W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wiosenno-letni rozkład jazdy Centrum Kultury w Lublinie

Wiosenno-letni rozkład jazdy Centrum Kultury w Lublinie
23.04.202111:12

Powoli zaczynamy myśleć o sezonie wiosenno-letnim i sezonie turystycznym. Patrząc z nadzieją w przyszłość, Centrum Kultury w Lublinie ogłosiło plan na nadchodzący "Sezon Plenerowy". Wśród planowanych wydarzeń znajdą się koncerty, spektakle, spotkania, seanse filmowe oraz liczne warsztaty. Większość wydarzeń odbędzie się w plenerze oraz na żywo. Oczywiście na bieżąco będziemy śledzić sytuację epidemiczną i aktualizować informacje o wydarzeniach oraz ich ewentualnym przeniesieniu w świat wirtualny.

Pierwszym planowanym  wydarzeniem są Teatralne Przestrzenie Sztuki, które zagoszczą w przestrzeni miasta w dniach 18-27 czerwca. W tym roku swoją gotowość potwierdziły już Teatr Stary, Teatr im. Juliusza Osterwy, Teatr im. H. Ch. Andersena, Teatr Muzyczny, ACKiM UMCS Chatka Żaka czy teatry zrzeszone w Centrum Kultury. Wkrótce też mają zostać przedstawione pierwsze punkty programu.

Lipiec zapowiada się niezwykle interesująco! W dniach 1-3 lipca odbędzie się NieKongres Animatorów Kultury, a 9-11 lipca to czas na Festiwal Wielokulturowy Lublin, czyli artystyczną prezentację mniejszości narodowych, etnicznych, religijnych i wyznaniowych oraz kontakt z różnorodnością kultur i tradycji. 12-18 lipca to termin zarezerwowany na Lublin Jazz Festiwal, którego pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku. Jeśli chcecie poznać najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej sceny jazzowej oraz młodych i zdolnych artystów to koniecznie wybierzcie się na to wydarzenie. 

Sierpień natomiast upłynie pod znakiem Festiwalu Kultury Żydowskiej - Lubliner Festiwal. Od 2 do 8 sierpnia po raz kolejny w przestrzeni kulturalno-społecznej Lublina będziecie mogli uczestniczyć w spotkaniach, koncertach czy projektach przybliżających kulturę żydowską.

Sezon Plenerowy w Centrum Kultury to jednak nie tylko festiwale. W okresie od maja do czerwca otwiera się Letnia Scena w Wirydarzu, a Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim znów wypełni się muzyką. W miesiącach letnich (lipiec-sierpień) w swoich progach ponownie przywita was Centralny Plac Zabaw, a najmłodsi czekają już z pewnością na start sezonu w Rezerwacie Dzikich Dzieci, który potrwa od czerwca do końca sierpnia.

 

Więcej informacji, pełny program wydarzeń oraz wszelkie zmiany i aktualności będą publikowane na stronie internetowej Centrum Kultury w Lublinie oraz profilu Facebook Centrum Kultury.