W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zagłosujmy na Program Przewodnik Inspiracji!

27.09.201812:29

Program Przewodnik Inspiracji został zgłoszony do konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2018". Poza oceną Kapituły trwa równoległe głosowanie internetowe ogłoszone na Facebooku na profilu Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Głos będzie ważny tylko wtedy, gdy zalajkujemny wybrany produkt lub produkty pod linkiem: bit.ly/Głosuj_na_Program_Przewodnik_Inspiracji

Uwaga: Nie będą zliczane lajki udostępnianych zdjęć produktów - należy bezpośrednio wejść na przesłany link i je zalajkować.

  1. Program Przewodnik Inspiracji ma na celu wzmocnienie wizerunku Lublina jako miasta niepowtarzalnego, pełnego inspiracji i cechującego się osobliwym klimatem. W drodze trzech etapów selekcji wybierane są osoby, które zostają wyróżnione specjalnym tytułem gwarantując profesjonalizm w przybliżaniu historii i dziedzictwa miasta, ale też zachęcają do odkrywania Lublina na nowo w oparciu o unikatowe oferty.
  2. Koncepcja Programu „Przewodnik Inspiracji” wynika z założeń przyjętych w Strategii Rozwoju Turystyki Miasta Lublin do 2025 roku oraz Strategii Marki Lublin. W związku z częściową deregulacją zawodu przewodnika turystycznego, przewodnicy miejscy i terenowi nie muszą odbywać szkolenia teoretycznego, zdawać egzaminu i przedstawiać zaświadczenia o odpowiednim stanie zdrowia. Oznacza to, że potencjalni klienci usług przewodnickich mają utrudnioną możliwość wcześniejszej weryfikacji kompetencji osób i poziomu świadczonych przez nich usług. Dotychczas nie istniał uniwersalny system rekomendacji osób wyróżniających się wiedzą specjalistyczną o mieście lub mających zdolność przekazywania informacji w sposób budujący ciekawość. To stało się przesłanką to opracowania Programu, który wyróżnia osoby posiadające ponadprzeciętną zdolność opowiadania o mieście oraz motywuje do rozwijania oferty przewodnickiej w Lublinie.
  3. Osoby zainteresowane udziałem w spacerach po Lublinie z Przewodnikiem Inspiracji zyskują:
  • Możliwość zapoznania się z kompleksową ofertą spacerów z przewodnikiem po Lublinie, porównania przedstawionych propozycji i zamówienia usługi przed przyjazdem do miasta za pośrednictwem platformy www.przewodnik.lublin.eu.
  • Zgłoszenia rezerwacji grupy lub zgłoszenia zainteresowania spacerem (w przypadku małej ilości osób) po Lublinie w wybranej przez siebie wersji językowej usługi.
  • Zapewnienie profesjonalnej i godnej zaufania usługi świadczonej przez Przewodników Inspiracji.

Zachęcamy do oddania głosu!