W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 24-26 maja

23.05.201918:00

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ten weekend!

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 World Cup
!Już teraz, Wielkie piłkarskie emocje w Lublinie! 23.05.2019 rozpoczęły się Mistrzostwa Świata FIFA U20 Polska 2019, które potrwają do 15.06.2019. Zachęcamy wszystkich do wspólnego kibicowania na meczach grupowych, meczach  ⅛ finału i półfinale. Bilety są jeszcze dostępne, więc warto zarezerwować miejsca i wspólnie chłonąć niezapomnianą atmosferę piłkarskiego święta.

Festiwale, spotkania
Poznajcie bogactwo kulturowe naszego miasta podczas festiwalu kultur mniejszości narodowych, etnicznych, wyznaniowych i religijnych. Wielokulturowy Lublin, Centrum Kultury w Lublinie oraz Edukacja Kulturalna- Studium kultury zapraszają na trzydniowy festiwal Wielokulturowy Lublin 2019. W programie znajdą się: spacery, wykłady, spotkania, wielokulturowy autobus, drzwi otwarte m.in w Centrum Kultury islamu, Domu sióstr Białych czy Cerkwi Greckokatolickiej. Po uczcie duchowej i zdobyciu wiedzy na temat różnorodności kultur  organizatorzy zapraszają na koncert Dżango Bango w rytmach gipsy jazzu oraz energetyczny występ grupy SOKÓŁ ORKESTAR. Przyjbywajcie! Warto!

Lubelskie Dni Kognitywistyki to wydarzenie, mające na celu popularyzację nauk związanych z kognitywistyką. Kognitywistyka KUL zaprasza do  udziału w wielu ciekawych warsztatach, krótkich wystąpieniach tematycznych oraz wykładach specjalnych gości.

Żonglerska Lubelska Konwencja „ŻeLKa” to coroczne spotkanie sympatyków sztuki Nowego Cyrku. ŻeLKa przyciąga żonglerów, ekwilibrystów, entuzjastów fireshow, slackliningu, hula-hoopingu oraz wiele innych osób z kraju oraz zagranicy, które wspólnie trenują, wymieniają się doświadczeniami, bawią się i występują.

Takie Rzeczy i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na wykład “Design a zero waste”- podróż po świecie ekologicznego designu. Żyjemy w czasach szalonego konsumpcjonizmu. Naszą planetę zalewa fala plastiku – w przenośni i dosłownie. Czy możemy to zmienić? Czy ja mogę to zmienić? Jeżeli tak to w jaki sposób? Na te i wiele innych pytań uczestnicy spotkania będą szukać odpowiedzi.

Koncerty
W ramach kulturaliów w dniach 24-25.05.2019 odbędą się koncerty m.in: Skubas/Waglewski, Mioush/Natalia Grosik/Piotr Rogucki, Bovska, Daria Zawiłow. Uczelniany Samorząd Studentów KUL zaprasza na  Plac Teatralny przy Centrum Spotkania Kultur.

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na koncert z okazji święta wszytskich matek: “Dla Ciebie Mamo - Koncert 12 Tenorów”.

Miasto Poezji, Brama Grodzka oraz Dom Słów zapraszają na Miasto Poezji muzycznie / koncerty i jam session. Tegoroczna edycja zainspirowana jest dźwięcznością poezji - wiersze płyną przez eter i powietrze również dzięki muzyce.

Spektakle, seanse
Zaproś swoją Mamę do Teatru Osterwy na spektakl "Trzy siostry" Antona Czechowa! To klasyka dramatu, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Tytułowe bohaterki “Trzech sióstr” - Olga, Masza i Irina, córki wysokiego rangą wojskowego, po śmierci ojca trwają uwięzione na dusznej prowincji, zatopione w fantazjach o innym życiu w Moskwie, która jest dla nich symbolem lepszej, utopijnej rzeczywistości.

Centrum Kultury i Konfrontacje Teatralne zapraszają na “Słodki koniec dnia”- opowiadający o polskiej poetce, laureatce Nagrody Nobla zamieszkującej włoską prowincję i jednym wystąpieniu, które zmieniło wszystko. "Oddech" Simona Bakera obraz o ucieczce od małomiasteczkowej monotonni i poszukiwaniu przygód. To pełna nostalgii pocztówka z okresu dojrzewania oraz wielki hołd złożony ukochanemu surfingowi. ACK Chatka Żaka zaprasza natomiast na 10. Przegląd Nowego Kina Francuskiego.

