W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zapraszamy na spotkanie on-line „Okrągły stół: Życie w średniowiecznych i nowożytnych miastach - Łucku i Lublinie"

Zapraszamy na spotkanie on-line „Okrągły stół: Życie w średniowiecznych i nowożytnych miastach - Łucku i Lublinie"
09.05.202314:31
Serdecznie zapraszamy miłośników historii do udziału w spotkaniu on-line „Okrągły stół: życie w średniowiecznych i nowożytnych miastach - Łucku i Lublinie". Wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji europejskiego projektu transgranicznego "Tajemnice dwóch wież: promocja dziedzictwa historycznego Łucka i Lublina poprzez innowacyjne technologie".
 
Spotkanie będzie miało formę okrągłego stołu, przy którym wirtualnie zasiądą eksperci z Lublina i Łucka. Lubelscy prelegenci, dr Roman Zwierzchowski, Jacek Tkaczyk, dr Krzysztof Janus i Łukasz Konopa, opowiedzą o najważniejszych zabytkach Lublina, które pozostają świadkami kształtowania się tradycji mieszczańskich i samego miasta. Natomiast prelegenci z Łucka, Andriy Pavlyashik, Olena Biryulina, Oksana Shtanko oraz Anastasia Markiv, zaprezentują najważniejsze postaci, których działalność wpłynęła na rozwój ich miasta. Będzie to podsumowanie realizowanego projektu, w ramach którego w Lublinie powstał nowy szlak turystyczny w formie audio "Szlak dźwięków miasta: śladami praw miejskich i tradycji mieszczańskich", a wkrótce powstanie także wspólna e-broszura pt. "Życie codzienne historycznego Łucka i Lublina".
 
Spotkanie odbędzie się:
czwartek, 11 maja 2023 r.
godz. 9:00
za pośrednictwem programu Zoom pod linkiem https://bit.ly/round-table-lublin-lutsk

Baner projektu Matsyk