W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 23-25 sierpnia

Lublin na weekend 23-25 sierpnia
23.08.201918:50

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się na weekend!!!

Koncerty
W piątek warto wybrać się na Most Kultury. Zagrają dla was: Whisky funk-rockowy zespół związany od ponad 20 lat z Lublinem oraz  Antykwadrat zespół, który w swojej twórczości stara się przekazać pasję do muzyki i radość. W niedzielę po raz ostatni Salsoteka- pełna gorących rytmów impreza Fiesta Caliente z Casa de la Danza.

W Wirydarzu Tadeusz Kulas. Wybitny polski trębacz. Gra z zespołami Raz Dwa Trzy, czy Jazz Blaster. Miłośnik muzyki i dobrego brzmienia. Potrafi z trąbki wydobyć dźwięki, których jeszcze nie słyszeliście. Tym razem, w towarzystwie Człowiek z maszyną (lubelskiego artysty i performera muzycznego) zmierzy się z przestrzeniami dźwiękowymi jeszcze nieodkrytymi. W Wirydarzu także już trzecia odsłona projekcji kina niemego wraz z  muzyką graną na żywo przez Czułą Obserwację w ramach Muzycznych Ingerencji.

Mimo wakacji, cykl koncertów "Fonie Lublina" trwa nieprzerwanie. W sierpniu przyszła pora na skonfrontowanie muzyki S. Moniuszki z najbardziej eminentną dla polskiego romantyzmu twórczością Fryderyka Chopina. Co łączyło, a co dzieliło tych dwóch najbardziej znanych przedstawicieli polskiej muzyki XIX wieku – o tym dowiedziecie się Państwo podczas najbliższego z koncertów.

Filharmonia Lubelska zaprasza na koncert symfoniczny. Pod koniec wakacji Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej zaznaczy ten czas muzyką wielkiego wiedeńskiego klasyka – Ludwika van Beethovena (1770-1827) wykonując dwa jego dzieła, swoiste arcydzieła swego gatunku: słynny V Koncert fortepianowy Es-dur zwany „Cesarskim” oraz VII Symfonię A-dur. Solistą koncertu będzie Colin Stone – zwycięzca konkursu Royal Overseas League Piano w 1986 roku oraz autor wileu nagrań płytowych z muzyką: F. Schuberta, F. Chopina, R. Schumanna, czy S. Prokofiewa.

Spektakle/seanse
Muszla Koncertowa zaprasza  na "Perły w Muszli” - spektakl improwizowany w wykonaniu Poławiacze Pereł Improv Teatr z cyklu “Cafe Variete”. W tym samym cyklu zapraszamy na komedię "Mąż mojej żony" w wykonaniu Formacji Artystycznej KANDYD2! Spektakl będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Kino Bajka zaprasza na pokazy przedpremierowe filmu Parasite, który w tym roku podczas festiwalu w Cannes pokonał "Pewnego razu...w Hollywood" w walce o Złotą Palmę. Dla wszystkich fanów dobrego kina Parasite to pozycja obowiązkowa!

Punkt Kultury zaprasza na trwający festiwal filmowy “On Art”.

Wernisaże/wystawy
Do Galerii Gardzienice zapraszamy na lubelską odsłonę wystawy/projektu "Miodem płynące" autorstwa Stanisława Bracha - lapidarnej opowieści o pięknie, szlachetnej materii, mistycznych owadach i doskonałości. Główny materiał instalacji-  porcelana, nawiązuje do szlachetności i doskonałości struktur budowanych przez owady.

Spacery/spotkania 

Lubelskie spacery z Prusem i Wydawnictwo Episteme zapraszają na "Urodziny Prusa"! Spacer po Lublinie czasów Bolesława Prusa”. Trasę spaceru wyznacza XIX-wieczna mapa i towarzyszyć mu będą  nam ryciny i zdjęcia z epoki, notatki Prusa o mieście i artykuły z ówczesnej prasy. Spacer zakończy się spotkaniem z literaturą Prusa - przy kawie w Między Słowami.

PTTK zaprasza na spacer "Tajemnice Lubelskich Kamienic". Jaki skarb został ukryty w kamienicy przy ulicy Grodzkiej, gdzie wystawiał swoje portrety znany lubelski malarz Władysław Barwicki, gdzie można było zobaczyć w dziewiętnastowiecznym Lublinie najprawdziwsze krokodyle, mrówkojady i latające wiewiórki?