Spacery
Warsztaty Kultury zapraszają na Lublin Edwarda Hartwiga | Spacer fotograficzny. Lublin, Stare Miasto, dzielnica żydowska, to była kopalnia fotografii […]. Podzamcze, mówiąc językiem człowieka wrażliwego, było genialne do malowania, do fotografowania, […] ten strój, te ubiory; zarośnięte i brodate twarze, bardzo ubogie chałupy na Podzamczu. Właściwie wszystko zaczynało się od Bramy Grodzkiej. Poznajcie życie codzienne Lublina przed laty.

Warsztaty
Takie Rzeczy, Centrum Kultury w Lublinie i Prosta Idea zapraszają na warsztaty podczas których wykonacie własną torbę na zakupy techniką makramy “Pożegnaj foliówki! Zrób własną torbę”.

Dzień Mamy to jeden z najważniejszych dni w całym roku. Z tej okazji SKENDE Shoping zaprasza na dwudniowe rodzinne warsztaty z wyplatania makram. Może jest to pomysł na własnoręcznie wykonany prezent?

Wystawy
Pracownia Otwart LuCreate zaprasza na wernisaż prac Tomasza Majewskiego. Jego ulubioną dziedziną artystyczną jest ilustracja, zarówno wykonywana cyfrowo, jak i tradycyjnie.Wystawa składa się  z wybranych ilustracji prasowych, plakatów i okładek książek.

Dla dzieci
Teatr Stary w Lublinie zaprasza na cykl wydarzeń stworzony z myślą o najmłodszej widowni: „Bajkowa niedziela”. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury. Podczas majowej „Bajkowej niedzieli” odwiedzimy pewną francuską rodzinkę.Mama, tata, przyjeżdżająca w odwiedziny babcia i on – Mikołajek.Przygody rezolutnego chłopca, opisującego na swój wyjątkowy sposób otaczający go świat, przeczyta Marek Szkoda.

Sport
Rowerowy Lublin zaprasza na IV Lubelski Maraton Turystyczny. Do wyboru będą aż trzy trasy: 200, 300 i 400 km w całości poprowadzone po drogach asfaltowych. Baza maratonu (oraz start i meta) zlokalizowana będzie w Bike Park Lublin.Przyjeżdżajcie z całymi rodzinami. Nikt nie będzie się nudził.

Speed Car Motor Lublin zaprasza na szóstą kolejkę PGEE: Speed Car Motor Lublin - Get Well Toruń. Czy Speed Car Motor Lublin wzmocniony nowym zawodnikiem odniesie drugie zwycięstwo? Przyjdź i przekonaj się sam!

Targi, kiermasze, różne
Lubelska Regionalna Oragnizacja Turystyczna zaprasza na X Lubelskie Targi turystyczne to doskonała okazja do zaplanowania wolnego czasu i poznania ciekawych możliwości wypoczynku. Czekają na Ciebie wystawcy z Hajduszoboszlo, Nowego Sącza, Mielnika oraz Regionu Lubelskiego.

Na foodtruckowy zawrót głowy zaprasza Atrium Felicyty i Fudtraki. Aż trzy dni uczty dla miłośników dobrego jedzenia. Kuchnia azjatycka, włoska a może burgery- każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Na III Piknik sportów amerykańskich zapraszają Tytani Lublin, Ravens Lublin Baseball Club oraz Perełki Tytanów. W programie m.in. Futbol Amerykański, Baseball,Koszykówka,Siatkówka, występy cheerleaderek. Poza tym atrakcje dla dzieci, konkursy, wielu gości, auta amerykańskie, nie zabraknie też dobrego jedzenia.

Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę roślin mięsożernych.Drapieżne muchołówki, lepkie rosiczki, smukłe kapturnice i mięsiste tłustosze przyciągają uwagę nie tylko swym wyglądem. Są nieruchome, pozornie bezbronne a jednak polują na zwinne owady i zwierzęta.

Tysiące Winyli za piątaka oraz setki nowości,rzadkie wydania i wyczekiwane reedycje,premiery oraz bestsellery, do tego Winyl w jednej cenie!!!To i dużo więcej w Święty Spokój.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.