W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 26-28 kwietnia

26.04.201909:29

Zobaczcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ostatni weekend kwietnia!

SEZON LUBLIN 2019
Już w piątek 26 kwietnia rusza tegoroczna edycja Sezonu Lublin! Dumni z naszego dziedzictwa, zapraszamy na ósmą edycję wydarzenia, odbywającego się tym razem pod hasłem „Lublin 1569-2019. Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”.
Jak co roku przygotujcie się na ogromną dawkę wspaniałej rozrywki i zabawy z Lublinem w tle! Tym razem zapraszamy Was do bezpłatnego uczestnictwa w grach miejskich, zwiedzaniu, warsztatach, spacerach, spotkaniach tematycznych, spektaklach oraz imprezach sportowych: biegowych, żeglarskich, rowerowych i kajakowych! Zachęcamy do zapisywania się oraz uczestnictwa w atrakcjach wolnych od zapisów!
Znalezione obrazy dla zapytania sezon lublin
Koncerty
Centrum Kultury zaprasza na 11. Lublin Jazz Festiwal. Pierwsza edycja Lublin Jazz Festiwal odbyła się w 2008 roku . Od początku ideą festiwalu jest prezentacja najciekawszych polskich i światowych wydarzeń muzycznych z szeroko pojętej muzyki jazzowej – projektów najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej sceny jazzowej, od nurtu głównego po muzykę improwizowaną, a także młodych początkujących artystów. W ramach wydarzenia tworzone są również projekty specjalne, niesłyszane dotąd w żadnym innym miejscu. Wydarzeniom muzycznym towarzyszą zawsze działania wizualne i edukacyjne.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na zakończenie III edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”, które uświetni występ zespołu Dakh Daughters z Ukrainy. Dakh Daughters to aktorski kabaret osobliwości i jedno z najbardziej niezwykłych, prowokujących i elektryzujących zjawisk artystycznych na Ukrainie – siedem młodych kobiet wyglądających jak aktorki z czarno-białych, niemych filmów, z bielonymi twarzami, przydymionymi oczami i krwistoczerwonymi ustami.

W ramach kwietniowej odsłony cyklu „Peryferia”, Dom Kultury Węglin  zaprasza na koncert zespołu Eddie/Hai.

Spektakle, seanse
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na monodram w wykonaniu Doroty Landowskiej, w którym Zofia Stryjeńska opowiada o swoim życiu. Historia Zofii Stryjeńskiej to opowieść o jej miłości do męża, o marzeniu by budować rodzinne gniazdo, ale także jednoczesnej potrzebie samotności, w której spełniałaby się jako malarka.

Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na spektakl jednego z najsławniejszych choreografów na świecie. „Grand Finale” to najnowszy spektakl Hofesha Shechtera – to ambitna, niezwykle odważna produkcja z udziałem 10 tancerzy oraz grupy muzyków grających na żywo.

Centrum Kultury zaprasza 22 marca na premierę filmu "Ciemno prawie noc". Produkcja jest ekranizacją głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator w gwiazdorskiej obsadzie.
oraz na projekcję trzymającego w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy “Wszyscy wiedzą” Asghara Farhadiego. Mistrzowsko poprowadzony dramat obyczajowy z elementami kryminału i love story.
a także film dokumentalny o wybitnym polskim kompozytorze muzyki filmowej Krzysztofie Komedzie-Trzcińskim “Komeda, Komeda”.

Wystawy
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na otwarcie wystawy prezentującej grafiki Jerzego Skolimowskiego, reżysera ponad 20 filmów oraz cenionego malarza.
oraz na kolejną wystawę organizowaną w ramach Festiwalu „Scena w Budowie”. W ramach ekspozycji „Wysiłek Syzyfa” zaprezentujemy najciekawsze prace studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Warszawie i we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Artystycznego z Poznaniu. Prezentowane eksponaty, inspirowane mitologicznym motywem syzyfowych prac, przybiorą formę kostiumów, elementów scenografii, makiet, instalacji multimedialnych i przestrzennych.

Brain Damage Gallery zaprasza na otwarcie wystawy Forum 2.5 x 2.5. otworzymy wystawę wyjątkowej kolekcji tworzonej od kilku lat przez FORUM Przestrzenie. Będzie to pierwsza publiczna prezentacja unikalnych prac wykonanych w trakcie rezydencji w Krakowie.

27 kwietnia 2019 roku o 12:00 muzea na terenie całego kraju przez godzinę będą przekazywać zwiedzającym ideę Wolnej Sztuki. Przy wybranym eksponacie będzie stała osoba opowiadająca o dziele. Jej celem będzie pokazanie, że obiekt muzealny może stać się źródłem inspiracji. Każde dzieło sztuki ma swoją historię do powiedzenia. Wystarczy się w nią wsłuchać. Zachęcamy do zapoznania się z programem akcji w Lublinie!

Warsztaty
Naucz się malować figurki od A do Z! IKEA zaprasza na Warsztaty malowania figurek. Pod okiem ekspertów poznacie podstawowe techniki, nauczycie się korzystać z farb i przyborów oraz pomalujecie swoją pierwszą figurkę. Każda osoba uczestnicząca w naszych warsztatach wyjdzie z nich z własnoręcznie pomalowaną miniaturką.

