W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lublin na weekend 6-8 marca
05.03.202012:09

Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino
Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów zaprasza na monodram Weroniki Wierzbowskiej „Być jak Meryl”. Poruszający spektakl oparty na prawdziwej historii oraz opowiadający o tym, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by wspiąć się na sam szczyt? Jak wiele zrobimy, by zawalczyć o swoje marzenia? Do świata baśni przenieście podczas Karnawał Teatralny – „Ony”. Jest to wyjątkowa propozycja Czytelni Dramatu kierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach Karnawał Teatralny także „Związek otwarty” Dario Fo i Franki Rame w wykonaniu Teatru A+A. Historia relacji damsko-męskich w długotrwałym związku – komedia pełna zaskakujących zwrotów akcji, trzymająca w napięciu do samej pointy.

Koncerty
W piątek Pracowniach Kultury Maki zaprasza na koncert „10 sekretów Marilyn Monroe” w wykonaniu Soni Bohosiewicz z zespołem muzycznym. W repertuarze znajdą się utwory, które śpiewali niegdyś Marilyn Monroe, Ella Fitzgerald czy Frak Sinatra.

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża serdecznie zaprasza natomiast na koncert w wykonaniu Radical Polish Ansambl w ramach rezydencji nadchodzącej edycji Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY.

Zespół Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego pragnie zaprosić na koncert debiutowy w Domu Kultury LSM.

Spotkania
Podczas II Festiwalu Globtroterskiego Dookoła Świata czekają was 3 dni inspirujących spotkań z ciekawymi gośćmi, wartościowych warsztatów, filmów a do tego mnóstwo zdjęć.

Wieczór autorski Marii Mironowicz-Panek z książką „Oktawia Żeromska. Portret rodzinny” w Dworku Wincentego Pola. A o modzie w PRL, będącą nie tylko historią stylu ubierania się Polaków przed 1989 rokiem, ale też opowieścią o ludziach na spotkaniu w DDK Węglin opowie Aleksandra Boćkowska. W Centrum Spotkania Kultur posłuchajcie natomiast prof. Ewy Braun - laureatki Oscara za dekorację wnętrz do filmu „Lista Schindlera”. Spotkanie odbędzie się podczas Festiwalowego Cyklu Oscarowego w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”.

Spacery
Razem z PTTK wybierzcie się na spacer szlakiem NiePokornych i poznajcie sylwetki kilku kobiet, które łączy wielka odwaga i konsekwencja w działaniu. Magiczny i niesamowity Lublin odkryjcie wspólnie z Martin's City Tours Lublin. Wysłuchajcie legendy o kupcu, który skradł święte relikwie i przejdźcie śladami uczestników unijnego sejmu podczas spacerów traktami lubelskimi oraganizowanymi przez Fundację Via Jagiellonica.

Wystawy
Muzeum Historii Miasta Lublina zaprasza na wernisaż wystawy „Retro Dziewczyny jako przedwojenne znane aktorki” w obiektywie Jarosława Czerniaka. Za zielonymi drzwiami wystawa rysunku i malarstwa Anny Cielińskiej Banaszek to propozycja Galerii Krańcowa - Dzielnicowego Domu Kultury Bronowice. Pace wybitnego grafika i plakacisty Lecha Majewskiego do zobaczenia w Galeria Saska.

Warsztaty
Na warsztaty z tworzenia naklejek magnetycznych z przesłaniem zaprasza Fundacja Szpilka. Uruchomcie wyobraźnię i wyzwólcie swoją kreatywność. Warsztaty Kultury stwarzają niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej oraz poznanie jednej z najstarszych technik – talbotypii.

Sport
Na Arenę Lublin zapraszamy na mecz 19. kolejki III ligi Motor Lublin vs Chełmianka Chełm.

Dla dzieci
Już w ten piątek w Centrum Kultury pracownia Sztuczka zaprasza dzieciaki 5+ na spektakl „Pchła Sza”. „Główka pracuje z elementami Sensoplastyki” czyli treningi koncentracji i kreatywności to także propozycja pracowni. W Labiryncie Look Book - warsztaty dla dzieci w inspirowane książką. Zajęcia będą tłumaczone na polski język migowy.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.