W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Przejścia" według Igora Strawińskiego

"Przejścia" według Igora Strawińskiego
15.03.201708:58

 „Przejścia” - spektakl teatru tańca według baletów Igora Strawińskiego będzie pierwszą w historii tańca próbą połączenia obu sławnych utworów w spójnej wizualnie, choreograficznie i teatralnie całości. Spektakl zostanie wykonany przez prawie 200-osobowy międzynarodowy zespół artystów. To przedsięwzięcie polsko-ukraińskie, będące w pewnym sensie powrotem Igora Strawińskiego do domu, do miasteczka Uściług na Wołyniu, w którym powstały pierwsze fragmenty „Święta wiosny”. Akcja sceniczna została mocno zakorzeniona we współczesności. Bohaterami spektaklu staną się jednostki i zbiorowości w obliczu dezintegracji starego świata. To opowieść o ludziach wyrzuconych, wykorzenionych, wydziedziczonych – bez domu, ojczyzny i bogów. Czekających na gruzach starego świata na przyjście Kalibana. „Przejścia” są wspólną produkcją Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Spektakl wystawiany jest w ramach obchodów 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi.
Premiera 18 marca o godz.19.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Igor Strawiński
„Wesele” („Les Noces”) - tańce rosyjskie ze śpiewem i muzyką na głosy oraz 4 fortepiany i perkusję, edycja: Margarita Mazo - wykonanie za zgodą wydawnictwa Chester Music Ltd.
„Święto wiosny” („Le Sacre du Printemps”) (obrazki z pogańskiej Rosji w dwóch częściach) - wykonanie za zgodą wydawnictwa Boosey & Hawkes Music Publishers Ltd.

Choreografia:
Jacek Łumiński

Wykonawcy:
Wydział Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie,
Lubelski Teatr Tańca,
Black O!Range Dance Productions (Kijów, Ukraina)

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej (Lwów, Ukraina),
Kwadrofonik & Goście,
Kameralny Chór Gloria (Lwów, Ukraina)

Soliści:
Joanna Freszel,
Agnieszka Jadwiga Grochala,
Dionizy Wincenty Płaczkowski,
Robert Gierlach

Dyrygent:
Błażej Wincenty Kozłowski

Koncepcja:
Mirosław Haponiuk

Ilustracje:
Mariusz Tarkawian