W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin na weekend 8-10 lutego

Lublin na weekend 8-10 lutego
07.02.201918:48

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w ten weekend!

Ferie
Zachęcamy do zapoznania się z programami wydarzeń i aktywności na ferie:

Wystawy
Odkrywanie pracy pamięci jest podstawową strategią, która łączy cykle Marty Zgierskiej zebrane na wystawie "Rumieniec". W swojej praktyce artystka wychodzi od intymnego doświadczenia i wykorzystuje działania na własnym ciele jako źródło namysłu nad rzeczywistością.

W drugiej części cyklu wystaw "Podróż" Maciej Ciuhak zaprezentuje wybrane prace przedstawiające ludzi oraz miejsca, które napotkał na swojej drodze podczas wypraw, między innymi do Belize, Republiki Dominikany, Gruzji, Indii, Malezji, Meksyku czy Tajlandii. Fotografie zostały wykonane na przełomie lat 2016-2018.

Stowarzyszenie Gang Poszukiwaczy Szczęścia zaprasza na wernisaż wystawy „Kobiety Niepodległej” wernisaż wystawy LTF im. E.Hartwiga. 100 lat Niepodległości można świętować na wiele sposobów, i tak było w przypadku tej niezwykłej wystawy – kobiety w strojach z epoki, w pięknych zakątkach Lublina.

Koncerty, spektakle
W niedzielę gościć będzie w Lublinie uwielbiany w Polsce Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili. Jak zwykle zespół zaprezentuje swoje najlepsze standardy oraz nowe tańce, a także zaskoczy publiczność fantastyczną choreografią, niesamowitą energią. Wszystko to w akompaniamencie muzyki na żywo w wykonaniu gruzińskiej orkiestry.

Piwnice Centrum Kultury w Lublinie na spektakl improwizowany Poławiaczy Pereł, tym razem z gościnnym udziałem Moniki Kowalczyk.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na wielki, jubileuszowy koncert Alicji Majewskiej. Jej przejmujące interpretacje piosenek pisanych głównie przez współpracującego z nią od lat kompozytora i pianisty – Włodzimierza Korcza niezmiennie budzą wzruszenie i entuzjazm. Wystąpią: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus oraz Warsaw Opera Quartet.

Teatr Stary zaprasza na spektakl “Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi”. Aktorka Maria Dąbrowska i perkusista Kuba Fiszer zapraszają na show z piosenkami z Opola. Na scenie usłyszymy m. in. „Odkryjemy miłość nieznaną”, którą śpiewała Alicja Majewska i „Sambę przed rozstaniem” najbardziej znaną z wykonania Hanny Banaszak. „Diamentową kulę” Lombardu i „Szare miraże” Maanamu oraz „Gołębi puch” Małgorzaty Ostrowskiej.

„STRYJEŃSKA. Let’s dance, Zofia!” to monodram w wykonaniu Doroty Landowskiej, na który zaprasza Centrum Spotkania Kultur. Zofia Stryjeńska opowiada w nim o swoim życiu. Spektakl tworzony przez zespół międzynarodowych artystów jest podróżą teatralną, dokumentalno-filmową oraz muzyczną. Zdjęcia zostały nakręcone w tym roku w miejscach, z którymi związana była Stryjeńska – w Monachium, Paryżu i Genewie.  

Jem Teatr oraz Hades Szeroka zapraszają na Benefis Waldemara Sulisza. Spotkanie odbędzie się z okazji 33 lat pisania o teatrze i 33 lat małżeństwa z Małgosią Sulisz. Na wieczór złożą się zdarzenia duchowe i brzuchowe. Reżyseria Elżbieta Cwalina. Prowadzi Grzegorz Józefczuk.                                                                

Warsztaty
Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na dwudniowe warsztaty, skierowane do pracowników oraz współpracowników instytucji kultury i organizacji samorządowych, którzy w codziennej pracy korzystają ze wsparcia wolontariuszy lub są zainteresowani tym tematem.

Złap balans zaprasza na terapeutyczny koncert mis i gongów. Oprócz przyjemnego dźwięku, który słyszymy możemy go również odczuwać. Drgania mis pobudzają zakończenia nerwowe w skórze, mięśniach i stawach. W momencie całkowitego wyciszenia organizm wraca do równowagi – uwalniają się blokady, napięcia, ustaje gonitwa myśli , lepiej radzimy sobie z bólem. Koncert będzie wykonany przede wszystkim z użyciem gongu i mis tybetańskich.

