W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin na weekend 30 listopada - 2 grudnia

29.11.201821:07

Zobaczcie na jakie wydarzenia warto wybrać się w nadchodzący weekend!

FILMY, SPEKTAKLE

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na operetkę Bal w Savoyu w reżyserii Artura Hofman z muzyką Paulo Abrahama.

W niedzielę w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego odbędzie się spektakl komediowy Marka Rębacza Basia sama w domu. To zimowa, świąteczna opowieść o dziewczynie, która prowadzi pensjonat w górach.

Teatr Stary zaprasza na spektakl Moskwa - Pietruszki w wykonaniu Teatru Atenum. Na deskach Teatru Starego będzie można zobaczyć między innymi Mariana Opanię, który wcieli się w bohatera utworu Wieniedikta Jerofiejewa.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na spektakl STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia!, czyli monodram w wykonaniu Doroty Landowskiej, w którym Zofia Stryjeńska opowiada o swoim życiu. Spektakl tworzony przez zespół międzynarodowych artystów jest podróżą teatralną, dokumentalno-filmową oraz muzyczną.

Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" zaprasza w najbliższy weekend na Maratony Teatralne, gdzie poprzez połączenie różnorodności form wyrazu, form przekazu, specyfiki architektury i krajobrazu – bariera pomiędzy artystą a widzem zostaje zaburzona. Widz staje się dzięki temu częścią sztuki.

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin zaprasza na spektakl Pociąg do... Spektakl grupy Prawie Teatr – warsztat teatralny dla dorosłych, oparty jest na scenariuszu, stworzonym wspólnie przez uczestników warsztatów, pod okiem instruktorów: Bogusława Byrskiego i Wioletty Tomicy.

KONCERTY

W piątek w Radiu Lublin odbędzie się koncert Krzysztofa Cugowskiego wraz z Zespołem Mistrzów w składzie: Jacek Królik, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Tomasz Kałwak.

Również od piątku w Centrum Spotkania Kultur obrywać się będą 28. Mikołajki Folkowe. Jest to interdyscyplinarne wydarzenie poświęcone różnym aspektom kultury tradycyjnej, sposobami jej zachowania we współczesnym świecie, możliwościom inspiracji folklorem w rozmaitych dziedzinach sztuki i ludzkiej aktywności.

W piątek Filharmonia Lubelska zaprasza na koncert Zapomniana muzyka Polska w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej pod batutą Wojciecha Rodka.

Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej w niedzielny wieczór zaprasza na Wieczór Muzyczny w kościele Pobrygitkowskim.

Filharmonia Lubelska zaprasza na koncert Michała Bajora OD KOFTY... DO KORCZA. Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment.

WYSTAWY, WARSZTATY, SPOTKANIA

Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza na wydarzenie Potańcówka jak w Niepodległej. Uczestnicy przeniosą się w czasy międzywojnia i zatańczą w rytm największych muzycznych szlagierów tamtego okresu. Wszystko to przy akompaniamencie Małej Orkiestry Dancingowej, która po raz pierwszy wystąpi w Lublinie.

Alchemilla zaprasza na piątkowe Poranne Warsztaty Ceramiczne. Na warsztatach uczestnicy wykonują prace według własnego pomysłu pod moim kierunkiem doświadczonych osób.

W Centrum Spotkania Kultur dalej można oglądać wystawę fotografii Memu Miastu – Lublinowi.

Fundacja Piękno Panie w ten weekend po raz kolejny zaprasza na Jesienną Akademię Mody Królowie Szycia dedykowaną wszystkim, którzy cenią sobie unikatowe wzornictwo, wierzą w dobry design na rynku lokalnym, chcą podbijać świat lub mają czystą przyjemność z zabawy modą i projektowania.

Muzeum Lubelskie zapraszam do Dworku Wincentego Pola na doroczne spotkanie Wincenty Pol in memoriam z okazji 146. rocznicy śmierci patrona muzeum i 46. rocznicy otwarcia pierwszej poświęconej mu ekspozycji.

W Centrum Kultury odbędzie się Giełda płyt i wydawnictw muzycznych, którą w roku 1980 zainicjował Krzysztof Wasilewski – dziennikarz muzycznego Radia Lublin oraz ówczesny pracownik Lubelskiego Domu Kultury.

W ParZonie odbędzie się wydarzenie Szukamy Inspiracji - Muzyka Na Żywo, podczas którego artyści wykonają standardy muzyki jazzowej i funkowej oparte na improwizacji.

DLA DZIECI

Fundacja Szpilka zaprasza na Rodzinne warsztaty sitodruku. Uczestnicy warsztatów będą mogli samodzielnie tworzyć oryginalne nadruki na przyniesionych przez siebie materiałach.

Teatr Muzyczny w Lublinie organizuje widowisko muzyczne Bajkolandia. Propozycja ta skierowana jest zarówno do widzów najmłodszych, jak i ich rodziców, dziadków, a także kadry pedagogicznej. To niezwykle barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko muzyczne, z udziałem solistów, chóru, baletu oraz orkiestry.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie zaprasza na spektakl Szewczyk Dratewka, czyli bajka do zjedzenia. Doskonale znana historia dzielnego Szewczyka Dratewki, który swoim sprytem pokonuje złego smoka tym razem opowiedziana zostaje w kuchennej scenerii przy użyciu kuchennych sprzętów, w towarzystwie smaków i zapachów.

Bajkowa niedziela to propozycja Teatru Starego w Lublinie dla najmłodszych. Aktor Bartosz Pietrzyk w atrakcyjnej formie odkrywać będzie przed dziećmi fascynujący świat literatury.

SPORT

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Z. Niedzieli Koszykarki AZS UMCS podejmą beniaminka w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet Politechnikę Gdańską.

Również w sobotę w ramach II Ligi siatkówki Kobiet odbędzie się mecz pomiędzy LUK AZS UMCS Lublin a KPKS Halemba. Lubelskie siatkarki zmierzą się z wyżej notowanym zespołem, ale już nie raz pokazały, że na własnym parkiecie idzie im bardzo dobrze.

W niedzielę w lubelskiej Hali Globus odbędzie się mecz II Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn pomiędzy AZS UMCS Lublin – SPR Pabiks Pabianice. W poprzednim meczu zabrakło tylko 3 bramek by pokonać wicelidera grupy jak będzie tym razem przekonamy się już w niedzielę.

W piątek z Placu Litewskiego wyruszy Charytatywna Masa Krytyczna. Rowerzyści już po raz kolejny przy tej okazji wesprą ogólnopolską akcję charytatywną Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Aplikacja Turystyczny Lublin

 

 

 

 

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.