W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Sezon Lublin 2020. Lublin aktywnie
03.09.202014:33

Pomysłów na zwiedzanie Lublina jest wiele. Do najbardziej nietypowych należą wycieczki rowerowe i spływy kajakowe. W ramach Sezonu Lublin 2020 prezentujemy najlepsze trasy zwiedzania w aktywny sposób i bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne miasta.

Sezon Lublin 2020 wirtualnie w pełni! W ramach wydarzenia prezentujemy bogatą ofertę turystyczną miasta, która czeka zarówno na turystów, jak i na mieszkańców. Ważną część zaplecza rekreacyjnego Lublina stanowią obiekty sportowe, ścieżki rowerowe i naturalne zasoby, takie jak rzeki i zalew.

Lublin rowerowy to 170 km ścieżek, które tworzą gęstą sieć w całym mieście. Najpiękniejsza to ta prowadząca wzdłuż rzeki Bystrzycy, wśród łąk, nad Zalew Zemborzycki, który następnie oplata. Ale warto wybrać się też na wycieczkę rowerem wzdłuż wąwozów, czyli suchych dolin charakterystycznych dla krajobrazu miasta, obecnie zaaranżowanych na parki. Zobaczcie film Wirtualna przejażdżka rowerowa lubelskimi wąwozami z Towarzystwem dla Natury i Człowieka, i zainspirujcie się do aktywnego zwiedzania.

Fani spływów kajakowych również znajdą w Lublinie coś dla siebie. Najpopularniejsze trasy pozwalają odkrywać uroki najbliższej okolicy i samego miasta. Kajaki na Bystrzycy to bezpieczna forma aktywnego spędzania czasu, dlatego stanowi ciekawą propozycję dla rodzin. Rzeka jest spokojna i płytka, meandruje łagodnie wzdłuż naturalnego koryta. Zresztą, zerknijcie na film Rodzinny spływ kajakowy z Prawiednik wypożyczalni KAJAKI.lublin.pl, a potem sami przekonajcie się na żywo!

Wspomniany wcześniej Zalew Zemborzycki to miejsce rekreacji lublinian. Tu można wędkować, żeglować i opalać się na piaszczystych częściach brzegu. Wokół ścieżki rowerowe i bazy kajakowe. Nad zalewem znajduje się też kompleks wodny "Słoneczny Wrotków" z basenami i zjeżdżalniami - idealny na gorące dni. W chłodniejsze polecamy Aqua Lublin z basenem olimpijskim, strefą rekreacji, brodzikiem dla dzieci, saunami, siłownią i wieloma innymi atrakcjami. Stadion Arena Lublin, stadion żużlowy i stadion lekkoatletyczny to miejsca związane ze sportem profesjonalnym i gorącym dopingiem wiernych kibiców. Obiekty te goszczą imprezy krajowych i światowych federacji, a także turnieje amatorskie. Sprawdźcie koniecznie, co Lublin może wam zaproponować, oglądając film Lublin aktywnie.

Materiały Sezonu Lublin 2020 dostępne są na stronie www.sezon.lublin.eu. Zaprezentowane nagrania są jedynie zapowiedzią tych atrakcji. Jeśli chcecie poznać Lublin lepiej, już teraz planujcie wizytę!