W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. Nowy program usług przewodnickich dla turystów i mieszkańców

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. Nowy program usług przewodnickich dla turystów i mieszkańców
10.02.202214:24

Codziennie przez całe ferie oraz w każdy weekend do końca maja przewodnicy miejscy zrzeszeni w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin zapraszają zarówno turystów, jak i mieszkańców Lublina oraz okolic na wspólne zwiedzanie miasta i poznawanie niesamowitych historii.

W ofercie znalazł się szeroki wachlarz spacerów ogólnych i tematycznych, dedykowanych różnym grupom wiekowym.

Każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie podróży w czasie do początków miasta, lubelskich wątków kryminalnych, czy, tak jak w przypadku jednego z moich spacerów, najciekawszych legend Koziego Grodu – mówi Magdalena Mazur-Ciseł, przewodniczka miejska biorąca udział w programie.

Zaletą programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” jest jego kompleksowość. W jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania i cena od osoby. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu. Co więcej, dostępne są też spacery w języku angielskim, dla wszystkich turystów zagranicznych odwiedzających Lublin oraz mieszkańców i studentów obcokrajowców, których z roku na rok jest w mieście coraz więcej.

Spacery będą odbywać się według ustalonego harmonogramu w weekendy i dni wolne od pracy. Wyjątkiem jest okres ferii zimowych (12-27 lutego), gdy oferta będzie dostępna codziennie.

Chcemy zachęcić uczniów lubelskich szkół i ich rodziców do kreatywnego spędzania wolnego czasu i odkrywania Lublina z perspektywy turysty. To również oferta, dla wszystkich tych, którzy odwiedzą Lublin podczas ferii – wyjaśnia Krzysztof Raganowicz, Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin, organizatora programu.

Szczegóły dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com.

Bilety można nabyć w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3, a także na stronie evenea.pl.