w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Koncert charytatywny dla Marcysi. Wystąpi kilkuset muzyków: 9 chórów, 6 zespołów, soliści i wspaniałe duety. Muzyka klasyczna przeplatająca się ze współczesnymi brzmieniami, jazzem i subtelnymi dźwiękami harfy.

W Radiu Lublin odbędzie się koncert niXes. Jest to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego sprawia, że jest to muzyka unikatowa i oryginalna nie tylko na rodzimym rynku muzycznym.

WYSTAWY, WARSZTATY, SPOTKANIA

Od piątku w hali Targów Lublin odbywać się będzie czwarta edycja Lubelskich Targów Piw Rzemieślniczych. Na uczestników czekac będzie ponad 200 piw o różnorodnym smaku i zapachu, kilkadziesiąt najlepszych browarów rzemieślniczych z Polski i z zagranicy, do tego foodtrucki z pysznym jedzeniem.

W Centrum Spotkania Kultur dalej można oglądać wystaw fotografii Memu Miastu – Lublinowi. Stanowi ona osobisty hołd autora dla roli Lublina w historii odzyskania niepodległości i jest podróżą w czasie do miasta z okresu międzywojennego.

W piątek w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się XXIX Przegląd Muzyki Różnej Staś.

Centrum Kultury zaprasza na Warsztaty choreograficzne dla tancerzy hip-hopowych. Natomiast w sobotę i niedzielę na Warsztaty tańca współczesnego, które odbędą się w ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na Nocne czytanie gazet. Będzie to wyjątkowa okazja poznania bezpośrednich relacji osób, które doświadczyły radości z zakończenia wojny, ale jednocześnie były zmuszone stawić czoła ogromnym zniszczeniom I wojny światowej.

Fundacja Piękno Panie w ten weekend po raz kolejny zaprasza na Jesienną Akademię Mody "Królowie Szycia" dedykowaną wszystkim, którzy cenią sobie unikatowe wzornictwo, wierzą w dobry design na rynku lokalnym, chcą podbijać świat lub mają czystą przyjemność z zabawy modą i projektowania

Gęsina na św. Marcina po lubelsku! Restauracja 16 Stołów wraz z Slow Food Lubelskie zaprasza na degustację specjalnie przygotowanego na tę okazję menu.

Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki KUL zaprasza na Spacery po Lublinie: Lubelskie Murale. Oprowadzanie poprowadzi Dominika Gęba. Fascynatka sztuki ulicy, która poświęciła swoją pracę licencjacką tematyce street artu na lubelskim gruncie. Spacer prowadził będzie wzdłuż najważniejszych murali w Śródmieściu.

DLA DZIECI

Teatr Stary zaprasza najmłodszych na spektakl: Super Luper. To spektakl z udziałem dzieci oraz muzyki na żywo, który będzie starać odpowiedzieć na pytanie Czy Luper jest Super?

Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza z kolei na spektakl Pchła Szachrajka w reżyserii Marka Ciunela. Pierwsze wersy nieśmiertelnego utworu Jana Brzechwy zna prawie każdy. Dalej już trochę gorzej, bo jak tu spamiętać i opowiedzieć niezliczone i absurdalne przygody i szachrajstwa tytułowej Pchły.

W Centrum Kultury będzie miała miejsce wystawa Życio-opowieści. Wystawie towarzyszą poszczególne opowieści, które zabiorą najmłodszych w podróż pełną niespodzianek. Każdy z etapów życiowej wędrówki oferuje coś innego, wiążą się z nimi konkretne wspomnienia, zapachy, kolory, przedmioty, które często mają znaczenie sentymentalne i symboliczne.

Galeria Labirynt w sobotę zaprasza na warsztaty dla dzieci. Warsztaty powiązane będą z wystawą Six Memos, gdzie uczestnicy będą szukać lekkości, szybkości i przejrzystości, a następnie wytworzą własnie dzieła sztuki z nimi związane.

Dla młodszych uczestników Galeria Labirynt proponuje warsztaty językowe. Będą to aajęcia rozwijające nie tylko wyobraźnię, twórcze i przestrzenne myślenie, lecz także zdolności językowe dzieci.

SPORT

W sobotę w hali Globus odbędzie się kolejny domowy mecz naszych ekstraklasowych koszykarzy. W ramach Energa Basket Liga, drużyna TBV Start Lublin zmierzy się z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

Niedziela w hali Globus to rozgrywki I ligi futsalu. Na własnym parkiecie zawodnicy AZS UMCS Lublin będą podejmować lidera tabeli GKS Futsal Tychy.

W niedzielę w samo południe rusza Druga Dycha do Maratonu. Tym razem start oraz meta będą znajdowały się na ul. Krochmalnej a trasa będzie biegła ulicami: Stadionową, Głęboką, al. Racławickimi, Lipową, al. Piłsudskiego, Lubelskiego Lipca.

Aplikacja Turystyczny Lublin

 

 

 

 

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.