Sekrety kiszonek to jedyny w swoim rodzaju warsztat dotyczący fermentacji warzyw. Zajęcia poprowadzi Agata Kornacka miłośniczka zdrowego odżywiania, autorka profilu Czas na zielone.

Dla dzieci
Teatr Stary w Lublinie zaprasza dzieci w wieku 4 lub więcej lat na Filmową Niedzielę z filmem “Kacper i Emma - zimowe wakacje”. Film poprzedzi wprowadzenie. Po projekcji zaprosimy dzieci do rozmowy o ich odczuciach, wrażeniach, emocjach związanych z filmem.

Teatr im H. Ch. Andersena zaprasza na spektakl “Calineczka” Andersena. Sprowadzenie fabuły Calineczki do jednego wątku jest zadaniem karkołomnym, bowiem to właśnie wielość różnych tropów jest największym atutem tej baśni. Jednym z głównych tematów jest jednak samotność – można ją dostrzec na wielu poziomach. Autorzy spektaklu tym razem postanowili rozwinąć ten wątek.

Galeria Labirynt zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat do uczestnictwa w twórczych zajęciach plastycznych poświęconych wybranym zagadnieniom związanym ze sztuką współczesną.

Sport
Zapraszamy wszystkich kibiców piłki ręcznej na spotkanie MKS Perła Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, które odbędzie się w niedzielę. Przyjdźcie i wspomóżcie dopingiem lubelskie szczypiornistki!

Centrum Kultury Fizycznej UMCS zaprasza na mecz Gwiazd Lubelskiego Nurtu Basketu Akademickiego. Mecz to coroczna impreza dla zawodników i kibiców naszych rozgrywek. Najlepsi zawodnicy zmierzą się w sportowej rywalizacji, by zapewnieć wyjątkowe emocje tym, którzy będa z nami tego dnia. Oprawą artystyczną zapewni jak zawsze zespół UDS Cheerleaders oraz DJ Adi - Adrian Tomala a w przerwie meczu zobaczycie pokaz wsadów naszych gości specjalnych Damiana Harsze oraz Dominika Cag.

Inne
W 40. rocznicę powołania Muzeum Martyrologii ”Pod Zegarem” oraz 65. rocznicę likwidacji stalinowskiego więzienia na Zamku w Lublinie, Muzeum zaprasza na spotkanie autorskie z dr Janiną Kiełboń poświęcone jej najnowszej publikacji pod tytułem “Więźniarki polityczne Lubelszczyzny 1944-1956”.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Fundacja FRU zapraszają na szóstą edycję najdłuższego w Polsce konwentu poświęconemu grom bez prądu. W foyer Sali Operowej CSK będzie można korzystać z wypożyczalni zaopatrzonej w kilkaset gier przysłanych do nas przez współpracujące wydawnictwa - zarówno najnowszych jak i klasycznych. Grać można codziennie od 9 do 24 lutego w godzinach 12:00-20:00.

Lubartowska 77 zaprasza na występ Marcina Kruka wraz z zespołem oraz Teatrem Improwertycy. Koncert Marcina Kruka z zespołem to możliwość przejrzenia się w słowach i dźwiękach jak w lustrze. To możliwość spojrzenia w oczy osobie obok i pomyślenia z pełnym zrozumieniem „ i ja i Ty i każdy inny mamy swoje dziwactwa, słabości”. Improwertycy to grupa szalonych komediantów, którzy zawalczą o Wasz uśmiech! Ich domeną jest improwizacja komediowa. To znaczy, że nie mają rekwizytów i scenariuszy – nagusieńcy są jak dwa miecze, a na dworze mróz!

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN zaprasza na spotkania “Przy Chasydzkim Stole”. Będą to otwarte dla wszystkich wieczory pełne chasydzkich klimatów, muzyki, opowieści…

Lubartowska 77 zaprasza na Jarmark Lubelski, podczas którego można zakupić wiele świeżych, ekologicznych smakołyków, spróbować sił w rękodziele bądź kupić niepowtarzalny prezent. A to wszystko dzięki producentom i rękodzielnikom z Lubelszczyzny. Wstęp wolny.

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.