Warsztaty kultury zapraszają na spacer fotograficzny: Lublin Edwarda Hartwiga. Spacer poprowadzi Roman Krawczenko ur. w 1957 r., fotografik, historyk, dziennikarz.

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na Niedzielę z lnem- spotkania o tematyce związanej z lnem. Ponadto w tym dniu muzealnicy wystawią w duchu ludowego teatru amatorskiego dwie sztuki z motywami lnianymi: „Kołowrót”oraz „Krupnik przesolony”. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci.

Warsztaty

W ten weekend gotujcie się również na warsztaty kulinarne z Ikeą. Mateusz Gessler i Daniel Kordas przygotują dla was przepyszne potrawy.

Most Kultury zaprasza na szereg warsztatów. Podczas warsztatów pszczelarskich będziecie mogli się dowiedzieć jak funkcjonuje rodzina pszczela, z czego i jak zbudowane jest gniazdo oraz jakie procesy toczą się wewnątrz ula. Na warsztatach gitarowych nie zabraknie natomiast zagadnień teoretycznych z harmonii, improwizacji i historii muzyki oraz praktycznych ćwiczeń techniki gry, artykulacji oraz sposobów na oswojenie się ze sceną. Fotografia komórkowa? Każdy robi obecnie zdjęcia telefonem. Jeżeli chcielibyście robić je lepiej Most Kultury zaprasza na warsztaty na których dzięki kilku trikom wasze zdjęcia nabiorą niespotykanego kolorytu. 

Sport
Porozumienie Rowerowe zaprasza w niedzielę na "Letnią przejażdżkę rowerową" oraz piknik rodzinny nad rzeką Ciemięgą. Wycieczki będzie odbywać się rekreacyjnym tempem, z ekspertami od edukacji rowerowej, z zabezpieczeniem przejazdu. Trasa rowerowa pokieruje nas w przyrodniczo cenne miejsca Lubelszczyzny.

Tytani Lublin zapraszają w sobotę mecz futbolu amerykańskiego Tytani Lublin vs. Przemyśl Bears.

Amatorskie Ligi Lublin Szachowe startują z pierwszym amatorskim turniejem szachowym, a będzie łącznie ich aż 5. Najbliższy już w niedzielę w świetlicy klubowej MOSiR Lublin. 

Aktywny Wrotków zaprasza na V Turniej Siatkówki Plażowej.

Dla dzieci
W tym tygodniu już przedostatnie warsztaty z cyklu "Akwarelki" dla dzieci. Tematem będzie Alter ego - wykonanie autoportretu za pomocą  kolażu, farby, tkaniny, itp.

"Nowe szaty króla" to znana bajka Hansa Christiana Andersena. Historia o tym, że nie warto się podlizywać władcom i że warto być sobą. Opowieść z lekkim przymrużeniem oka dla najmłodszych widzów, opowiadająca o władcy, którego próżność, a ponadto próżność jego dworzan wykorzystują oszuści. Zaprasza Centralny Plac Zabaw. 

Rezerwat Dzikich Dzieci zaprasza na warsztaty i wyścig gokardów samoróbek.

Targi/kiermasze/różne

Lubisz modę i sztukę? Takie Rzeczy zapraszają na pierwsze  targi ARTMODES do Centrum Kultury w Lublinie. W unikalnej przestrzeni Wirydarz będą czekać wyselekcjonowane ubrania, obuwie, biżuteria oraz akcesoria. Oprócz targów, warsztaty haftowania ekotoreb z Magazynem Zwykłe Życie| Lucky Shirt . 

W niedzielny wieczór w roztoczańskiej części Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się "Potańcówka w skansenie na 400 par". Warto się wybrać!

Cztery ule i 200 tys. pracowitych pszczół rasy Bukfast tworzy od dwóch lat VIVO! Pasiekę. Efekty pracy pszczół poznamy już w sobotę. Na dachu odbędzie się wielkie miodobranie. Dla najmłodszych przewidziane są  miodowe warsztaty na tarasie widokowym - w strefie kreatywnej.

Ostatnia niedziela miesiąca, nie może obyć się bez Giełdy Staroci, na których możecie znaleźć prawdziwe perełki designu, muzyki lub po prostu fajne bibeloty.
Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.