Warsztaty Kultury zapraszają na Kwiecień plecień - wyplatanie ze słomy z Serfentą. Każdy uczestnik wyplecie dla siebie słomiany przedmiot, np. misę czy kosz. Słoma żytnia, ręcznie ścinana, urzeka swoim naturalnym pięknem, zapachem i złotym kolorem. Wyplatanie to też bardzo relaksująca czynność, która pozwala skupić się i odpocząć przy naturalnym materiale. Doświadczenie nie jest wymagane, wszystkiego będzie się można nauczyć od podstaw. Udowodnimy, że plecionkarstwo jest dla każdego!
oraz warsztaty “Czy na gitarze można grać widelcem?” - alternatywne techniki gry na gitarze. Warsztat związany z Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Młodzi uczestnicy warsztatu poszaleją na gitarach!

Fundacja Teatrikon zaprasza do udziału w warsztatach w ramach nowego projektu „Młodzież Przeciwko Dyskryminacji”. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych studentów do udziału w projekcie, który będzie miał ralny wpływ na walkę z szeroko rozumianą dyskryminacją.

Targi, kiermasze
Wiosenne Sprawunki to druga edycja Targów Rzeczy Wyjątkowych, czyli wydarzenia dedykowanego twórczości lubelskich projektantów. Wystawcy Sprawunków to „lubelscy kreatywni” – twórcy, projektanci, rzemieślnicy, artyści i wszyscy ci, którzy stoją za powstaniem unikatowych przedmiotów i usług.

Wielka Szama w Lublinie! Już w sobotę odbędzie się Festiwal Foodtrucków - wielka kulinarna podróż dookoła świata z foodtruckami z całej Polski. W programie, oprócz pysznego jedzenia, także gra terenowa i konkurs na jedzenie na czas.

Lubelska Giełda Staroci jak zwykle w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na targ staroci. Targ jest doskonałą okazją do znalezienia przedmiotów-perełek!

Targi Lublin zapraszają na Kiermasz Ogrodniczy EDEN. Wystawcy z całego województwa zaprezentują drzewka i kwiaty, którymi miłośnicy zieleni udekorują swoje balkony, działki i ogrody. Pojawią się rośliny popularne w polskim ogrodnictwie, oraz mało spotykane okazy. Zwiedzający podczas kiermaszu znajdą inspirację, poznają najnowsze trendy panujące w ogrodnictwie oraz będą mogli uzyskać porady dotyczące pielęgnacji swoich kwiatów.

Spotkania, akcje
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na II edycję Weekendu z Florystyką. Wydarzenie odbywa się zarówno na Placu Teatralnym, na którym oglądać będzie można wystawę instalacji artystycznych i florystycznych jak i w Foyer Sali Operowej na pierwszym piętrze, gdzie odbędą się pokazy florystyczne. W tym roku hasłem przewodnim imprezy jest “plant upcyckling” więc wszystkie pracy wykonane są z materiału odzyskanego z natury - gałązek, szyszek, drewna, kamyków i innych materiałów roślinnych.

W tym roku Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym UMCS już po organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączone z Ogólnopolskim Dniem Geografa. Obchody odbywają się pod hasłem "Chrońmy nasze gatunki"!

W najbliższy weekend IKEA i Skende zamieniają elektroodpady na rośliny. Jeżeli od dawna zbieracie się za to, żeby zrobić z nimi porządek w domu, to najlepsza okazja nadarzy się właśnie w ten weekend!

Dla dzieci
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza na Muminki. Twórcy spektaklu z całego worka opowieści o Muminkach wybrali te najbardziej „magiczne”. Czary w teatrze odbywają się przy pomocy kapelusza. To właśnie on sprawi, że bohaterowie będą się ścigać w chmurach, wodę w rzece zamienią w malinowy sok, a dolina przemieni się w egzotyczną dżunglę. Oczywiście nie może zabraknąć legendarnej Buki, która w którymś momencie zatrzęsie całym światem Muminków.

Sport
Po raz kolejny, ale po raz pierwszy w tym roku, zachęcamy wszystkich fanów zdrowego trybu życia do udziału w biegu organizowanym na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS.

W wydarzeniu mogą wziąć udział biegacze oraz osoby uprawiające nordic walking. Zapraszamy również kibiców, którzy zapewnią uczestnikom gorący doping.

Biegnijlublin i AZS Lublin zapraszaja na 2. Lubelski Duathlon. Duathlon to rodzaj dwuboju, który tworzą dwie dyscypliny: kolarstwo i biegi. Zawody rozpoczyna bieg na dystansie 5 km, po czym zawodnicy przesiadają się na rowery i pokonują 12,5 km, a zmagania kończy ponownie bieg, tym razem długości 2,5 km. Zawody odbywają się w formule cross country, czyli zmagań w terenie z dużymi - jak na miasto - przewyższeniami, co jest bardziej widowiskowe niż zawody uliczne.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.