W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ostatnie dni na zgłoszenia do Programu „Miejsca Inspiracji”

Ostatnie dni na zgłoszenia do Programu „Miejsca Inspiracji”
21.04.202310:54

Jeszcze do 23 kwietnia lubelskie restauracje i lokale gastronomiczne mogą zgłaszać się do miejskiego programu „Miejsce Inspiracji”, którego celem jest promocja najlepszych miejsc z branży gastronomicznej. Program adresowany jest do lokali wyróżniających się kuchnią nawiązującą do tradycji kulinarnych miasta i regionu.

– Bez wątpienia na lubelską kuchnię wpłynęło wyjątkowe położenie Lublina na przecięciu szlaków handlowych, a tym samym na styku różnych narodowości, wyznań i kultur. Program „Miejsce Inspiracji" ma na celu wsparcie lubelskich restauratorów pielęgnujących tradycje kulinarnych naszego miasta oraz zachęcenie mieszkańców i turystów do odkrywania lokalnych smaków. Zapraszamy wszystkie lokale gastronomiczne, zapewniające swoim gościom niepowtarzalny klimat i możliwość doświadczenia Lublina różnymi zmysłami, do tego aby zgłosiły swój udział w programie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Do Programu „Miejsce Inspiracji” może zgłosić się każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gastronomiczną w sektorze HoReCa na terenie Lublina, tj. restaurację, restaurację hotelową, kawiarnię, pub, bar czy enotekę. Kwalifikacja do Programu przebiega w czterech etapach. Pierwszy polega na zebraniu nadesłanych dokumentów rekrutacyjnych. Wypełnione ankiety zgłoszeniowe należy przesyłać na adres: miejsceinspiracji@lublin.eu. Następnie, zgłoszenia zostaną poddane ocenie formalnej i merytorycznej, a Komisja Programowa wybierze spośród nich 15 najlepszych podmiotów. W kolejnym, trzecim etapie uczestnicy zaprezentują swoje lokale i restauracje przed Komisją. Czwarty, ostatni etap, to wybór maksymalnie 10 obiektów, które na okres od 1 lipca br. do 31 grudnia 2025 roku otrzymają tytuł „Miejsce Inspiracji”. Lokale gastronomiczne, które zakwalifikują się do Programu, zyskają ze strony Miasta wsparcie promocyjne i szkoleniowe.

Harmonogram naboru do Programu:

  • 3 kwietnia - 23 kwietnia – przyjmowanie zgłoszeń;
  • 24 kwietnia - 12 maja – ocena formalna i merytoryczna nadesłanych zgłoszeń, wybór 15 lokali;
  • 22 maja - 16 czerwca – prezentacje lokali wybranych w II etapie;
  • 17 czerwca - 23 czerwca – wybór 10 „Miejsc Inspiracji”,
  • po 23 czerwca – ogłoszenie wyników.

Wszystkie dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w rekrutacji, a także regulamin Programu dostępne są na stronie www.turystyka.lublin.eu.