W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 28-31 grudnia

27.12.201820:26

Zobaczcie na jakie wydarzenia warto wybrać się w nadchodzący weekend!

SYLWESTER

Sylwester polsko-litewski, tegoroczny wieczór sylwestrowy to nowa formuła, oparta o współistnienie dwóch scen z różnymi klimatami muzycznymi. Tym pomysłem nawiązujemy bezpośrednio do historii Lublina i 450-lecia Unii Lubelskiej.

Scena litewska – plac Litewski wystąpią tam najwięksi litewscy DJ: Noruišis (Žilvinas Noruišis), Eroot (Erik Berezok), Souldatov (Artiom Soldatov)

Scena polska – plac Łokietka na niej wystąpią między innymi Backbeat z udziałem Łukasza Jemioły, Lublin Street Band i wielu innych zaproszonych artystów.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na "Kram z piosenkami. Obrazki śpiewające" to widowisko śpiewno-muzyczne na podstawie śpiewnika Leona Schillera, inscenizatora, teoretyka teatru, pedagoga, jednej z największych postaci teatru polskiego. Śpiewogra Schillera, wystawiona po raz pierwszy w 1945 roku w obozie dipisów w polskim teatrze w Lingen stanowi jedyną w swym rodzaju mieszankę utworów muzycznych.

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na Japoński Wieczór Sylwestrowy. Rozpocznie się koncertem „A recipe for Leonard Cohen” – muzyczną opowieścią o pobycie kanadyjskiego barda w klasztorze Zen. Poznamy też bliżej kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. Gospodarze wieczoru, rodzina Nakamoto pokaże tajniki ceremonii parzenia herbaty, wspólnie złożymy świąteczne origami i nauczymy się pisać tradycyjne japońskie życzenia noworoczne, które zapewnią nam powodzenie w Nowym Roku.

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego zaprasza do uczestnictwa w wyjątkowym, sylwestrowym koncercie „Szampańska fantazja”. Atmosfera sylwestrowego balu to propozycja dla każdego, kto chce, aby ostatni wieczór w starym roku spędzić w niezwykłych okolicznościach z towarzystwem szampana i pięknej muzyki.

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na koncert sylwestrowy pt. "Idź swoją drogą". Piosenki Jonasza Kofty. Wspaniała wokalistka, Nula Stankiewicz, która jak nikt inny łączy poetyckie teksty z jazzem, wystąpi w recitalu „Idź swoją drogą” z piosenkami Jonasza Kofty. Towarzyszy jej kompozytor i gitarzysta Janusz Strobel, który stworzył z Jonaszem Koftą wiele popularnych utworów.

FILMY, SPEKTAKLE, KONCERTY

W piątek Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert Roberta Jankowskiego, który zaśpiewa „Najpiękniejsze melodie”. Jankowski oraz jego zespół zabiorą nas w podróż do lat 20-tych, 30-tych XX w. Będzie to piękna muzyczna wędrówka, bo to „Najpiękniejsze melodie”.

W piątek Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na koncert jubileuszowy Marka Andrzejewskiego i Grupy Niesfornych. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Okrzyknięty jest najbardziej uśmiechniętym Bardem. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, a zarazem frapujące i zapadające w pamięć.

W niedzielę Teatr Muzyczny zaprasza na koncert sylwestrowy: „Czy można w taką noc Zakochać się?”. Koncert będzie łączył elementy gali operetkowej i bardzo roztańczonego scenicznego show. Będzie to rewia wspaniałych przebojów operetkowych i melodii z lat 20 i 30 ubiegłego stulecia. Ten okres jest często nazywany szalonymi latami, a my z pewnością w okresie sylwestrowo noworocznym zasługujemy na odrobinę muzycznego szaleństwa. Nie zabraknie też muzyki filmowej i ogromnej porcji tańca w znakomitych układach choreograficznych.

W niedzielę Centrum Kultury w Lubinie zaprasza na Spektakl muzyczny "A recipe for Leonard Cohen" Łukasza Witt-Michałowskiego opowiada o miejscu odosobnienia Leonarda Cohena i tajemniczych gościach, którzy przybywają tam, by się z nim zobaczyć.

WYSTAWY, WARSZTATY, SPOTKANIA

W piątek Muzeum Lubelskie zaprasza na otwarcie wystawy: 1569–2019. 450-lecie unii lubelskiej. Historia, pamięć, tradycja. Wystawa edukacyjna przybliża historię relacji polsko-litewskich od końca XIV wieku do czasu zawarcia unii lubelskiej. Ukazuje także rolę Lublina i korzystne zmiany jakie dla rozwoju miasta miał okres panowania Jagiellonów.

W piątek Alchemia zaprasza na Poranne warsztaty ceramiczne. Na warsztatach uczestnicy wykonują prace wg. własnego pomysłu pod moim kierunkiem i z moją pomocą.

W piątek po raz ostatni w tym roku w Lublinie odbędzie się Świąteczno-Sylwestrowa Masa Krytyczna, rozpocznie się ona na placu Litewskim i będzie biegła przez ulice: Lipową, Skłodowskiej Akademicką, Głęboką, Wileńską, Bohaterów Monte Cassino. Solidarności, Północną oraz Królewską.

W piątek Fundacja Piękno Panie zaprasza na Wernisaż i wystawę Andrzej Brzeziński „10 fotografii”. Jest to pierwsza od roku 2005 r retrospektywna wystawa zmarłego przedwcześnie artysty, Andrzeja Brzezińskiego, związanego z Lubelszczyzną i urodzonego w Lublinie. Na wystawie, zorganizowanej w 10 rocznicę śmierci artysty pokazanych zostanie 10 unikatowych fotografii, pochodzących ze zbiorów prywatnych.

W niedzielę po raz ostatni w tym roku odbędzie się Giełda Staroci zlokalizowaną na Starym Mieści oraz placu Zamkowym.

DLA DZIECI

W sobotę oraz niedzielę Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza na spektakl Arabela. Kto by nie pragnął posiadać magicznego pierścienia? Zakłada się go na palec, wypowiada życzenie, przekręca pierścień… I życzenie się spełnia.

W poniedziałek Tapataj zaprasza na: Tapatajki - zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci. Zajęcia sensoryczne na których Twoje dziecko będzie mogło wykorzystać swój potencjał i wyszaleć się kreatywnie wykorzystując wszystkie zmysły!

Aplikacja Turystyczny Lublin

 

 

 

 

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.